Blaško o Zdeňku Svěrákovi: „Buď se u něj projevuje stařecká demence, nebo je to zrádce“

21.07.2019

Generál Hynek Blaško, europoslanec SPD se vyjádřil k výrokům umělců, vystupujících během demonstrace na Letné, kterou organizoval spolek Milion chvilek pro demokracii.

Konkrétně došlo i na Zdeňka Svěráka, o němž generál Blaško prohlásil, že v jeho případě se jedná buď o "stařeckou demenci, nebo vlastizradu".

"Ať řeknou, v čím zájmu tyto demonstrace jsou," dodal generál. "Tito lidé (umělci), si myslí, že budou neustále ovlivňovat dění v této republice. Jako umělců jsem si jich vážil, ale od doby, co se někteří propůjčují k podobným věcem, jsem si jich vážit přestal."

Nově zvolený europoslanec SPD reagoval na otázku redaktora, jak by se vyjádřil k proslovům některých "umělců".

Blaško se následně pozastavil nad tím, proč lidé neorganizují podobné demonstrace například proti jiným politikům, například Karlu Schwarzenbergovi, Kalouskovi či Danielu Hermanovi.

Evropský poslanec SPD prohlásil, že i premiér Andrej Babiš dělá chybu, když od národu vybírá daně a následně je dává "těm politickým neziskovkám".

"Já jsem pro podporu neziskovek, které se zabývají péčí o nemocné, nemohoucí, přestárlé, nebo o sociální záležitosti a podobné věci. Ale aby se dávaly peníze těm, kteří nakonec tomuto státu škodí a hájí zájmy někoho jiného, koho neznáme... a kdo hájí jen své zájmy, tak to už je silná káva," řekl Hynek Blaško a dodal, že vydané peníze na podobné účely následně chybí na starobních důchodech.

Mikuláš Minář, který je předsedou spolku Milion chvilek pro demokracii, jenž demonstrace proti Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Benešové organizuje, je podle slov politika zaprodaný "pustý žvanil", kterého ovládají jiní.

Zdroj: snews.com