Erdogan promluvil o odvetném útoku na syrské vojáky v Idlibu

03.02.2020

Turecké stíhací letouny F-16 pokračují v útocích na pozice syrské armády v provincii Idlib v reakci na ostřelování tureckých vojáků, prohlásil turecký prezident Tayyip Erdogan.

Turecké ministerstvo obrany dříve informovalo, že čtyři turečtí vojáci zahynuli a 10 dalších bylo zraněno při střetu se syrskou vládní armádou v provincii Idlib.

"V Idlibu zahynuli čtyři naši vojáci a deset jich utrpělo těžká zranění, nyní jsou v nemocnici. Musíme je pomstít, a proto pokračujeme v útocích. Hodláme rozhodně pokračovat v boji," řekl Erdogan novinářům.

"Naši ministři zahraničí a obrany a šéf rozvědky kontaktují ruské kolegy. Dali jsme našim ruským kolegům jasně na srozuměnou, aby nám 'nestáli v cestě'," dodal turecký prezident.

"Po útoku na naše vojáky jsme také vícekrát zaútočili a pokračujeme v útocích na vytýčené body.... Do dneška jsme zaútočili na 46 objektů syrské armády. Bylo to 122 dělostřeleckých a 100 minometných útoků, také jsme nasadili stíhačky F-16 a naše operace pokračuje. Ti, kteří by chtěli zkoušet pevnost tureckého odhodlání, pochopí svůj omyl. Hodláme pokračovat v našich operacích," řekl Erdogan novinářům.

Turecký prezident k tomu ještě sdělil, že turecká armáda zatím v Idlibu zneškodnila 30-35 syrských vojáků.

Zdroj: tasnimnews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!