Gemmoterapie - šeřík, šípek

25.12.2019

Šeřík 

V gemmoterapii se používají pupeny šeříku obecného. Používají se v oblasti kardiovaskulárního systému, působí především na srdce, léčí aterosklerózu a věnčité tepny.

- Gemmoterapeutikum šeříku je výborným drenážním prostředkem na srdce. Působí proti srdečním křečím, ateroskleróze a je velmi účinný v oblasti věnčitých tepen, které uvolňuje. Užíváním šeříku je tedy možné vyhnout se bypassu, v tom případě je však důležité být během léčby trvale pod lékařským dohledem. 

Šípek (růže šípková)

V gemmoterapii se používají mladé výhonky růže šípkové. Má protizánětlivé účinky, léčí onemocnění dýchacích cest, zejména u dětí; léčí plíce, chudokrevnosti, astma, má antivirotické účinky, atd.

- Má výborné protizánětlivé účinky. Je nejvíce používáný při léčbě akutních i chronických onemocnění dýchacích cest (rýma, záněty mandlí, zánět ucha, tracheobronchitida, zánět nosohltanu), a to především u dětí a mladistvých.

- Má také antialergické účinky a působí na astma.

- Používá se u zánětů žláz a má antivirotické účinky.

- Pomáhá dětem, které mají sníženou obranyschopnost, a také v období růstu při bolestech kloubů a kostí.

- Užívá se v kombinaci s Cornus sanguinea při adenomu štítné žlázy.

- Pomáhá léčit bradavice, ekzémy, nežity a opary.

- Také je účinný při rozedmě plic, chudokrevnosti a revmatických syndromech.

- Sv. Hildegarda o šípku napsala, že jej má používat ten, kdo trpí na plíce - rozdrcený šípkový keř i s listy a s přidaným medem je nápojem, který odstraní z plic hnilobu a navrátí jim zdraví.


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!