Cesta Fialy do Kyjeva je podle ruských novinářů podvrh

17.03.2022

Cesta premiéra Petra Fialy vlakem do Rusy obléhaného Kyjeva je podle ruských novinářů podvrh! Ruská armáda nezaregistrovala žádnou vlakovou soupravu, která by 15. března dorazila do obléhaného Kyjeva! Kam tedy proboha jeli premiéři 3 států EU za Zelenským?

Zleva: Janez Janša, Mateusz Morawiecki, Jaroslaw Kaczynsky a Petr Fiala v zasedacím kupé vlaku nad mapou Ukrajiny
Zleva: Janez Janša, Mateusz Morawiecki, Jaroslaw Kaczynsky a Petr Fiala v zasedacím kupé vlaku nad mapou Ukrajiny

Ani jedno video nebo fotografie nezachycují exteriéry Kyjeva jako důkaz. Hlavní a jediné video ze setkání je navíc další podvrh, protože je sestříhané a má navodit iluzi jednoho času a jednoho místa! Vlak měl celou cestu zatemněná okna, věděl Fiala kam vůbec vlak jede? Opravdu měl pocit, že vlak zastavil v obklíčeném Kyjevě?

V úterý 15. března si čeští vlastenci připomínali smutné 83. výročí nacistické okupace tzv. II. Republiky a přesně v tento den přinesla evropská a světová média šokující zprávu, že premiéři 3 evropských zemí odjeli vlakem do totálně obstoupeného Kyjeva, aby se tam setkali s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Ve vlaku cestovali celkem 4 politici, protože ke 3 premiérům se nakonec připojil i Jaroslaw Kaczynsky. Společně vyrazili za ukrajinským prezidentem, aby mu vyjádřili podporu.

Naše redakce operativně již včera kontaktovala ruské novináře, se kterými spolupracujeme, aby se pokusili zjistit, jestli je něco takového možné, jestli byla ruská armáda instruována, aby umožnila vlaku s vysokými představiteli členských států EU volný průjezd do obléhaného Kyjeva, a aby rovněž ruské stíhačky byly upozorněny, že na zamaskovaný vlak se zakrytými okny nemají útočit a nemají jej považovat za vlakový transport, který veze ke Kyjevu zbraně anebo dokonce žoldáky.

Odpověď nám přišla ve středu dopoledne a podle informací ruských novinářů ruská armáda nedostala a nedisponuje žádnými instrukcemi o vlakové soupravě, která by mířila skrze obléhanou zónu do Kyjeva. Kyjev je v obležení a ruské stíhačky plní bojové úkoly a zneškodňují všechny vlakové soupravy na příjezdu, ovšem nechávají probíhat evakuační transporty směrem na odjezdu z Kyjeva. Podle ruských novinářů je tak prakticky vyloučené, že by nějaký vlak z Polska projel obléhaným územím tam a zpátky bez zaregistrování ruských invazních sil.

Ruští novináři nám poradili, abychom pátrali po důkazních materiálech od novinářů ze třetích stran. A ty bohužel neexistují, i když v chodbě, kde prochází Zelenský, je celý štáb fotografů, novinářů a kameramanů. Veškeré obrazové materiály pochází jen a výhradně od účastníků schůzky, z jejich účtů na sociálních sítích. A těch fotek je opravdu velmi omezené množství. Fakticky tak neexistuje vůbec žádný fotografický nebo audiovizuální materiál, natočený třetí stranou, novinářem, reportérem, který by dokázal zabrat nejen samotné politiky, ale i panorama Kyjeva, ulici, prostranství, exteriér hotelu, paláce, kongresového centra, apod.

Žádný zatemněný ukrajinský vlak nemohl potají dorazit do Rusy obléhaného Kyjeva

Všichni účastníci schůzky budou samozřejmě tvrdit, že exteriéry nebyly foceny kvůli bezpečnosti, aby Rusové nevěděli, kde v Kyjevě se nachází Volodymyr Zelenský. Jenže má to jeden háček. Jak mohou mít jistotu, že se to místo Rusové nedozví, když před zasedacím sálem čekal houf novinářů a televizních štábů?

Kde berou politici jistotu, že někdo z těch novinářů nepráskne Rusům místo této schůzky? A že jim nezavolá rovnou telefonem z předsálí? Uvolněné video zachytilo okamžik, kdy ukrajinský prezident přichází chodbou se svojí ochrankou a zdraví se s novináři a reportéry televizí, jenže tento příchod zachycuje pouze Zelenského.

