Gemmoterapie - olše, ořešák

02.01.2020

Olše

V gemmoterapii se používají pupeny olše lepkavé. Jedná se o velmi všestranné gemmoterapeutikum - léčí především revmatoidní artritidu, osteoporózu, a používá se proti tvorbě srůstů po operacích. Má také blahodárné účinky na mozek a paměť.

- Má především protizánětlivé vlastnosti. Je lékem při zánětech v oblasti plic a ORL. Zabraňuje vzniku žilních i sítnicových trombóz, snižuje viskozitu krve a ředí ji. Působí proti křečím cév, léčí záněty cév a růži.

- Je účinná také při osteoporóze, zánětu kostí a kostní dřeně a Pagetově chorobě.

- Pomáhá u skrytých zánětů, doprovázených zvýšenou sedimentací a večerními subfebrilními teplotami.

- Pupen olše je velice účinné antirevmatikum a pomáhá zlepšovat i nejtěžší formy revmatoidní artritidy. Brání tvorbě srůstu po operacích, pomáhá při zánětech pohrudnice, pobřišnice a plic.

- Pomáhá při akutních i chronických migrénách, únavě a při poruchách krevního oběhu v mozku. Její užívání zlepšuje paměť, intelektuální výkonnost a pozornost.

- Má drenážní účinky na žaludek, léčí žaludeční katary, vředy, kolitidu, zánět pobřišnice, žlučníku, a jiné zánětlivé stavy v této oblasti.

- Je dobrým preventivním prostředkem infarktu myokardu při ICHS.

- Pomáhá léčit hluboké poškození tkáně a pozitivně ovlivňuje tvorbu benigních novotvarů.

- Dále se využívá při chronické kopřivce a kopřivce alergické etiologie, zánětech ledvin, močových cest a pyelitidě.

Ořešák královský

V gemmoterapii se používají pupeny ořešáku královského. Má všestranné využití, aktivuje imunitní systém při infekcích, je vhodný i na stafylokoky. Léčí chronické záněty, detoxikuje játra, je účinný při cukrovce, a působí na předčasné vrásky.

- Používá se úspěšně především u mnoha zánětů, především těch chronických.

- Je účinný při léčbě infekce průdušek, průdušnice a vedlejších nosních dutin. Má imunostimulační a antiseptické účinky. Aktivuje imunitní systém při infekcích, působí i na kmeny bakterií, které jsou rezistentní vůči antibiotikům, zvláště na stafylokoky.

- Pomáhá také při některých alergických symptomech.

- Pomáhá léčit průjmy (včetně těch, které vznikly v důsledku negativních účinků antibiotické léčby). Obnovuje střevní mikroflóru a bojuje proti plynatosti.

- Pomáhá při onemocnění slinivky, včetně zánětů slinivky.

- Je účinný při léčbě cukrovky (II. typu).

- Má detoxikační účinky na játra, stimuluje Kupfferovy buňky a je účinný při alkoholických cirhózách a hepatitidě.

- Používá se také při léčbě kožních onemocnění - lupénka, akné, sklerodermie, lepra, trichinóza, dermatomyozitida, kolagenóza, lupus erythematodes, ekzém. Působí na předčasné vrásky.

- Pomáhá u všech autoimunitních poruch, které mají kožní projevy, spojené s funkční poruchou střevní mikroflóry, ale i u těch, které mají symptomy, projevující se v oblasti kloubů a kostí (např. chronická postupující polyartritida a uzlovitá periartritida). Zlepšuje stav kloubů a šlach.

- Efektivně pomáhá při léčbě bércových vředů a arteritidy.

- Je také účinný při léčbě cyst, má proticystické účinky. 


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!