Arabské kmeny v Sýrii útočí na proamerické síly

05.08.2020

Několik set zástupců arabských kmenů zaútočilo na sídlo kurdské ozbrojené skupiny SDF (Syrské demokratické sily) v Dajr az-Zaur a zajali tam přítomné ozbrojence.

Útok se měl odehrát kvůli zvýšenému počtu vražd kmenových stařešin a šejků, které mají údajně na svědomí bojovníci SDF.

Podle zdrojů se členové arabských kmenů ve městě Hasaca vydali do ulic, aby protestovali proti svévolnosti proamerických ozbrojených skupin ve východní části Dajr az-Zaur, což skončilo útokem na velitelství SDF.

Během předchozích demonstrací ve městech východně od Dajr az-Zaur členové arabských kmenů žádali vydání všech osob, zapojených do vražd stařešinů. Poté, co se k protestujícím připojili místní ozbrojení lidé, došlo k útokům na velitelství SDF a použití střelných zbraní.

Akce nazvaná "Hněv lidí" ještě neskončila a počet protestujících v Dajr az-Zaur a jeho okolí stále roste, informoval zpravodaj.

Jak v minulosti informovalo syrské ministerstvo zahraničí, jedna z amerických společností uzavřela se Syrskými demokratickými silami dohodu, podle níž získala volný přístup k ropným polím na severovýchodě Sýrie.

"Damašek co nejdůrazněji odsuzuje dohodu, sepsanou mezi Syrskými demokratickými silami a americkou ropnou společností, která legalizuje krádež syrské ropy pod záštitou a podporou americké administrativy. Tato dohoda je neplatná a nemá žádný právní základ," uvedla syrská diplomacie.

Zdroj: tasnimnews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!