Premiéři ze zemí EU na záběru nejsou. Následuje střih videa a záběr do jakési zasedací místnosti, kde už jsou všichni pospolu. Schůzky se zúčastnil premiér ČR Petr Fiala, polský premiér Mateusz Morawiecki, slovinský premiér Janez Janša a Jaroslaw Kaczynsky jako předseda polské vládní strany Právo a Spravedlnost a rovněž jako místopředseda polské vlády. Z celé cesty vlakem existuje jen pár fotografií a potom jedno jediné video ze samotného setkání. Při analýze materiálů zjistíme, že jsme podle všeho svědky psyop operace a neuvěřitelného podvrhu a manipulace.

Nyní tedy víme, že ruská armáda ani ruské letectvo nebylo o vlakové soupravě s vysokými představiteli zemí EU informováno. Víme, že Kyjev je v obležení, což koneckonců řvou a potvrzují i západní média, a víme také, že ruské letectvo likviduje ukrajinské konvoje, vlakové transporty ze západu, a že Rusové nechávají blokádou projet pouze evakuační vlaky a autobusy ve směru ven z Kyjeva. Kam tedy premiér Fiala s ostatními premiéry vlastně jel?

V redakci jsme se obrátili na našeho starého kolegu a bývalého pracovníka předlistopadové VKR, který nám k tomu sdělil, že se nejspíš jednalo o operaci, o které nemusí dokonce ani její účastníci vědět, kam opravdu tím vlakem dojeli. O tom ale až za chvíli. Zásadní indicie, která nám umožní pátrání, je právě ta informace o tom, že cesta se uskutečnila vlakem. Tuto zásadní informaci si musíme rozebrat. Především je zarážející rychlost vlakového spoje. Do Kyjeva to z Polska i ČR trvá 24 hodin. Tito 4 politici to zvládli tam i zpátky na otočku tak rychle, jako by do Kyjeva vedla z Polska dráha čínských vysokorychlostních vlaků.

Čtyři vrcholní politici ze tří zemí EU, namačkaní v jednom zatemněném kupé

Na uveřejněných fotografiích vidíme, že skupina výše zmíněných politiků sedí u skládacího stolečku v jakési velice těsné místnosti. Bližší pohled prozradí, že za zády sedícího českého premiéra jsou jakési malé úzké dveře s klikou. Okolo jsou všude závěsy a prostor je velice těsný. Co to je za místo? Ne, není to bunkr, ale je to nejspíše zasedací kupé ve vlaku. Závěsy jsou zataženy, aby nebylo vidět ven. Média MSM to automaticky zdůvodní bezpečností politiků, aby na projíždějící vlak někdo nezačal střílet, když by viděl skrze okna politiky.

Jako vysvětlení se to zdá logické, pomineme-li fakt, že ruští piloti ze vzduchu ze stíhaček by se do oken vlaku jako fakt nedívali a rovnou by vlak seshora zlikvidovali řízenou raketou. Jenže nejde jen o záclonky a závěsy, které zakrývají výhled. Jedna z fotografií zachycuje českého premiéra v cestovním kupé, jak má na sobě přilbu na paintball (nejedná se o vojenskou přilbu).

Petr Fiala v přilbě na paintball a s neprůstřelnou vestou
Petr Fiala v přilbě na paintball a s neprůstřelnou vestou

Naproti tomu neprůstřelná vesta, podle všeho značky Condor, je určena pro bezpečnostní agentury, není to vyloženě taktická bojová vesta. Ale budiž, šetřit se musí. Vesta je doplněna volitelným antibalistickým límcem. Jenže, všimněte si, že cestovní kupé má rovněž staženou roletku na spaní, takže ven z vlaku opravdu není vidět. Ani na jediné fotografii není vidět ven z vlaku. Posuneme se ale dále.

Jediná fotografie zvenku je skupinové foto na jakémsi venkovském nádraží bez perónu

Jediná fotografie z exteriéru z celé cesty pochází z Twitteru, a je to skupinové foto před namalovaným vlakem ukrajinskými barvami (jako v dnešní době vše) na jakémsi nástupišti. Vagón má otevřené dveře a uvnitř na druhé straně je vidět, že dveře na opačné straně vlaku mají rovněž záclonky, resp. závěs. Iluzi Kyjeva má kromě vagónu v ukrajinských barvách i čtveřice ukrajinských železničních stevardek spolu se zmíněnými politiky. Jenže z této fotografie není možné určit, že stojí na nádraží v Kyjevě, ani že jsou na nádraží na Ukrajině. Klidně to může být nádraží v Polsku.

