Americký portál vyzdvihl bojové kvality sovětského vrtulníku Mi-24

27.01.2020

Vrtulník Mi-24, vyvinutý v bývalém SSSR, kterému se také říká Krokodýl, prokázal během afghánské války vynikající vlastnosti, uvádí odborný americký portál The Aviationist.

Účinnost sovětských strojů byla tak velká, že americké tajné služby pro boj s touto zbraní začaly afghánským mudžahedínům dodávat protiletadlové systémy Stinger, uvádí se v článku.

Konstrukční kancelář Mil a Rostvertol zmodernizovaly útočný vrtulník Mi-24  pod pracovním názvem Mi-35P+.

Modernizace se týkala zejména výměny zbraní. Vrtulník má nyní analogový digitální systém pro řízené střely, které se dříve v tomto typu vrtulníku nepoužívaly. Také byl dovybaven optickým elektronickým systémem.

Mi-24 je první sovětský speciální bitevní vrtulník a druhý na světě po americkém AH-1 Cobra. Má mnoho modifikací a dnes ho má ve výzbroji přes 50 zemí. Tyto vrtulníky se používají pro různé úkoly: pro výsadek, palebnou podporu, k likvidaci nepřátel a obraně techniky a palebných pozic, k dopravě nákladů a evakuaci raněných.

Zkoušky nových vrtulníků

Jak uvedla tisková služba holdingu Vrtulníky Ruska, koncem prosince loňského roku byly v Rusku zahájeny státní zkoušky modernizovaného těžkého vrtulníku Mi-26T2V.

Mi-26T2V

Je těžký vrtulník o nosnosti 20 tun a byl vybaven moderním systémem palubního radioelektronického zařízení NPK90-2V.

Tento systém umožní pilotovat stroj v jakoukoliv denní a noční dobu, vykonat let po předem zadané trase, dosáhnout vytčeného bodu a vrátit se zpátky na základní nebo náhradní letiště. Ochranu stroje před útoky protivzdušné obrany zajišťuje speciální palubový obranný systém.

Zdroj: antiwar.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!