GEMMOTERAPIE

V gemmoterapii se používají pupeny kaliny tušalaje. Pomáhá především při léčbě alergií, astmatu, ekzémů, zánětu prudušek, rozedmy plic a štítné žlázy.

V gemmoterapii se používají pupeny kotvičníku zemního. Má vliv na imunitu, dodává energii, zlepšuje funkci srdce, čistí krev, zklidňuje nervovou soustavu, podporuje libido a sexuální výkonnost, blahodárně působí na močové cesty, léčí gynekologické problémy, atd.

V gemmoterapii se používají pupeny maliníku obecného. Má blahodárné účinky především na ženský hormonální systém, a také na nervovou soustavu.

V gemmoterapii se používají pupeny olše lepkavé. Jedná se o velmi všestranné gemmoterapeutikum - léčí především revmatoidní artritidu, osteoporózu, a používá se proti tvorbě srůstů po operacích. Má také blahodárné účinky na mozek a paměť.

V gemmoterapii se používají pupeny oskeruše. Preparát je možné částečně nahradit jeřábem ptačím, nebo lze oba druhy kombinovat. Léčí hlavně oběhový systém, křečové žíly, je účinný při menopauze, tíze končetin, bolestech hlavy, atd.

V gemmoterapii se používají pupeny platanu javorolistého. Extrakt z pupenů platanu bohužel dosud není příliš prozkoumaným gemmoterapeutikem, používá se především při léčbě akné a vitiliga.

V gemmoterapii se používají mladé výhonky sekvojovce obrovského. Gemmoterapeutický extrakt z mladých čerstvých výhonků má výjimečnou biologickou aktivitu.

V gemmoterapii se používají pupeny šeříku obecného. Používají se v oblasti kardiovaskulárního systému, působí především na srdce, léčí aterosklerózu a věnčité tepny.

V gemmoterapii se používají mladé výhonky tamaryšku galského. Léčivé účinky mladých výhonků tamaryšku se využívají především v oblasti oběhového systému, při poruše krvetvorby, při mononukleóze.

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!