Evropa potřebuje mír, pronesl Viktor Orbán

07.07.2024

Evropa potřebuje mír a přijel jsem zjistit, jaká je k němu nejkratší cesta! Viktor Orbán v pozici předsedy Rady Evropské unie přijel do Moskvy na mírová jednání s Vladimirem Putinem!

Kdyby měl Robert Fico lepší zdraví, přijel by do Moskvy také, prohlásil na Děvíně! Fico a Orbán připravují půdu pro Trumpa! Na schůzce zaznělo, že Moskva již se Zelenským jednat nebude, protože již podle ukrajinské ústavy nemá mandát!

Sotva skončila návštěva Viktora Orbána v Kyjevě s Volodymyrem Zelenským, tak jen pár dní poté se maďarský premiér zcela neočekávaně zjevil v Kremlu v Moskvě a třásl si pravicí s Vladimirem Putin. Viktor Orbán jen pár dní po uvedení do funkce předsedy Rady Evropské unie na příštích 6 měsíců v rámci tzv. Evropského předsednictví Maďarska v EU se rozhodl navštívit druhou stranu konfliktu na Ukrajině, tedy Rusko.

Orbán chtěl zjistit odpovědi na celkem 3 klíčové otázky, jak nejrychleji dojednat mír na Ukrajině. Maďarský premiér byl v Moskvě přivítán ve velkém stylu, a přestože Orbán trvá na tom, že jel do Moskvy jen jako premiér Maďarska, nikoliv jako předseda Rady Evropské unie, tak mu to přesto nikdo nevěří. Moskvu totiž navštívil 5 dní po uvedeni do funkce Evropského předsednictví.

Video 2x na tomto odkazu:

https://aeronet.news/evropa-potrebuje-mir-a-prijel-jsem-zjistit-jaka-je-k-nemu-nejkratsi-cesta-viktor-orban-v-pozici-predsedy-rady-evropske-unie-prijel-do-moskvy-na-mirova-jednani-s-vladimirem-putinem/

V Evropské unii je doslova boží dopuštění, protože předáci EU tvrdí, že to Orbán udělal schválně a jako provokaci, když si prý úmyslně počkal na to, až převezme 1. července Evropské předsednictví, aby mohl už jako předseda Rady EU vyjet do Moskvy a setkat se tam s Putinem. Pokud by to prý byla jen bilaterální návštěva maďarského premiéra, tak by se prý Orbán vydal do Moskvy ještě před převzetím předsednictví EU, anebo by s návštěvou počkal až na leden příštího roku, až předsednictví Maďarska v EU skončí. Jenže, to není jediný šok, který přišel v pátek 5. června na svátek Cyrila a Metoděje.

Robert Fico prohlásil, že by také přijel do Moskvy, kdyby byl v lepším zdravotním stavu, zaznělo v pátek večer na Děvíně

Na slovenském Děvíně se totiž zjevil a zhmotnil živý a podle všeho již relativně uzdravený slovenský premiér Robert Fico, který vystoupil s projevem o slovanské vzájemnosti. Už to samo o sobě bylo hodně odvážné, protože mluvit o slovanské vzájemnosti v dnešní fašistické Evropě je opravdu vysoce nebezpečné. Jenže, v závěru necelého 20minutového projevu zazněl i výrok, že kdyby to jeho zdraví umožňovalo, že by Robert Fico přijel do Moskvy také. A je velmi pravděpodobné, že k tomu opravdu dojde, protože tato schůzka v Moskvě je v podstatě předskokem jedné z více schůzek v Kremlu a přípravou půdy pro Donalda Trumpa, který bude samozřejmě sondovat u Viktora Orbána, jak má s Vladimirem Putinem jednat.

A sondování proběhne i u Roberta Fica a dalších příznivců Trumpa a procesů tzv. trumpizace, tedy amerického odcházení od systému Pax Americana. Je jasné, že Viktor Orbán to udělal jako provokaci, o tom v podstatě není potřeba pochybovat, ale jako alibi mu posloužila návštěva v Kyjevě u Zelenského před 3 dny. Orbán může teď říkat, že prostě navštívil oba prezidenty zemí, kteří jsou v konfliktu ve válce. Každopádně, Orbán vedl v Moskvě z pohledu Bruselu opravdu divné řeči.

Orbánovy 3 otázky na Putina

Maďarský premiér Viktor Orbán totiž uvedl, že během setkání s ruským vůdcem položil Vladimiru Putinovi tři otázky týkající se ruské vojenské operace na Ukrajině.

  • Co si Putin myslí o stávajících mírových iniciativách?
  • Co si myslí o příměří a mírových rozhovorech a kdy by se mohly uskutečnit?
  • Putinův názor na poválečný evropský bezpečnostní systém

Orbán odpovědi kremelského vládce na tyto otázky veřejnosti neposkytl.

