Británie má plány na „boj proti dezinformacím“, šířícím se ve střední Evropě

23.07.2019

Velká Británie vyčlení 18 milionů liber šterlinků (cca 22,5 milionů dolarů) "na boj proti dezinformacím a falešným zprávám, šířícím se ve střední Evropě, a k upevnění nezávislých médií na západním Balkáně", informovalo britské ministerstvo zahraničí.

Jak vyplývá ze zprávy, peníze budou vyčleněny z Fondu pro konflikty, stabilitu a bezpečnost (CSSF) během nejbližších tří let.

"V době, kdy podle údajných průzkumů má pouze 10 % světové populace přístup ke svobodným sdělovacím prostředkům, falešné zprávy a dezinformace nadále podkopávají a destabilizují společnost," řekl britský ministr zahraničních věcí Jeremy Hunt.

Globální konference o svobodě tisku

Britský ministr zahraničních věcí uvedl, že jeho cílem na globální konferenci o svobodě tisku, která se koná v Londýně (10. - 11. července), je "dohodnout se s kolegy na způsobu, jak ochránit svobodu médií, a stanovit postih pro ty, kteří ji porušují.

Již dříve bylo oznámeno, že reportérům televize RT a zpravodaji agentury Sputnik byl odmítnut vstup na globální konferenci o svobodě tisku. Ruské velvyslanectví v Londýně učinilo prohlášení, že rozhodnutí britského ministerstva zahraničí považuje za diskriminaci a jasnou ukázku toho, jak si Británie svobodu tisku představuje.

Zdroj: khaama.com