Trump a jeho manželka jsou pozitivní na covid

02.10.2020

Americký prezident Donald Trump oznámil, že on a jeho manželka Melania Trumpová mají koronavirus.

"Dnes večer (pozn. ve čtvrtek) jsme já a první dáma USA byli pozitivně testováni na covid-19. Okamžitě zahájíme karanténu a proces rekonvalescence. Společně se z toho dostaneme!" napsal Trump na Twitteru.

Lékař amerického prezidenta Sean Conley uvedl, že se prezident USA i jeho manželka cítí dobře. Plánují, že zůstanou v Bílém domě a budou plnit své povinnosti, vyplívající z jejich úřadu.

"Prezident a první dáma jsou na tom v tuto chvíli dobře. Ujišťuji vás, že očekávám, že prezident bude i během zotavování bez přerušení pokračovat v plnění svých povinností," uvedl lékař.

Dodal také, že on a jeho zdravotnický tým budou Trumpa a jeho ženu ostražitě sledovat. Připomeňme, že prezident Trump svým věkem a hmotností patří do rizikové skupiny.

Média již informovala, že koronavirus se také potvrdil u nejbližší Trumpovy poradkyně Hope Hicksové, která musí do karantény a spolu s ní i dalších asi 20 lidí, kteří s ní v poslední době byli v blízkém kontaktu.

Zdroj nákazy amerického prezidenta zatím není jasný. Pokud se Trump nakazil od Hicksové, poté to bylo nejspíše v pondělí, kdy spolu letěli na předvolební debatu do Clevelandu. Stále se však neví, kdy a kde se nakazila Hicksová.

Ve Spojených státech amerických je již přes 207 tisíc úmrtí, která mají spojitost s koronavirem. Infekce se v zemi potvrdila téměř u 7,3 milionu lidí. V USA každý den přibývají desetitisíce nakažených a stovky mrtvých.


Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!