Američtí policisté zaútočili na ruské novináře, informující o protestech v Portlandu

22.07.2020

Ruští novináři byli napadeni americkou policií při protestech ve městě Portland, informoval korespondent agentury RIA Novosti. Oba napadení novináři byli řádně označeni - měli na sobě odznaky PRESS.

Ruští novináři natáčeli reportáž o nepokojích v době, kdy demonstranti obklíčili místní soud. V budově byly federální složky bezpečnostních sil, které byly do města převeleny i přes nespokojenost místních orgánů.

Kameraman ruské televizní stanice Pervyj kanal Vjačeslav Archipov, který natáčel, jak se protestující pokusili zapálit soudní budovy, byl zasažen do paže obuškem, následně mu byla vytržena kamera z rukou a zasahující ozbrojenec ji rozbil o silnici. Samotný novinář byl povalen na zem. Jeho kolegyně Julie Olchovská natáčela stejnou scénu na svůj telefon. Policista odebral novinářce během útoku telefon, popadl ji za hlavu a strhl jí z hlavy helmu. Novinářka se tak nadýchala slzného plynu a potřebovala pomoc místních dobrovolných lékařů.

Není to poprvé, kdy američtí policisté zranili novináře

31. května byl korespondent RIA Novosti Michail Turgijev, který informoval o protestech v Minneapolisu, také napaden policií. Nastříkali mu pepřový sprej do tváře poté, co jim ukázal novinářský průkaz a představil se jako novinář. Policie zacházela stejně brutálním způsobem i se skupinou osob, pracujících pro americký televizní kanál VICE, nacházejících se poblíž.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!