Gazprom natočil děsivý vzkaz pro EU

08.09.2022

Bude ještě hůř, protože britská televize začala pro diváky na Kole štěstí nabízet jako výhru už i placení účtů za elektřinu na několik měsíců!

Na Slovensku propuká panika a první provozovatelé restaurací už dostali oznámení, že mají platit 6x vyšší měsíční zálohy na elektřinu, namísto 17 000 Kč v přepočtu mají platit 110 000 korun, což znamená neodvratný konec provozu restaurace! Evropu čekají sociální bouře v ulicích!

Situace v Evropské unii po zastavení dodávek plynu přes Nord Stream 1 se dá přirovnat k pádu Římské říše. Hlavní pilíř západního světa, který byl hluboko a desítky let pohřben pod povrchem veřejného zájmu, začíná praskat a otřásají se základy celé Evropské unie. Tím pilířem, který byl hluboko v podzemí politického zájmu, je samozřejmě pilíř sociální bezpečnosti, na který se prakticky zapomnělo, že vůbec existuje.

Díky Ruské federaci měla Evropa energetický blahobyt a průmysl zažíval neomezenou konjunkturu, protože podle principu Davisovy teorie trhů platí, že jestliže jsou laciné energie a paliva na vstupech do společnosti a průmyslu, potom průmysl i společnost roste a bohatne, protože tyto energie pohání ekonomický růst. A právě energie jsou hlavním cementem pilíře sociální bezpečnosti.

Záběr Gazpromu při vypínání Nord Stream 1
Záběr Gazpromu při vypínání Nord Stream 1

Energie a paliva jsou všude okolo vás. Máte je dokonce i na sobě, i když to nevidíte. Oblečení, které máte na sobě, nelze vyrobit bez ropy, elektřiny a plynu. Ani dokonce to, co máte v sobě, nejde bez energií a paliv vyrobit, jako jsou např. potraviny, které sníte, nápoje a především léky. Energie a paliva jsou v telefonech, které držíte v rukách. Energie jsou v aplikacích v telefonech, které jsou sice jen programy, ale ty programy běží vzdáleně na serverech, které mají obrovskou spotřebu v datacentrech.

Tam jsou obrovské elektrické příkony, a to jak pro servery, tak i pro jejich chlazení a klimatizaci. Datacentra začnou brzy posílat enormní faktury za provozy serverů, na to se musí připravit všichni provozovatelé webů, protože brzy začnou být provozy serverů kvůli účtům za energie opravdu neuvěřitelně finančně nákladné a bez masivní podpory čtenářů (anebo dotací od státu v případě MSM médií) nepřežijí! Tohle všechno je přitom pouze v důsledku toho, k čemu v EU došlo v posledních zhruba 30 letech v rámci šílené Zelené politiky.

Za mamutí energetickou krizí v Evropě stojí šílená německá zelená politika z počátku 90. let

Západní Evropa přestala počátkem 90. let spalovat uhlí a začala uzavírat jaderné elektrárny a v čele s Německem bylo rozhodnuto, že elektřina se bude vyrábět spalováním laciného ruského plynu, který z fosilních paliv má nejmenší emise, a to tak dlouho, než se podaří Evropu transformovat na zelenou ekonomiku, kde se veškerá elektřina bude vyrábět jen ekologicky, tedy ze Slunce, větru, vody a termálních zdrojů. Takový byl šílený Zelený plán.

Celá západní Evropa tak dnes vyrábí elektřinu spalováním plynu, především ruského plynu, a tím máte odpověď na to, proč je cena plynu a elektřiny v Evropě tak úzce provázána!

Jedinou výjimkou jsou bývalé země Varšavské smlouvy, které nikdy na spalování plynu pro výrobu elektřiny nepřešly a stále vyrábějí elektřinu z jádra (ČR a SK) a z uhlí, především v Polsku. Nikde jinde v západní Evropě tohle dnes už neexistuje a jen těžko se bude obnovovat.

