Německo: Navalnému byl poskytnut přístup do tajných archivů 

09.02.2021

Alexej Navalnyj by nemohl vytvořit film o "údajném paláci" prezidenta Putina v Gelendžiku bez spolupráce se západními tajnými službami. Moskva požádala Berlín o informaci, jak se blogger Navalnyj dostal do archivu, týkajícího se ruského prezidenta Vladimira Putina. Německo potvrdilo, že materiály byly Navalnému poskytnuty, prohlásil ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov.

"Zdůrazním jeden konkrétní moment. V tomto filmu Navalnyj navštívil budovu bývalé sovětské rozvědky v Drážďanech a společně s některými německými kolegy ukazuje divákům materiály ze složky, kterou prezentuje jako "Putinův osobní spis". Je jasné, že dostat se do této budovy, a ještě k tomu získat přístup do určitých archivů bez spolupráce s oficiálními orgány, a s největší pravděpodobností i s jejími tajnými službami, není možné. Už jen tato nehoráznost nám ukázala pozadí tohoto celého příběhu a roli, jakou Západ hraje v jeho propagaci v mezinárodním mediálním prostoru," řekl Lavrov, kterého citoval web Ministerstva zahraničních věcí RF.

Podle jeho slov Moskvu znepokojila otázka, jak se dokumentace z německých archivů, týkající se, jak tvrdí autoři filmu, prezidenta Putina, dostala k nim bez jeho svolení.

"Obrátili jsme se na německé ministerstvo zahraničí, aby nám podalo vysvětlení, a za několik dní jsme byli informováni, že přístup Navalného k výše uvedeným archivním materiálům byl schválen příslušným německým úřadem a v materiálech které mu byly dány k dispozici 'nebylo nic tajného'. Komentář k takovému vyjádření je zcela zbytečný," zdůraznil ministr.

Majitel "Putinova paláce"

Ruský podnikatel Arkadij Rotenberg prohlásil, že je majitelem komplexu budov blízko Gelendžiku na mysu Idokopas a "palác" mu patří. Práce na vybudování aparthotelu tam probíhají již několik let.

"Nyní už to není tajemství, já jsem majitelem. Byl to poměrně komplikovaný objekt, bylo tam mnoho věřitelů a nakonec se mi podařilo stát se jediným majitelem. Je to, nádherné místo," sdělil Rotenberg pro kanál Mash.

Informace, že je Putin majitelem zmíněného "paláce", se na veřejnosti objevuje již přes deset let. Teď ji opět oprášili, aby těmito vylhanými materiály vymyly mozek občanům.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!