Poslanec Fiala: Navýšení platu šéfa Českého rozhlasu je nehoráznost!

25.07.2020

Český poslanec Radim Fiala okomentoval rozhodnutí zvýšit plat řediteli Českého rozhlasu Renému Zavoralovi. Podle něj se jedná o zcela nepřijatelnou situaci, když čeští daňoví poplatníci musí financovat obrovské platy a odměny vedení ČRo, který prosazuje zájmy Bruselu a názory občanů jsou pro něj vedlejší. Poslanec uvedl, že je načase zrušit koncesionářské poplatky.

Tento týden mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna informoval o tom, že Rada ČRo zvýšila plat generálnímu řediteli Renému Zavoralovi o pětinu, a sice ze 160 tisíc na 192 tisíc korun. Na tuto skutečnost zareagoval český poslanec a první místopředseda SPD Radim Fiala. Na Facebooku český politik vysvětluje, proč je zvýšení platu šéfovi ČRo v současných podmínkách nehorázné a nepřijatelné.

"To je nehoráznost. Rada Českého rozhlasu zvýšila plat generálnímu řediteli Renému Zavoralovi od 1. září o 20 procent ze současných 160 000 na 192 000 korun! Tak tohle musí občané povinně platit z koncesionářských poplatků!" píše Radim Fiala v úvodu textu.

Dále Fiala zdůrazňuje, že kromě nadměrných platů představitelé vedení Českého rozhlasu mají nárok i na odměny, které činí statisíce korun. Nejsou průzračné ani výdaje ČRo, o čemž podle slov Fialy svědčí i někdejší hodnocení dozorčí komise Rady Českého rozhlasu.

Dalším bodem kritiky ze strany místopředsedy SPD je samotná redakční politika Českého rozhlasu, která se vyznačuje zaujatostí vůči určitým politickým silám a také názorům, které jsou v rozporu s mainstreamovým proudem.

"Na stanici Český rozhlas plus je neustále propagován multikulturalismus, globalismus a probruselské názory a vlastenectví je pomlouváno a kritizováno. Navíc ČRo dává prostor islamistům a teroristům, kteří ohrožují bezpečnost našich občanů! Jeden z příkladů je Sámer Shehadehov, který se přiznal k podpoře teroristických skupin," uvedl český poslanec.

V závěru svého příspěvku Fiala opakovaně vyzývá ke zrušení koncesionářských poplatků České televizi a Českému rozhlasu. Podle něj se ČT a ČRo musí transformovat na státní příspěvkovou organizaci, která by byla pod kontrolou Nejvyššího kontrolního úřadu.

Zdroj: snews.com