Federální úřady USA v červenci obnoví tresty smrti

19.06.2020

Federální úřady USA v polovině července plánují téměř po dvacetileté odmlce obnovit tresty smrti, oznámil web Ministerstva spravedlnosti USA.

Loni v červenci bylo oznámeno, že federální úřady USA obnoví praxi trestu smrti jako výjimečného opatření po téměř dvacetileté přestávce.

Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že generální prokurátor USA William Barr nařídil Federálnímu úřadu pro věznice, aby zvolil termíny pro vykonání trestu smrti čtyř federálních vězňů, odsouzených za vraždy a znásilnění dětí.

"Čtyři vrahové, jimž byl upřesněn datum popravy, mají za sebou plné a spravedlivé soudní projednání v souladu s ústavou a zákony," citoval web Ministerstva spravedlnosti slova generálního prokurátora.

Bylo oznámeno, že vykonání trestu smrti těchto vězňů je stanoveno na 13., 15. a 17. července a 28. srpna.

Bylo také oznámeno, že budou popraveni použitím přípravku, který se používá ke stejným účelům ve třech státech (Georgie, Missouri a Texas). Velká dávka tohoto přípravku způsobuje smrt zástavou srdce. Jeho použití bylo schváleno mj. i Nejvyšším soudem USA, stejně tak i osmou novelou Ústavy, která zakazuje nadměrné utrpení při vykonání trestu smrti.

Čína také praktikuje trest smrti, nyní odsoudila občana Austrálie

Australan Karm Gilespie byl v Číně odsouzen k trestu smrti za pašování drog. Potvrdila to 13. června australská vláda. Ministerstvo zahraničí zároveň vydalo prohlášení, v němž se uvádí, že Austrálie neschvaluje trest smrti pro nikoho, a to za žádných okolností.

Australan Gilespie byl podle listu Sydney Morning Herald zadržen v Číně na letišti v Kantonu v roce 2013, a v jeho zavazadle se našlo 7,5 kilogramu metamfetaminu. Podle stanice BBC se chystal z Kantonu odcestovat. Čínská státní média uvedla, že rozsudek vynesl kantonský soud 10. června.

Zdroj: tasnimnews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!