Bláznovství Západu se stupňuje

25.01.2022

Deník New York Times uvádí, že Biden hodlá zabránit ruské agresi proti Ukrajině rozmístěním 1 000 - 5 000 amerických vojáků na ruských hranicích a je připraven navýšit počet vojáků na 10 000 - 50 000. Ruská armáda by si tento malý počet vojáků "dala ke svačině" za 5 minut. Je zřejmé, že účel nasazení není vojenský. Účelem je zvýšit "ruskou hrozbu" v myslích lidí před akcí pod falešnou vlajkou, která bude svedena na Kreml.

Pokud chce Biden zastrašit Rusko, stačí, když mu poskytne bezpečnostní záruky, které podle svých slov potřebuje. Proč chce Biden, aby Rusko nebylo v bezpečí?

Příčina problému je zřejmá. V roce 2014 USA ve snaze připravit Rusko o jeho černomořskou námořní základnu svrhly proruskou, přátelskou a demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu a nastolily neonacistický režim, který zahájil válku proti ruským obyvatelům Donbasu na východě Ukrajiny (dříve části Ruska), která byla v sovětské éře převedena do ukrajinské provincie Sovětského svazu.

Rusko v zájmu stabilizace situace vypracovalo Minskou dohodu, kterou však Ukrajina ani západní signatáři nedodrželi.

Rusko nechce rozvrácenou a problematickou Ukrajinu. Rusko pouze chce, aby se Ukrajina nestala místem pro americké raketové základny. Je to jednoduchý požadavek, který lze v zájmu míru snadno přijmout.

Mír je však nevýhodný a je tím posledním, co si vojensko-bezpečnostní komplex USA přeje. Proto Washington reaguje na bezpečnostní jednání mezi Ruskem, USA a NATO rozmístěním vojsk na ruských hranicích. Hloupí Britové se přidávají a rozdmýchávají "ruskou agresi" stažením svého personálu z ambasády v Kyjevě.

O "rostoucí ruské hrozbě" slyšíme od USA/NATO už dlouho. Co se stane s důvěryhodností, která je již narušena, pokud nedojde k ruské invazi? Zdá se, že Washington a jeho loutky z NATO jsou tak daleko od reality, že prostě musí samy vyprovokovat ruskou invazi.

Rusové marně čekají na písemnou odpověď Washingtonu ohledně svého návrhu na vzájemnou bezpečnost. Washington odpověděl dalšími obviněními a provokacemi a navyšováním vojsk a techniky.

Kreml má potíže s pochopením:

(1) že Trump byl odvolán z funkce, protože řekl, že chce normalizovat vztahy s Ruskem

(2) že Rusko je "nezbytným nepřítelem" pro moc a zisk amerického vojensko-bezpečnostního komplexu

(3) že Rusko je považováno za překážku americké hegemonie. Jak je možné, že navzdory všem důkazům o opaku má Kreml iluzi, že Washington má zájem na tom, aby se Rusové cítili bezpečně?

Zatímco Kreml ztrácí čas, na Ukrajinu proudí zbraně a západní média připravují své občany na "ruskou agresi". Ruské protesty proti záměrům, které jsou jim připisovány, jsou zbytečné. Západní média znají požadovaný záměr a žádná jiná fakta je nezajímají!

Jedinou otázkou zůstává, zda si Rusko uvědomuje skutečnost, že v blízkosti jeho hranic se soustřeďuje nepřítel.

Zdroj: Paul Craig Roberts, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!