Ruská loď zahnala pomocí výstřelů britský torpédoborec 

23.06.2021

Ruské Černomořské loďstvo spolu s pohraničními silami zabránily britskému torpédoborci Defender, aby dále narušoval ruské hranice. Incident se odehrál u krymského mysu Fiolent.

Ruské námořní síly musely použít varovné výstřely, taktický bombardér Su-24M provedl varovné shození bomb, aby zahnal britský torpédoborec.

Jak uvedla ruská armáda, britská válečná loď v 11:52 místního času překročila ruské hranice a na tři kilometry vplula do teritoriálních vod Ruské federace u mysu Fiolent. Byla upozorněna na použití zbraní v případě pokračujícího narušení hranic, ale posádka torpédoborce na výzvy nereagovala.

V čase 12:06 a 12:08 pohraniční hlídková loď vypálila varovné výstřely. V čase 12:19 provedlo letadlo Su-24 ruských vzdušných sil preventivní bombardování vysoce explozivní fragmentační bombou (OFAB-250) směrem k pohybu britského torpédoborce Defender, který je vyzbrojen řízenými střelami, uvádí se ve zprávě.

"V čase 12:23 opustil díky společným akcím Černomořské flotily a Pohraniční služby FSB RF britský torpédoborec Defender hranice teritoriálních vod Ruské federace," sdělilo na závěr ministerstvo RF.

Vzhledem k mimořádné události byl vojenský atašé britského velvyslanectví předvolán na Ministerstvo obrany RF.

Rada federace se k mimořádné situaci s britským torpédoborcem v blízkosti poloostrova Krym vyjádřila následovně:

"Vstup britského torpédoborce do teritoriálních vod Ruské federace poblíž Krymu je do očí bijícím porušením mezinárodních norem a standardů," sdělil krymský senátor Sergej Cekov, člen mezinárodního výboru Rady federace.

"Ať už z nedbalosti, anebo záměrně, jde o hrubé porušení mezinárodních norem a standardů. Takový nekompetentní čin by mohl kdykoliv v budoucnu vyvolat vážný konflikt," řekl Cekov.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!