Turecký ministr vyzval USA, aby daly špinavé ruce pryč od Turecka!

08.02.2023

Dejte své špinavé ruce pryč od Turecka! A nevměšujte se do vnitřních záležitostí Maďarska! Dvě země, dva ministři a křik na dva americké velvyslance! Turecký ministr vnitra vyzval amerického velvyslance, aby dal své špinavé ruce pryč od Turecka a přestal plánovat státní převrat v Turecku!

Ministr novinářům vylíčil, jak američtí velvyslanci v Turecku nepřetržitě a neustále plánují, jak v Turecku provést puč proti Erdoganovi, který se rozhodl pro sbližování s Ruskem! A maďarský ministr reagoval na útočný článek amerického velvyslance!

Turecký ministr vnitra Suleyman Soylu odvysílal 3. února 2023 v turecké televizi dosud nejvýbušnější útok proti USA v historii Turecka, když obvinil americké velvyslance v Turecku, kteří v posledních letech zastupovali v zemi americké zájmy, že pravidelně plánovali a stále plánují provedení státního převratu v Turecku proti Erdoganovi, a že do těchto příprav zatahují i velvyslance zemí EU, aby v tom americká ambasáda nebyla sama. Ministr Soylu barvitě vylíčil, jak americký velvyslanec si svolává velvyslance zemí EU v Turecku a společně se domlouvají na tom, jak rozdmýchat v Turecku občanské nepokoje, jak ovlivnit volby, jak přivodit povstání v ulicích a jak přivodit státní převrat a svrhnout prezidenta Erdogana, který začal tureckou zahraniční politiku přibližovat k Ruské federaci a současně se vzdalovat od USA a od Evropské unie.

Video 2x na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-dejte-sve-spinave-ruce-pryc-od-turecka-a-nevmesujte-se-do-vnitrnich-zalezitosti-madarska-dve-zeme-dva-ministri-a-krik-na-dva-americke-velvyslance/

Neuvěřitelná tisková konference tureckého ministra vnitra proběhla poté, co v několika evropských městech proběhla manifestační pálení Koránu v tureckém vydání jako forma protestu proti Turecku za vojenské akce proti Kurdům a rovněž na protest proti požadavku Ankary, aby Švédsko vydalo do Turecka několik kurdských uprchlíků a rovněž generálů, kteří se měli v roce 2016 na pokyn americké CIA účastnit pokusu o vojenský převrat v Turecku. Švédský soud ale před několika týdny vydání těchto osob zamítl s odůvodněním, že osoby mají ve Švédsku politický azyl a nelze tyto osoby tudíž do Turecka vydat. Ankara na to reagovala prohlášením, že v tom případě Turecko zablokuje vstup Švédska do NATO. Jenže, to byl teprve začátek.

Ve Švédsku začaly organizované protesty proti Erdoganově vládě v Turecku a organizátoři demonstrací požádali švédské úřady o povolení, aby mohli před tureckým velvyslanectvím ve Stockholmu pálit turecký Korán. A úřady naprosto překvapivě, v rozporu se švédským zákonem proti předsudečné nenávisti, který něco takového zakazuje, toto povolení překvapivě vydaly - na pokyn amerického velvyslance ve Švédsku, jak se posléze objevilo v tureckém tisku.

Švédské úřady tak daly povolení k pálení tureckého Koránu. Odezva Ankary se dala přirovnat k explozi vzteku a rozbití vztahů s USA, které nebyly nijak dobré od nepovedeného převratu v Turecku v r. 2016, ale to nebylo nic ve srovnání s tím, co se děje teď. Ministr vnitra přímo a na rovinu obvinil amerického velvyslance z přípravy státního převratu v Turecku.

Viktor Orbán a Recep Tayyip Erdogan
Viktor Orbán a Recep Tayyip Erdogan

Turecko je na pokraji války s USA, obvinění amerických velvyslanců z přípravy pučů je nový bod zlomu

Americká velvyslanectví lze považovat za okupační správy, ze kterých jsou řízeny místní a poddajné loutkové vlády, které v lokajském úklonu plní americké seznamy přání a stížností. Není tajemstvím, že Petr Pavel byl protlačen do funkce (p)rezidenta v ČR díky tomu, že měl podporu amerického velvyslanectví a schválení k výkonu funkce z důvodu prověření z doby, kdy působil jako poslušný předseda vojenského výboru NATO v Bruselu.

Jenže jak se ukazuje, varování Aeronetu z r. 2014 o činnosti amerického velvyslanectví proti prezidentu Zemanovi nyní po 9 letech dosahuje neuvěřitelného pokračování přímo z úst ministra vnitra Turecka, který na rovinu obvinil amerického velvyslance z přípravy státního převratu. Pokud byste si mysleli, že amerického velvyslance kritizuje jen turecký ministr vnitra, byli byste na omylu.