Jediné dostupné exteriérové foto
Jediné dostupné exteriérové foto

Tady si musíme něco vysvětlit. Evropská rozchodná železnice nekončí na ukrajinské hranici, ale vede až do Mostyska, do města na Ukrajině, které je vzdáleno jen přibližně 50 km od Lvova. Odtamtud již pokračuje ruská širokorozchodná dráha. Politici museli tak v Mostysku přesednout na ukrajinský vlak a právě odtamtud může fotografie pocházet. A proč si to myslíme? Protože v Kyjevě jsou u vlaků peróny, tady na fotografii ale nádraží perón není, takže do vlaku se musí lézt nahoru po schůdkách. Neexistuje tedy jediný důkaz z exteriéru, že by politici opravdu projeli ruskými frontovými liniemi a pronikli do Kyjeva, a to navíc tam i zpátky bez povšimnutí ruské armády.

Po příjezdu vzácných hostů je Zelenský strčil do podkroví jinak honosného paláce v Kyjevě... a štáby televizí před sálem zjevně utřely huby

Pojďme ale na fotografie ze samotného summitu se Zelenským. První fotografie zachycuje, jak si politici na symbol jednoty dávají ruce dohromady a během tohoto focení se nachází v jakési podkrovní místnosti. Vpravo je vidět sokl šikmého stropu, zjevně střecha, resp. střešní okno, vychází odtamtud světlo, protože schodiště to určitě nebude, protože pod schodiště by nikdo neumisťoval koženou sedačku.

Může jít o osvětlení pod střechou, to je ale detail. Rozhodně to není schodiště. Do takových míst se sedačka umisťuje jen ve chvíli, kdy prostě jinde pro ni není místo. Všimněte si okna se závěsy v pozadí, jsou v něm naskládané pytle s pískem jako iluze bojové zóny. Anebo kvůli zakrytí výhledu ven z okna, třeba na zahradu amerického velvyslanectví ve Varšavě? To nechám na vás.

Skupinové foto z podkroví jakési vily nebo hotelu
Skupinové foto z podkroví jakési vily nebo hotelu

Podkrovní místnost ale neodpovídá prezidentskému paláci v Kyjevě, rozhodně by Zelenský neposlal hosty na půdu, rovnou pod střechu, na kterou mohou Rusové shodit bombu. Tohle ukazuje na jakýsi secesní palác, možná vilka, která není příliš prostorná, může jít i o nějaký zámeček v Polsku, předělaný na luxusní hotelový resort, kde jsou pokoje tak drahé, že se hotelu vyplatí vytvářet pokoje pro hosty i pod střechou. A to by přesně odpovídalo nějakému hotelu, který je obsazen a jediné volné pokoje zůstaly logicky kde? Pod střechou. Jen těžko si lze myslet, že by Zelenský v honosném paláci v Kyjevě poslal vzácné hosty do... podkroví.

Nyní se dostáváme k tomu hlavnímu. K videu. Z celé schůzky je k dispozici pouze jedno jediné video, které zavěsil polský premiér na svůj Twitter a odtamtud jej převzala všechna média a agentury. Žádné jiné video není k dispozici. A to ani přesto, že před sálem, kde měl probíhat summit, čekali novináři, reportéři a televizní štáby s kamerami! Cože? Ano, slyšíte správně. Žádné jiné video od jiného TV štábu nebo osoby není k dispozici. Tak co tam tedy v tom předsálí celou dobu dělaly ty štáby, když nic nenatočily? Nikomu to nepřijde divné?

Přestože před sálem čekaly televizní štáby, neexistuje jediné další video z místa, než je to video, které uvolnil Morawiecky a které vidíte v tomto článku výše. A to není jediná podivnost. Jak si každý pozorný divák všimne, úvod videa zachycuje příchod Zelenského jakousi potemnělou chodbou, vstoupí do předsálí a vpravo je houf novinářů, kameramanů, televizních štábů. Jenže tento příchod nezachycuje nikoho dalšího, žádné hosty, ani Fialu, ani polského premiéra, nikoho dalšího. Je to příchod jen Zelenského a jeho goril.

https://aeronet.news/cesta-premiera-petra-fialy-vlakem-do-rusy-oblehaneho-kyjeva-je-podle-ruskych-novinaru-podvrh-ruska-armada-nezaregistrovala-zadnou-vlakovou-soupravu-ktera-by-15-brezna-dorazila-do-oblehaneho-kyjeva/

Příchod Zelenského chodbou do předsálí je předtočen a pochází z dřívější doby

Potom následuje střih videa a záběr ze zasedací místnosti, kde už je Zelenský za stolem pospolu se vzácnými hosty. Co to video vlastně zachycuje? Podle nás jde o manipulaci s divákem. Příchod Zelenského chodbou k novinářům pochází podle všeho z jiné doby, z jiného času, někdy v minulosti. Místo je možná totožné, možná není, podle interiéru chodby a potom zasedacího sálu by se mohlo zdát, že jde o jednu budovu, ale zaručit to nelze.