Celých 30 let se ruský plyn používal pro výrobu elektrické energie v západní Evropě
Celých 30 let se ruský plyn používal pro výrobu elektrické energie v západní Evropě

Právě proto je český premiér Petr Fiala tak podělaný až za ušima, protože evropské elity mu drží nůž pod krkem a vyhrožují mu, že nesmí sáhnout na elektřinu, vyráběnou v českých elektrárnách, protože ta elektřina musí ven z republiky, musí do Německa a musí do západní Evropy. Takový je příkaz a Fiala ví moc dobře, že tato situace je neudržitelná a v celé Evropě vypuknou sociální bouře a nepokoje.

Demonstrace minulou sobotu v Praze byla jen slabým odvarem toho, co čeká evropské metropole již za pár týdnů. Dojde k obrovským demonstracím, pádům vlád a nástupu vlád nových. Součástí tohoto procesu budou noví kádři, kteří na těch demonstracích budou naštvanému masovému lidu představeni. Ti kádři jsou dopředu již vybráni, předurčeni a není dovoleno, aby je kdokoliv ohrozil nebo zastínil, ani při projevech na konceptuálních demonstracích. Rozvrat EU je součástí transformačního procesu Velkého resetu.

VIDEO: A zima bude velká!

Ruský Gazprom natočil děsivé programovací video, které funguje jako vzkaz Evropské unii. Jedná se o záběry z uzavření potrubí Nord Stream 1 prostřednictvím otočení knoflíku a vypnutím turbín, což je doplněno zhudebněnou básní ruského lyrika Jurije Vizbora s názvem "A zima bude velká" se záběry zmrzlé Evropy. Toto děsivé video pouze předznamenává, co čeká celou Evropu. Báseň Jurije Vizbora se týká původně Matky Rusi, která obejme celé Rusko během zimy do ledové náruče a propustí ji až na jaře, ale v tomto případě to vypadá, že to celé bude úplně obráceně, zatímco Rusko bude v pohodě, Evropa bude doopravdy mrznout.

Obě videa na tomto odkazu: https://aeronet.news/video-gazprom-natocil-desivy-vzkaz-pro-evropskou-unii-ze-zima-bude-letos-velka-a-doplnil-zabery-vypnutim-turbin-nord-stream-1-a-ruskou-basni-a-je-to-jeste-horsi/

Pozor, to mrznutí je ten menší problém. Tím hlavním problémem je, že plyn se používá na vstupech výroby drtivé většiny potravin v Evropě a jejich zpracování. Naprosto drtivě ve všech úsecích přípravy potravin a zpracování. Nejde jen o pekárny a veškeré pečivo, které se dnes nepeče jinak, než v plynových rozpékacích pecích, kde se připravuje rozpékané pečivo pro supermarkety. Týká se to i normálního nemraženého pečiva, protože pro průmyslovou výrobu pečiva nebylo ekonomicky únosné používat elektrické pece. Plyn je prostě nenahraditelný, minimálně ne v krátkém časovém horizontu, ani ve střednědobém, protože nahradit plyn znamená posílit výrobu elektřiny jinak, než spalováním plynu.

První Brit si na Kole štěstí v britské televizi vytočil výhru, že za něj televize zaplatí 4 měsíční účty za elektřinu

To znamená obnovit uhelné elektrárny, tedy ty, které lze obnovit a které ještě nestačily zreznout, a to znamená obnovit i výrobu z jádra. Jenže to nebude stačit. Bez plynu v průmyslu se musí postavit desítky nových jaderných elektráren, musí se posílit rozvodny, trafostanice, to jsou investice v řádech bilionů EUR v celé EU a projekt na minimálně 20 let. Některé provozy nahradit nepůjde, protože plyn je exkluzivní součástí technologického postupu výroby zboží a nedá se nahradit. Tak se nemůžete divit, že britská televize v oblíbeném pořadu Kolo štěstí začala nabízet jako výhru placení účtů za elektřinu po dobu 4 měsíců. Ceny za elektřinu jsou v Británii už tak obrovské, že dokonce ani televizní společnost nemůže nabídnout lidem výhru placení účtů na delší dobu, třeba na 1 rok, což by se obvykle očekávalo, protože nikdo neví, jak mamutí cena za elektřinu bude za 4 měsíce a více.