Maďarský ministr zahraničí odsoudil vměšování amerického velvyslance do vnitřních záležitostí Maďarska

Úplně ve stejný den, tedy 3. února, vystoupil na tiskové konferenci maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó a důrazně vyzval amerického velvyslance v Maďarsku, aby se před parlamentními volbami v zemi nevměšoval do vnitřních záležitostí Maďarska, protože Maďarsko je suverénní země, která nebude tolerovat, aby cizí velvyslanci Maďarsku říkali, jak lidé mají v Maďarsku žít. V minulosti přitom maďarská vláda zaregistrovala, že z ciziny a hlavně z USA proudily před volbami do Maďarska peníze na podporu opozice proti Orbánovi. A co vlastně provedl americký velvyslanec David Pressman v Budapešti? Pro server Politico totiž napsal článek, že maďarská vláda kopíruje politiku Kremlu a namísto kritizování Moskvy volá po míru do Kyjeva.

"Političtí představitelé maďarské vlády často hovoří o podpoře míru, ale - od odsuzování sankcí až po přijímání ruských návrhů na příměří - pokračují v prosazování politiky, kterou podporuje Putin," uvedl americký velvyslanec a dodal: "Připojujeme se k výzvám maďarské vlády k míru, ale tyto výzvy by měly směřovat k Vladimiru Putinovi. Co si on nebo kterýkoli jiný velvyslanec myslí o vnitropolitických procesech v Maďarsku, je zcela irelevantní, protože to není jeho věc, není jeho úkolem zasahovat do vnitřních záležitostí Maďarska. Pokud chce využít svého pobytu v Maďarsku ke kritice činnosti vlády zvolené poměrně jasnou většinou maďarského lidu, která má mandát maďarského lidu, pak bude mít velmi těžkou práci, pokud jde o efektivní práci na zlepšení spolupráce mezi oběma zeměmi," řekl maďarský ministr zahraničí.

Američané se chovají jako gubernátoři nad vazalskými zeměmi

Podle Szijjártóa se od velvyslanců, které Maďarsko přijímá, očekává, že budou pracovat na rozvoji vztahů mezi oběma zeměmi na základě vzájemného respektu. "Nepřijímáme guvernéry nebo prokurátory, protože ti by sem, jak předpokládám, byli vysláni, aby nám říkali, jak máme žít ve svých zemích. Tato éra je již pryč. Maďarsko je suverénní země, nikdo zvenčí nám nemůže říkat, jak máme žít." Ministr zahraničí uvedl, že maďarský lid bude tím, kdo bude hodnotit práci vlády v parlamentních volbách, stejně jako tomu bylo loni. I když z jiných částí světa, třeba i odtamtud, odkud pochází velvyslanec, se někteří snažili ovlivňovat a dokonce financovat opozici," řekl s odkazem na kauzu financování volební kampaně opozice.

David Pressman, velvyslanec USA v Maďarsku
David Pressman, velvyslanec USA v Maďarsku

Szijjártó požádal Pressmana o větší respekt a řekl, že zahraniční politika vlády se řídí výhradně národním zájmem, kterým je, aby se na Ukrajinu co nejdříve vrátil mír. "Zvenčí se objevily pokusy, aby v Maďarsku existovala vláda, která by nereprezentovala maďarské zájmy, ale tyto pokusy selhaly. Mohu dokonce říci, že značné množství peněz, které bylo za tímto účelem mobilizováno, se ukázalo jako špatná investice." Američtí velvyslanci v Evropě jsou de facto v roli amerických místodržitelů nad jednotlivými evropskými državami, které už dávno nemají roli suverénních států.

Čím je občan v zemi, ve které je jeho vláda sluhou cizích pánů? Svobodným člověkem nebo podešví, se kterou lze dřít podlahu nebo do ní vpichovat zkušební roztoky?

Velvyslanec v Ankaře plánuje státní převrat proti Erdoganovi, velvyslanec v Budapešti kritizuje vládu hostitelské země, ve které je velvyslancem, to prostě je pouze ukázkou toho, že demonstrace v listopadu 2014 v Praze proti Miloši Zemanovi byly jen slabým odvarem a čajíčkem, ve skutečnosti je to mnohem horší, a to natolik, že nyní, v r. 2023, o vměšování amerického velvyslanectví do vnitřních záležitostí státu nepíše už jen Aeronet, ale mluví o tom ministr vnitra Turecka nebo ministr zahraničí Maďarska.

Pouze země, které se postaví místodržiteli z USA, je možné označit za nepoddané a suverénní země!

Tady to začalo. Prodej českého národa z rukou dramatika přímo v americkém Kongresu, 21. 2. 1990
Tady to začalo. Prodej českého národa z rukou dramatika přímo v americkém Kongresu, 21. 2. 1990

Válka na Ukrajině je detektorem poslušnosti. Ve zničujícím útěku ke konfrontaci s Ruskou federací se ukazuje, které země jsou ještě nezávislé a nejsou ochotny shořet ve válečném ohni, a které naopak jsou plně pod kontrolou amerických místodržitelů v Evropě. Česká republika a Slovensko jsou ten druhý případ. Je naprosto zjevné, že degenerace národů, spojená se ztrátou pudu sebezáchovy národů hnaných do války s Ruskem, je přímo odvislá od výchovy národů v Evropě po r. 1989 a zejména po pádu Sovětského svazu, což umožnilo Komisi 300 rozšířit svůj vliv eugenického demiurga i na země střední a východní Evropy. Nákupní vozík je jako oltář vlastní auto-hypnózy, znemožňující lidem se probudit do reality své vlastní konceptuální smrti, a to nejen své, ale i celého národa. Memento mori conceptualis!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!