Důvěryhodnost Evropského soudu pro lidská práva je v troskách

27.02.2020

Expert na mezinárodní otázky John Laughland odhalili vzájemné vztahy mezi americkým miliardářem Georgem Sorosem a soudci Evropského soudu pro lidská práva. Podle něj je důvěryhodnost soudu jako nezávislého orgánu mizivá.

"Studie organizace European Center for Law and Justice ve Štrasburku odhalila několik střetů zájmů mezi soudci Evropského soudu pro lidská práva a nevládními organizacemi, které financuje americký miliardář George Soros," uvedl expert Laughland v textu a dodal, že organizace European Center for Law and Justice často u soudů zastupuje případy, týkající se rodinné problematiky a náboženství.

"Studie odhalila, že ze sta soudců, sloužících u Evropského soudu pro lidská práva v letech 2009-2019, měla téměř čtvrtina z nich (22) silné vazby na organizaci Open Society Fund, kterou vlastní miliardář George Soros, nebo na nevládní organizaci Amnesty International a některé další, které jsou Sorosem platí. Například organizace Human Rights Watch získala od roku 2010 až do dnešního dne od organizace Open Society Fund 100 milionů dolarů," napsal autor a dodal: "Některé z těchto nevládních organizací získávají do svého rozpočtu tak velkou část financí od Sorose, že jsou fakticky jeho fondem vlastněny."

Autor článku poukazuje na to, že spojení mezi organizacemi, placenými Georgem Sorosem, a soudci Evropského soudu pro lidská práva bylo tak "velké", že soudci pracovali ve výkonných orgánech těchto nevládních organizací jako učitelé a byli placeni neziskovkami, které sponzoruje Soros, nebo jako ředitelé projektů byli financováni přímo z Open Society Fund, nebo "spřízněnými neziskovými organizacemi".

Obsáhlý seznam soudců, kteří byli napojeni na Sorosovy neziskové organizace, je volně dostupný na stránkách, které vypracovala organizace European Center for Law and Justice.

"Jedním z příkladů je bulharský občan Jonko Grozev, který jako lídr Open Society Justice Iniciative obhajoval v roce 2018 případ skupiny Pussy Riot proti Rusku, a poté byl zvolen soudcem," napsal Laughland a pokračoval: "Zpráva také zahrnuje další osoby, pracující v rámci agendy lidských práv, jako je komisař pro lidská práva v Radě Evropy mezi lety 2012-2018 (Nils Muiznieks), který sice není soudcem, ale byl léta placeným aktivistou organizace Open Society Foundation v Lotyšsku, a využil svou oficiální pozici k tomu, aby vedl kampaň proti takzvaným anti-Sorosovým aktivitám v Maďarsku."

Podle slov autora článku Evropský soud pro lidská práva zatím žádné informace o napojení soudců na neziskovky, placené z peněz organizací George Sorose, nevyvrátil.

"Důvěryhodnost Evropského soudu pro lidská práva jako nezávislé soudní organizace je nyní v troskách," uzavřel John Laughland svůj článek.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!