Sluníčkářský novinář odmítá nosit roušku a vyzývá k rebelii

01.05.2020

Pavel Šafr, šéfredaktor liberálního webu Forum24, vyzval své stoupence, aby přestali nosit roušky. Prý je to výraz loajality s vládou. A zdraví? To je Šafrovi jedno.

Citát seriálového doktora Štrosmajera "kdyby hloupost nadnášela, tak se tady budete vznášet jako holubička", zná snad každý. Tato slova jsou univerzální a nyní trefně hodnotí výmysl jednoho zneuznaného novináře.

Americký vzor pro sluníčkáře

Někteří naši spoluobčané berou statistiky koronavirové epidemie v Česku na lehkou váhu a nejspíš jim už otrnulo. V Praze se konala sešlost transparentů pod vedením spolku Milion chvilek pro demokracii.

Šli podpořit lékaře a sestry, kteří bojují proti nákaze? Asi ne! Těch několik stovek občanů bez svého vlastního názoru přišlo na Letnou, aby protestovalo proti vládě Andreje Babiše a prezidentovi Miloši Zemanovi. "Chvilkaři" se zase předvedli.

To však není nic proti šéfredaktorovi zpravodajského webu Forum24, který byl již několikrát usvědčen ze šíření fake news! Pavel Šafr přišel s převratným nápadem, jak se vzbouřit proti "nenávistnému" režimu Andreje Babiše.

Sluníčkářský šéfredaktor Fora 24 na Twitteru vyzval své příznivce, aby přestali nosit roušky, jelikož jde o symbol "podvolení se Babišovu zlořádu". Roušky jsou "potupným výrazem loajality vůči vládě estébáka a zločince". Vládní nařízení je třeba masově bojkotovat.

Chování pana Šafra připomíná protest Američanů proti karanténě. Lidem v některých amerických státech se nelíbí tvrdá opatření, zavedená tamními guvernéry. Tak se schází, protestují a pravděpodobně si vzájemně vyměňují i nákazu koronavirem. USA má nejvíce nakažených na světě a počet obětí epidemie Covid-19 již přesáhl počet amerických obětí vietnamské války.

Konec pravdoláskařů v Čechách?

K rebelii pana Šafra se vyjádřila Jana Volfová, předsedkyně strany Česká Suverenita a dříve vlivná poslankyně ČSSD.

Bude mít jeho výzva pozitivní reakci? Na ulicích se Chvilkaři budou promenádovat bez roušek, a navzájem se budou infikovat. 

"Pokud pan Šafr nechce nosit roušku, tak prosím, ale měl by zajít mezi nakažené do nemocnice," reagoval jeden z uživatelů sociálních sítí.

"Věřím, že i Chvilkaři, alespoň někteří, mají rozum a uvědomí si, že je přeci jen lepší chránit si své zdraví. Pokud rozum nemají a pana redaktora poslechnou, bude to alespoň jedna pozitivní zpráva - nastane konec pravdoláskařů v Čechách," napsal jiný uživatel.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!