Sněmovna odhlasovala vznik "komise pro hybridní hrozby": jde o stihomam sluníčkářů?

24.06.2020

Hybridi, bojte se! Je proti vám nasazena celá sněmovní komise. Dolní komora českého parlamentu zřídila orgán, který je navýsost módní, ale taktéž pochybný. 

Bez zbytečného tlachání, a až překvapivě hladce. To je popis toho, za jakých okolností byla minulý týden zřízena v Poslanecké sněmovně stálá komise pro hybridní hrozby. Většina poslanců, 136 přítomných, byla pro.

O vznik komise usilovali už předloni zástupci sluníčkářské opozice. Komise měla být podle jejich návrhu vyšetřovací a měla vyhodnocovat vliv autoritářských režimů na dění v Česku. Členové komise měli vyhledávat oblasti, v nichž se stát nedokáže s těmito riziky vypořádat, a doporučit opatření, včetně případných změn legislativy.

Letos v létě bylo dílo dokonáno. Teď bude komise radit vládě ohledně hybridního nebezpečí - tu našeptá, tu vymyslí originální analýzu. Jednoznačně se budou dělat výstupy do mainstreamových médií. Vždyť hybridní hrozby jsou populární materiál. 

Kolik takových "všeználků" s titulem expert, bude tato komise živit? Koho bude komise vyšetřovat? Nemusíte být Sibyla, abyste na to přišli. Nutnost založení komise vyvstala již vloni, a přispěla k tomu hlavně mainstreamová média.

Loni se objevila kauza, že úvěrová společnost Home Credit proplatila téměř 2 000 hodin práce PR agentuře C&B Reputation Management za zlepšování obrazu komunistické Číny u české veřejnosti. Hybridní hrozba číslo jedna tak byla na světě.

Hybridní hrozba číslo dva? Samozřejmě Rusko - ano, kauza likvidace pomníku hrdinného sovětského maršála Koněva v Praze 6. To byla také hybridní operace, ale nenechte se zmást. Nešlo o starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře ale o hybrida z Ruska, to dá rozum.

Takže? Jede se podle starého scénáře. Dvě hlavní hybridní hrozby jsou určeny. Tím je i určena podstata celé komise. Komise bude orgánem, módním a populárním u chvilkařů a sluníčkářů. Bude potvrzovat jejich stihomam. Opravdu takový orgán Česko potřebuje?

Je také zajímavé, že komise bude zkoumat vliv takzvaných autoritativních států na naši republiku. To, že u nás šíří propagandu Brusel a USA, hrubě si u nás prosazující své zájmy, je však v pořádku!

Nabízí se ještě jedna verze. Nerozhodl se snad premiér Babiš založit tuto komisi, aby mu dali parlamentní sluníčkáři konečně pokoj? Šéf vlády ukáže, že sdílí jejich paranoidní obavy, že je ochoten naslouchat jejich doporučení jen proto, aby mu alespoň v tomto směru dali svatý pokoj.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!