Co však lze zaručit, že ten příchod Zelenského chodbou byl předtočen někdy v minulosti. 15. března 2022 tam žádní novináři být nemohli, protože neexistuje žádný jiný fotografický ani audiovizuální materiál od televizních společností a novinářů, kteří podle prvních záběrů jako měli čekat v předsálí. Kdyby to bylo autentické, po jednání v sále by probíhala tiskovka, rozhovory, novináři by nafotili tisíce a tisíce fotek a desítky videí, byla by to obrovská reklama, fotilo by se venku před budovou, fotilo by se všude, vedly by se rozhovory. Jenže v úterý nic takového neproběhlo.

Záběr na TV štáby před zasedacím sálem
Záběr na TV štáby před zasedacím sálem

Takže ještě jednou: v zatemněném vlaku, ze kterého nebylo vidět, dojeli politici na nádraží bez perónu a vyfotili se s ukrajinskými vagóny a stevardkami. Zelenský je přivítal a ubytoval pod střechou v podkroví jako bezdomovce, že se pomalu museli krčit na pohovce pod střechou, a když Zelenský přišel s ochrankou a pozdravil se s novináři, tak po vřelém rozhovoru to nakonec dopadlo tak, že televizní štáby na chodbě utřely huby, nenatočily ani sekundu videa, neudělaly jediný rozhovor a jediný materiál tak na Twitter zavěsil polský premiér. Novináři a reportéři odjeli asi bez remcání domů. Následně všichni politici nastoupili do zatemněného vlaku a hrdinně projeli ruským obležením Kyjeva znovu zpátky do Polska.

Pokud tomuto scénáři a oficiálnímu příběhu o hrdinné cestě vlakem tam a zase zpátky nevěříte a připadá vám nesmyslný, nedůvěryhodný, jako podvrh, tak je to tím, že jste proruští trollové, platí vás Kreml, jste dezinformátoři, jste konspirátoři, měli by vás umlčet, zablokovat, a když to nepomůže, tak rovnou zastřelit, anebo alespoň zavřít. A zbývá ještě jedna otázka, nestali se sami politici obětí manipulace? Co když nevěděli, kam vlak jede a kam je doveze?

Teoreticky nemuseli politici vědět, kam je vlak dovezl, ale spíš to vypadá, že na manipulaci s veřejností se podílejí vědomě

Náš kolega a bývalý pracovník VKR nám na to odpověděl, že to nelze vyloučit. Sověti to prý někdy také tak dělali, že naložili představitele do vlaku, zatemnili okna vlaku a vyvezli soudruhy z Rumunska do Moskvy, a když vlak zastavil, tak zjistili, že nejsou v Moskvě, ale ve Voroněži a dozvěděli se to až po skončení jednání od jednoho z asistentů Nejvyššího prezídia SSSR, který se prořekl.

Soudruhy přitom přivezli ve dne, ale pokud nejste znalci Moskvy, tak se těžko rozeznávají siluety měst, jestli jste fakt v Moskvě nebo někde jinde v jiném podobném městě SSSR. Opravdu není vyloučeno, že si v úterý všichni 4 politici myslí, že byli v Kyjevě, ale ve skutečnosti mohli vystoupit z vlaku někde ve Lvově, na odlehlejším nádraží, atd. Anebo ani na Ukrajinu nevjeli a celé se to odehrálo v Polsku.

Chybějící perón mohli politikům vysvětlit tím, že vlak zastavil na předměstí Kyjeva, auty je potom odvezli do nějaké vilky, o které jim řekli, že je na okraji Kyjeva, potom jim ani nepřišlo divné, že skončili v podkroví, a po skončení setkání je zase odvezli z "obleženého Kyjeva" do Polska. Jenže taková manipulace s politiky EU by byla podle všeho zbytečná.

Podle našeho názoru v této manipulaci jedou s plným vědomím, vědí moc dobře, že nejeli do Kyjeva, vědí, kde se se Zelenským setkali, ale prostě drží basu. Veřejnost si má myslet, že prorazili ruskou blokádu a projeli skrze ni dvakrát po sobě, tam a zpátky. Jelikož by ani tomuto příběhu mnoho občanů ČR nevěřilo, bylo nutné zablokovat Aeronet a další opoziční weby v ČR. Taková je konceptuální realita světa, ve kterém se nyní promítá naše bizarní a místy až neuvěřitelná existence.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!