Dodal, že právě teď Evropa potřebuje mír, a proto maďarské předsednictví EU vnímá příštích šest měsíců jako mírovou misi.

Maďarský premiér rovněž uvedl, že si během svých návštěv Moskvy a Kyjeva uvědomil, že postoje obou stran k agresivní válce rozpoutané Ruskem "jsou velmi vzdálené". Orbán uvedl, že jeho cesta byla prvním krokem k obnovení dialogu. Maďarský premiér, kritik západní vojenské pomoci Ukrajině, řekl, že uznává, že k cestám nemá EU mandát, ale že míru nelze dosáhnout "z pohodlného křesla v Bruselu.".

Mírová iniciativa na ose Orbán – Fico – Trump

"Nemůžeme sedět a čekat, až válka zázračně skončí," napsal na X (dříve Twitter) před setkáním s Putinem. Orbán začátkem týdne navštívil Kyjev, kde vyzval Vladimira Zelenského, aby usiloval o mír s Ruskem, a tvrdil, že příměří by mohlo posloužit jako první krok správným směrem. Ukrajinský vůdce jeho návrh nepřijal dobře, řekl později Orbán.

Kyjev trvá na tom, že pouze vojenské vítězství povede ke "spravedlivému míru". Maďarský premiér uvedl, že chtěl přímo od Putina slyšet, jak Rusko vnímá různé mírové iniciativy, a označil to za důležitý krok, přestože upřímná diskuse potvrdila, že mezi znepřátelenými stranami existuje velká roztržka. Putin a Orbán diskutovali o "nejkratším východisku" z konfliktu, což druhý jmenovaný později prozradil novinářům. Pozice Moskvy a Kyjeva zůstávají velmi vzdálené, přiznal Orbán.

Viktor Orbán s Vladimirem Putinem v Kremlu, 5. června 2024
Viktor Orbán s Vladimirem Putinem v Kremlu, 5. června 2024

"Je třeba podniknout mnoho kroků, abychom se přiblížili k řešení války. Přesto jsme již učinili nejdůležitější krok – navázání kontaktu, a já na tom budu pracovat i v budoucnu," prohlásil Orbán. Putin Orbánovi sdělil, že minulý měsíc v hlavním projevu na ministerstvu zahraničí představil svou vizi řešení konfliktu a řekl, že je připraven diskutovat o jejích nuancích.

Návrh, který měl na mysli, spočíval v okamžitém pozastavení nepřátelských akcí poté, co se Kyjev vzdá své snahy o vstup do NATO a nařídí svým jednotkám stáhnout se ze všech území, na která si činí nárok Moskva. Poté by mohla proběhnout komplexní diskuse o nové bezpečnostní architektuře v Evropě, navrhl Putin.

Rusko nechce příměří, ale plnohodnotný mír s neutralitou Ukrajiny a s bezpečnostními garancemi v celé Evropě zahrnující zastavení rozšiřování NATO k Rusku

Ukrajinská vláda tuto nabídku odmítla. Ruský prezident zopakoval, že Moskva je připravena řešit nepřátelství jednáním. Zdá se však, že ukrajinské vedení se stále není schopno vzdát své myšlenky vést válku "až do konce," poznamenal Putin. Moskva usiluje o dosažení trvalého a udržitelného míru, místo aby se rozhodla pro dočasné příměří nebo "zmrazený konflikt" jakéhokoli druhu, upozornil ruský prezident.

Nemělo by se jednat o "příměří nebo nějakou pauzu, kterou by kyjevský režim mohl využít k obnovení ztrát, přeskupení sil a přezbrojení. Rusko je pro úplné a konečné ukončení konfliktu," zdůraznil Putin. Rovněž dodal, že Rusko chce garance nerozšiřování NATO na východ k Rusku, včetně Gruzie a post-sovětských zemí. Donald Trump údajně plánuje zastavení rozšiřování NATO na východ k Rusku, namísto toho se chce soustředit na Čínu, uvádějí zdroje listu Politico. A to najednou do sebe všechno zapadá.

Donald Trump na balkónu Bílého domu
Donald Trump na balkónu Bílého domu

Cesta do Moskvy vyvolala ostré výtky ze strany vedoucích představitelů a úředníků EU, přestože Orbán předtím trval na tom, že Unii nezastupuje. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová obvinila maďarského premiéra z "appeasementu" ve vztahu k Putinovi. "Pouze jednota a odhodlání vydláždí cestu ke komplexnímu, spravedlivému a trvalému míru na Ukrajině," tvrdila.

Německý kancléř Olaf Scholz prohlásil, že Orbánova návštěva Ruska nemá nic společného s EU a že postoj bloku ke konfliktu zůstává nezměněn. Polský premiér Donald Tusk, hlasitý stoupenec Kyjeva, se na Orbána obořil poté, co se ve čtvrtek v médiích začaly šířit zvěsti o jeho chystané návštěvě. Tusk prohlásil, že nemůže uvěřit, že by se taková návštěva mohla uskutečnit.

