Americké letectvo zaútočilo na syrskou armádu

17.08.2020

Americké letectvo zaútočilo na pozice syrské armády, a to směrem na jihovýchod od města Kámišlí. Informovala o tom tamní média, která uvedla, že v důsledku leteckého útoku zemřel jeden voják a další dva jsou zranění.

Syrská státní televize informovala o útoku amerického letectva na pozice syrské armády pod vedením prezidenta Bašára al-Asada, a to jihovýchodně od města Kámišlí.

"Jeden syrský voják byl zabit a další dva byli zraněni poté, co příslušníci syrské armády odmítli nechat projít hlídku amerických okupantů," informovala televizní stanice al-Ikhbariy.

Provládní noviny al-Watan zase poznamenaly, že jednou ze zraněných osob je důstojník. Podle novin se americká hlídka pokusila dostat do oblasti, ovládané syrskou armádou, a když jim to nebylo umožněno, přivolali leteckou podporu. Média neupřesnila totožnost letadla, které útok provedlo.

Washington tuto informaci, ani tento incident, odmítl komentovat.

Připomeňme, že v poslední době se v Syrské arabské republice zvýšil počet útoků na americké základny a hlídky. Podle Damašku se jedná o provokativní útoky "neznámých ozbrojených formací", aby se vina následně svedla na jednotky syrské armády. Pentagon ale označil většinu těchto zpráv za falešné.

V syrském Idlibu došlo k výbuchu

Včera se objevily informace, že v blízkosti příslušníků turecké armády během společné hlídky s ruskou patrolou, která probíhala v provincii Idlib, explodovala neidentifikovaná munice. Informace zveřejnilo ruské Středisko pro usmíření válčících stran v Sýrii.

K incidentu došlo během 22. společné hlídky v úseku silnice M-4. Podle informací k podobným výbuchům došlo i v minulosti. První společná rusko-turecká hlídka byla uskutečněna 15. března. Trasa kontrolovatelného úseku ale byla okamžitě zkrácena kvůli bombovým provokacím místních ozbrojenců.

Zdroj: khaama.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!