Generální prokurátor USA nařídil vyšetřování podvodů během voleb

12.11.2020

Na internetu opět koluje 20 let starý vtip o tom, jak africký stát Zimbabwe předběhl v demokracii USA. Zatímco v USA není ani 7 dní po volbách jasné, kdo byl zvolen novým prezidentem, v Zimbabwe je to jasné už 7 měsíců před volbami. Tím však legrace končí.

Po 60 správních žalobách, které kvůli falšování prezidentských voleb podal k nejvyšším soudům ve státech Pensylvánie, Michigan, Georgie, Nevada a Arizona tým právníků volební kampaně úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa, se do vyšetřování vloží i policie. Generální prokurátor William Barr podle agentury AP nařídil federálním prokurátorům v příslušných obvodech, aby spolu s policejními jednotkami provedli důkladné prošetření případů volebních podvodů.

Policisté a místní prokurátoři podle deníku Times již dříve zahájili úkony trestního řízení v případech započítání hlasovacích lístků, které přišly poštou už po ukončení voleb v Pensylvánii.

V Nevadě policisté z vlastní iniciativy již několik dní vyšetřují podvody se zneužitím volebních lístků občanů ležících v místních nemocnicích, kteří v den voleb nebyli kvůli svému zdravotnímu stovu schopni volit.

Krátce po oznámení zahájení plošného policejního vyšetřování volebních podvodů včera podle arizonského webu Telegraph oznámili úředníci hned ve 4 okresech nové výsledky. Při prvním počítání se prý nevědomky "spletli", když nahlásili vítězství demokratického kandidáta Joe Bidena. Po novém přepočítání zveřejnili zajímavou informaci, že v jejich okresech vyhrál republikánský kandidát a stávající prezident Donald Trump.

https://www.czechfreepress.cz/ 

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!