V Minsku je vojenská technika, policie zadržuje demonstranty

22.11.2020

Bezpečnostní opatření byla v Minsku před plánovanou nedělní demonstrací opozice posílena, do centra města jsou stahovány bezpečnostní síly a speciální vozidla.

Z východního okraje Minsku, kde se nacházejí základny zvláštního určení (OMON) a vnitřních vojsk, se vydalo do centra města několik kolon vojenské techniky, včetně obrněných transportérů, vozidel pro přepravu příslušníků ozbrojených sil, vozidel pro přepravu zadržených osob, vozidel pro přepravu ostnatého drátu, vodních děl a zatarasených systémů.

Policie již zadržela několik osob. Těžkooděnci vytlačují demonstranty z hlavních přístupových ulic do centra.

Hlídky v centru města byly posíleny - po centrálních ulicích jezdí zvýšený počet posádek dopravní policie. Na klíčových náměstích běloruského hlavního města jsou instalovány kovové ploty a shromažďují se tam příslušníci jednotek ozbrojených sil. Největší bezpečnostní opatření jsou tradičně pozorována na náměstí Nezávislosti, Říjnovém náměstí, u památníku Minsk a v okolí sídla prezidenta - Paláce nezávislosti. V přilehlých ulicích stojí speciální technika a mikrobusy bezpečnostních sil.

Deset stanic metra je před plánovanou nedělní opoziční akcí pro cestující dočasně uzavřeno, sdělil místní tisk. Kromě toho pozemní hromadná doprava jezdí bez zastavení na zastávkách v okolí centra města.

Také výpadky mobilního přístupu k internetu začaly v Minsku před nepovolenou opoziční akcí.

Očití svědci uvádějí, že příznivci běloruské opozice se scházejí v malých skupinách v různých obvodech Minska, aby se také zúčastnili nepovoleného pochodu.

V neděli běloruská opozice tradičně pořádá v Minsku a dalších běloruských městech nejrozsáhlejší protestní akce, které nejsou místními úřady schváleny. V Minsku byla tradičně posílena bezpečnostní opatření, centrum města kontrolují bezpečnostní síly, stanice metra v blízkosti místa akce jsou dočasně uzavřeny, stejně jako některé přilehlé ulice.

V reakci na události v Bělorusku uvalila Evropská unie sankce proti vedení země.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!