Řev z Evropy kvůli Orbánově návštěvě v Moskvě potvrzuje, že vládnoucí elity EU chtějí nahnat do války s Ruskem své armády a obyvatele

Estonská premiérka Kaja Kallasová, která se má stát příští šéfkou zahraniční politiky a bezpečnosti EU, se připojila k zástupu západních představitelů, kteří Orbána kárají. Tvrdí, že maďarský premiér hodlá "zasít zmatek". Trvající konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou má podle maďarského premiéra dopad na širší evropský region, který se podle něj nejrychleji a nejudržitelněji rozvíjí pouze v době míru.

V předchozích veřejných vystoupeních Orbán vyjádřil obavy, že odhodlání Západu eskalovat ukrajinský konflikt může vyústit v přímý střet s Ruskem, což by mohlo mít katastrofální důsledky pro všechny zúčastněné. Budapešť tvrdí, že ekonomická omezení vyvolaná konfliktem poškodila země EU více než Rusko a nedokázala Moskvu přimět ke kapitulaci.

Orbán rovněž veřejně na tiskové konferenci přiznal, že válka na Ukrajině škodí evropské ekonomice a businessu, což bylo poprvé, kdy vrcholový představitel Evropské unie něco takového přiznal naživo, a navíc přímo v Kremlu na tiskové konferenci. V Bruselu zřejmě museli křísit a oživovat aparátčíky z šoku a z infarktů. Musím se ale zastavit nad chováním Petra Fialy na Twitteru.

Jeho výkřik o tom, že Vladimir Putin je agresor, a že stojíme za Ukrajinou, pouze potvrzují, že tento člověk se začíná mentálně podobat Joeu Bidenovi, který trpí vaskulární demencí. Fiala asi nesleduje, jak voliči zametli ve volbách s Rishi Sunakem ve Velké Británii. Zřejmě nesleduje, jak voliči reformátují parlament ve Francii. Zřejmě netuší, že jeho vláda půjde od válu stejně jako jinde v Evropě, přičemž ani korespondenční volby, které pětikoalice prosadila na sílu, neudrží Fialův slepenec u moci pomoci hlasů mrtvých lidi ze zahraničí.

Fiala obviňuje Putina z agrese, ale přitom sám Fiala je největší agresor a válečný štváč v Evropě

Dopady rusofobie na životní úroveň Čechů, tedy bezbřehá drahota, inflace, zvyšování odvodů, daní, útoky proti majitelům nemovitostí v ČR, okrádání důchodců, sdírání rodin z kůže na cenách české elektřiny vyrobené v českých elektrárnách postavených českými občany z českých daní, ale draze přeprodávané českým rodinám na burze v Lipsku za astronomické peníze, nakonec dopadnou na Fialu stejně, jako realita poloprázdného nákupního vozíku již zlomila vaz britskému premiérovi a francouzskému prezidentovi. Největším agresorem v Evropě je Petr Fiala, který i přes mamutí státní deficit se daleko více zajímá o zbrojní iniciativu pro Ukrajinu a shánění shnilých dělostřeleckých granátů pro ukrajinské fašisty.

Petr Fiala je podle trackeru světových leaderů od agentury Morning Consult nejméně oblíbeným politikem v Evropě a druhým nejméně oblíbeným na celém světě
Petr Fiala je podle trackeru světových leaderů od agentury Morning Consult nejméně oblíbeným politikem v Evropě a druhým nejméně oblíbeným na celém světě

Fialova agrese proti české rodině, proti českému důchodci, proti českému živnostníkovi, proti 10+ milionům Čechů je tou největší agresí v Evropě, která nemá naprosto obdoby. Nejméně oblíbený premiér v Evropě! A dokonce druhý nejméně oblíbený politik na světě, podle průzkumové agentury Morning Consult! Kdo z jiných zemí to má? Nikdo! Toho mají jenom Češi! A zcela bez překvapení.

Kdyby tohle, co za 3 roky napáchala Fialova vláda na českém lidu a ekonomice udělala jiná vláda v jiné zemi, tak jedině potom by nejméně oblíbeným premiérem v Evropě byl někdo jiný. Putina volilo přes 80% Rusů, Péťo! Putina obdivuje více než 130 zemí světa tzv. globálního jihu. A kolik lidí volí Tebe? A kolik lidí obdivuje Tebe? Je absurdní, když premiér, který shání munici pro vraždění a pokračování války na Ukrajině, nazývá agresorem prezidenta země, na jehož pohraniční město a civilní paneláky v tom městě padají rakety střílené z českých raketometů, které tam dodal právě Fiala a jeho vláda!

Zdroj: aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!