Organizace Bílé přilby údajně chystá v Sýrii další provokace 

26.11.2019

Ruská rozvědka odhalila informace o další připravované provokaci ze strany organizace Bílé přilby, při níž mají být nedaleko města Idlib použity chemické zbraně. Tyto zjištěné informace zabrání následnému odvetnému útoku USA a dalších západních zemí a zachrání životy civilního obyvatelstva, řekl pro média ruský vojenský expert Igor Korotčenko.

Ruské ministerstvo obrany oznámilo 26. listopadu, že ozbrojenci z teroristické skupiny Hayat Tahrir al-Sham (bývalá teroristická organizace Fronta an-Nusrá) spolu s kontroverzní organizací Bílé přilby plánují provokace s inscenovaným leteckým útokem a použití chemických zbraní v deeskalační zóně nedaleko města Idlib.

Ministerstvo dále uvedlo, že obyvatelé osady Sarmada, ležící 30 kilometrů severovýchodně od hlavního města provincie Idlib, oznámili, že na začátku listopadu tam dorazili za doprovodu ozbrojenců neznámí lidé a kolona tří nákladních automobilů s různými nádržemi na chemikálie. V jednom vozu bylo profesionální vybavení videokamer a fragmenty letecké a dělostřelecké munice se sovětským a ruským označením a nápisy v azbuce.

"Myslím, že předem ohlášené informace zpravodajských služeb a nevyvratitelné důkazy ruské rozvědky zabrání připravované provokaci a zachrání životy civilních občanů," řekl vojenský expert Korotčenko.

Organizace Bílé přilby je podle něj nástrojem USA a několika dalších západních zemí k provádění důležitých politických a vojenských provokací s cílem obvinit a pošpinit Rusko nebo vládu syrského prezidenta Bašára Asada. Organizace podle odborníka používá taktiku, kterou naplánovaly USA, čím se snaží narušit mírový proces a obvinit Moskvu a Damašek.

Zdroj: middleeasteye.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!