Ani televize by to nemusela zvládnout platit případnému výherci. Proto je v nabídce Kola štěstí placení energií jen na dobu 4 měsíců. Ve videu je muž, který odebírá elektřinu pomocí žetonového elektroměru s předplaceným odběrem. O těchto žetonových elektroměrech už jsem v minulosti psal a vidíte, je to tady. Elektřina bude tak drahá, že lidé si začnou pořizovat žetonové elektroměry, aby měli spotřebu elektřiny pod kontrolou a nedošlo ke zruinování jejich domácího rozpočtu. Bude jen málo lidí, kteří si budou moci dovolit platit horentní a astronomické zálohy na elektrický paušál, a to nejen v Británii, ale brzy i v ČR a na Slovensku. Právě na Slovensku začala situace dramaticky eskalovat.

Na Slovensku začaly prvním restauracím vyskakovat měsíční zálohy za dodávky elektřiny o neuvěřitelný a likvidační 6,5 násobek

Slovenská RTVS přinesla informaci o majiteli restaurace v Nitře, který měl fixaci na celý podnik a platil měsíční zálohy ve výši 700 EUR, tedy přibližně 17 000 Kč za měsíc, což bylo pro celý podnik v podstatě normální a přijatelné. Jenže právě dostal od dodavatele novou fakturu, kde má měsíčně na záloze platit 4 500 EUR, což je v přepočtu 110 000 korun! Pouze za elektřinu tak platí skoro 6,5x více a podle svých slov to nemůže přenést do cen jídel a nápojů, protože by mu do restaurace nikdo nepřišel, kdyby zvedl 6,5x ceny na jídelním lístku. Takže se snaží vypnout všechno, co se dá, včetně osvětlení a chce si pořídit fotovoltaické panely.

Zaměstnanec Gazpromu jde vypnout plyn pro Evropu
Zaměstnanec Gazpromu jde vypnout plyn pro Evropu

Problém je v tom, že fotovoltaika není určena pro přímé vykrývání lokální spotřeby, protože k tomu je potřeba výkonný invertor a rovněž robustní sada lithiových baterií, což je mamutí investice, ale i když do toho majitel zainvestuje, problém bude v tom, že přes zimu, kdy se topí a svítí nejvíce kvůli krátkým dnům, kdy je světlo venku, je obvykle zamračeno na obloze v Evropě a sluneční svit je opravdu přes zimu velmi slabý a účinnost panelů nulová či velmi nízká, pokud nejde o restauraci na horách nad úrovní mraků nízké oblačnosti, ale to by se týkalo jen Alp, případně Lomnického štítu.

Pokud nedojde na Slovensku k drastické regulaci cen elektřiny a plynu, vypuknou v ulicích nepokoje. Stejně jako ve všech městech a metropolích Evropy. Ty nepokoje už nebudou mít konceptuální řízení, půjde o objektivní procesy samovolného řízení. To nebude pěkný pohled. Půjde o životy, o zdraví. Nejen kvůli zimě, ale i kvůli střetům s policií a později i s armádou. Německo zvažuje, že od 1. října by mohlo nasadit do ulic hlídky Bundeswehru pro udržení pořádku a zabránění sociálním bouřím. Politici mají několik málo týdnů, spíš dnů, na to, aby šli po krku energetických burzám a začaly energie lidem prodávat napřímo bez účasti burzy a bez emisních povolenek. Pokud to politici neudělají, budou mít válku v ulicích. A zima... bude velká!

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!