ČT vysílá speciál ke střelbě v USA, ale o migrantském vraždění v Německu ani slovo

11.08.2019

Mediální expert Petr Štěpánek zveřejnil na Facebooku názor na činnost tuzemských médií. Podle něj by se česká veřejnoprávní televize ČT měla především věnovat událostem, týkajících se problémů schengenského prostoru a Česka samotného.

Štěpánek na Facebooku uvedl komentář, v němž uvedl své stanovisko vůči České televizi. Mediální expert se podivuje nad tím, že ČT zveřejnila materiál, věnovaný střelbě v Americe, zatímco o Eritrejci, který ve Frankfurtu nad Mohanem shodil matku s dítětem pod vlak, či o brutální vraždě v Německu, kdy Syřan za bílého dne mačetou rozsekal spolubydlícího, neuvedla ani slovo.

Štěpánek také negativně okomentoval vztah České televize k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi.

"A na tenhle propagandistický paskvil jim každá domácnost povinně ze zákona posílá 1 620,- Kč ročně," pohoršuje se.

Štěpánek o práci novináře uvedl: "Není mezi vámi ani jeden novinář, který by se odvážil upřímně vyjádřit svůj vlastní názor? Víte předem, že i kdyby se to odvážil udělat, nikdy by se to v tisku neobjevilo. Jsem týdně placen za to, že své upřímné mínění nezveřejňuji v novinách, pro které pracuji. Vy ostatní jste placeni za stejnou věc, a kdybyste napsali svůj upřímný a pravdivý názor, brzy byste se ocitli na ulici a hledali byste si nejspíš jiné zaměstnání."

Mediální expert Petr Štěpánek je bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu. Dlouhodobě kritizuje práci zpravodajské redakce České televize.

Zdroj: snews.com