Gemmoterapie - tamaryšek, topol

19.12.2019

Tamaryšek galský

V gemmoterapii se používají mladé výhonky tamaryšku galského. Léčivé účinky mladých výhonků tamaryšku se využívají především v oblasti oběhového systému, při poruše krvetvorby, při mononukleóze. 

- Pomáhá léčit poruchy krvetvorby pomocí aktivace metabolismu železa a tím pádem stimuluje tvorbu červených krvinek a krevních destiček. Doporučuje se kombinace s ořešákem, fíkovníkem či habrem.

- Pomáhá bojovat proti infekční mononukleóze a Hand-Schullerově chorobě.

- Podporuje také metabolismus cholesterolu.

Topol

V gemmoterapii se používají pupeny listu topolu černého. Má široké spektrum léčebných účinků - od zánětů průdušek, svalových křečí, zvýšené krvácivosti, až po záněty tepen, trombóz v oblasti dolních končetin a boreliózu. 

Gemmoterapeutikum se nedoporučuje užívat déle než 4 týdny, neboť "zahušťuje" krev. V některých případech může při dlouhodobém užívání dojít ke vzniku trombů s následnou embolií. Léčba přesahující dobu 4 týdnů je vhodná v případě léčby zvýšené krvácivosti, a pohybuje se v rozmezí 6-8 týdnů. Tento preparát také není vhodný pro osoby, které jsou alergické na včelí produkty.

- Je účinný při doléčovací kúře po prodělané borelióze, viróze nebo mononukleóze. Výborné výsledky jsou při léčbě boreliózy, neboť pupeny topolu pomáhají především se škodami, které borelióza v organismu napáchala.

- Macerát z topolu se hojně využívá v oblasti krevního oběhu jako drenážní prostředek tepen. Pomáhá při zánětech a křečích tepen, působí na ně tonizujícím efektem, bojuje proti vzniku trombóz, a to především v oblasti dolních končetin. Je účinný také proti kornatění tepen a podporuje kolaterální oběh.

- Používá se při léčbě dny s revmatickým syndromem.

- Je účinný při léčbě zánětu průdušnice a průdušek.

- Reguluje inervaci sympatiku.

- Léčí potíže s výživou kůže.

- Je součástí "antisyfylitické" homeopatické soustavy.

- Léčí svalové křeče, které nejsou způsobeny nedostatkem hořčíku.

- Léčí stavy zvýšené krvácivosti ("zahušťuje" krev).


Sestavila: Jana 

Foto: Pixabay 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!