K hranicím Běloruska byl přemístěn tankový prapor USA

13.09.2020

Běloruský ministr obrany Viktor Chrenin prohlásil, že na litevský polygon, vzdálený 15 kilometrů od státních hranic, byl přemístěn tankový prapor USA.

V rámci operací "Zesílená přítomnost" a "Atlantická rozhodnost" probíhá přesun vojsk NATO na území, hraničící s Běloruskem. 

"V současné době probíhá přemístění 2. tankového praporu, patřícího 69. tankovému pluku USA, na polygon Pabrade (v Litvě), což je 15 kilometrů od naší státní hranice," informoval ministr ve vysílání televizní stanice STV.

Podle jeho slov se ve své podstatě jedná o stejnou událost, jaká se odehrála na jaře tohoto roku. "Nemusí nás to tak zneklidňovat, že v bezprostřední blízkosti od naší hranice bude působit asi 500 plně vyzbrojených vojáků, 29 tanků a 43 bojových vozidel pěchoty Bradley," dodal Chrenin.

Běloruský ministr obrany rovněž zdůraznil, že byl zaznamenán vyšší počet výzvědných letů podél běloruské státní hranice a provádění výzvědných operací ohledně činností, které podniká běloruská strana na svém území. "Americké bombardéry B-52, slídící podél naší hranice, nás nemohou nezneklidňovat," uvedl běloruský ministr.

B-52 u ruských hranic

Na začátku září jsme informovali o tom, že americké strategické bombardéry Boeing B-52H Stratofortress, které mohou nést jaderné zbraně, proletěly poblíž území Krymu. Informace vyplývají z údajů portálu PlaneRadar.

Podle portálu základny Fairford letěla dvě letadla amerického letectva přes Nizozemsko, Německo a Polsko, a k poloostrovu se přiblížila z území Ukrajiny. Vzdálenost od ruských hranic byla pouhých 25 kilometrů.

Zdroj: vestnik.net/news

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!