Chilští poslanci předložili parlamentu rezoluci o přijetí blockchainu

08.09.2019

Dva chilští poslanci předložili Dolní komoře parlamentu (Camara de Diputados) rezoluci o přijetí blockchainu, uvedl zpravodajský web Fortin Mapocho.

V návrhu projektu o navrhované rezoluci o blockchainu dva poslanci Miguel Angel Calisto a Giorgio Jackson spolu s osmi dalšími poslanci apelují na chilského prezidenta Sebastiana Pineru, aby do všech veřejných sfér v zemi zavedl blockchainovou technologii. V rezoluci je také zmínka o vypracované studii, v které se zdůrazňují bezpečnostní výhody a různá energetická řešení, která jsou založena na blockchainu.

Poslanec Calisto rovněž zdůraznil, že blockchainová technologie může zaručit přesnost všech uchovávaných informací a dat.

V květnu 2018 prezident Chilské centrální banky uvedl, že uvažuje o zavedení regulace kryptoměn v zemi. Tvrdil, že zvýšená regulace by mohla pomoci státu "monitorovat rizika", zejména financování terorismu a praní špinavých peněz.

Okolní země, které sousedí s jihoamerickou zemí, se také rozhodují pro testování blockchainu ve veřejné správě. Například Argentina po vzoru Chile oznámila vytvoření federálního blockchainového systému.

Zdroj: cointelegraph.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!