Henry Kissinger předpovídá vyjednávání o míru na Ukrajině

09.05.2023

Henry Kissinger je zpátky na scéně a předpovídá vyjednávání o míru na Ukrajině do konce tohoto roku! A k tomu český generál-prezident Petr Pavel odpálil na britském Guardianu atomovku, když prohlásil, že i když pomáháme Ukrajině, jak se dá, musíme se vnitřně připravit na nepříznivý výsledek!

Ukrajinská armáda utrpí během útoku na Rusy strašlivé ztráty! Kdo by to řekl, že slova rozumu začnou padat právě od generála Pavla? Fialové společenstvo už řve, že je dezolát a je nasazený Kremlem!

Válka na Ukrajině se pomalu blíží do finále. To není názor z ruského tisku, ani z amerického, ale konceptuální vývoj na mediální a politické scéně v posledních hodinách. Bývalý ministr zahraničí USA a poradce mnoha amerických prezidentů Henry Kissinger oslaví za pár dní 27. května 100. narozeniny a stane se suverénně jedním z nejstarších žijících vrcholových politiků na této planetě.

V neděli poskytl pro americkou stanici CBS v pořadu Sunday Morning exkluzivní rozhovor, ve kterém mj. prohlásil, že Čína se stane hlavním vyjednavačem mírového procesu na Ukrajině a už koncem tohoto roku by mohla být zahájena vyjednávání o ukončení války na Ukrajině. Kissinger se zdržel detailů na jakém půdorysu budou vyjednávání probíhat, ale je čím dál tím jasnější, že půjde o důsledek selhání ukrajinské ofenzívy, která je stále oznamována a stále odkládána, podle posledních informací až na červen, dokonce zaznívá i termín prázdnin.

Podle Volodymyra Zelenského nemá Ukrajina stále dostatek munice, neustále potřebuje další munici a bez dostatku munice není teď možné spustit ofenzívu, takže namísto velké ofenzívy se pokouší ukrajinské jednotky o starou taktiku používanou AFU vlastně od počátku konfliktu, a to je tzv. průzkum bojem. Při něm ukrajinské jednotky testují odpor ruských obranných linií, a když narazí na odpor, tak se stáhnou a místo označí jako silně bráněné a posunou se o pár kilometrů jinam a tam to znovu zopakují a zkouší, jaký je odpor.

Ofenzíva pořád ne a ne začít, Ukrajinci se bojí masakru a chybí jim dělostřelectvo a munice

Pokud je někde slabá ruská obrana, průzkum bojem to odhalí a štáb pošle průzkumné jednotce posily a dojde k průlomu a k obsazení nějaké osady, vesnice, vyvýšeného kopce apod. Jenže to nelze nazvat protiofenzívou, protože to jsou průzkumy bojem a vyzobávání slabě bráněných míst nepřítele, a takových na frontové linii už mnoho není. Ukrajinská armáda potřebuje na vytlačení 500 000 ruských vojáků na čele a v týlu ruské frontové linie přibližně 1,5 až 2násobek vojáků. To je zhruba 750 000 - 1 000 000 ukrajinských vojáků, a to za předpokladu masivní podpory ukrajinské artilérie a letectva. A ty také AFU nemá, takže by nyní z takové ofenzívy Ukrajinců byl masakr.

Petr Pavel předal Zelenskému při návštěvě Kyjeva gravírovanou pistoli ČZ-75 s věnováním
Petr Pavel předal Zelenskému při návštěvě Kyjeva gravírovanou pistoli ČZ-75 s věnováním

Rusové mají na čele fronty 300 000 mužů a zhruba 20 km vzadu je týlová fronta s dalšími 200 000 ruskými vojáky. Tato čísla vyplývají z uniklých tajných dokumentů Pentagonu. Jedinou možností Ukrajinců je nalezení nějakého slabého místa v ruské frontě a do toho místa Ukrajina vrhne všechny své vojáky, které chystá na ofenzívu, tedy zhruba 60 000 mužů.

V takovém místě by mohlo nastat ukrajinské přečíslení až 1:5 ve prospěch Ukrajinců a mohlo by se jim provést zahájit průlom. Problém je v tom, že aby se podařilo tento klín vrazit do ruské fronty, musela by tento klín během postupu chránit silná ukrajinská artilérie a letectvo, protože bez nich by ruské dělostřelectvo tento klín rozstřílelo z velké dálky doslova na maděru.

Ukrajinci již podle všeho ofenzívu spustili, ale v malém rozsahu a postupně se vyčerpává

Rusové navíc používají proti ukrajinským vojskům termobarické raketomety Solncepjok, které mají na postupující vojska nepřítele doslova anihilační účinek. Jinými slovy, bez dostatku děl a hlavně dělostřelecké munice a letecké podpory nelze ukrajinskou ofenzívu ani zahájit. A čas utíká. Takže AFU se vrací k původní taktice a k průzkumům bojem, v menších sestavách, čímž se ale rozmělňuje síla chystané ofenzívy, protože mnoho Ukrajinců při těchto průzkumech zahyne.

Právě proto Kissinger hovoří o prognóze vyjednávání o ukončení bojů již ke konci tohoto roku. Tomu se prostě nedá vyhnout. Bez munice, dělostřelectva a masivní armády, kterou 60 000 mužů rozhodně není, jsou šance na úspěch ofenzívy tak mizivé, že prakticky nic jiného než jednání o příměří nepřipadá ke konci roku v úvahu.

A co je zajímavé, že o tomto scénáři už nemluví jen Henry Kissinger, ale dokonce i český generál-prezident Petr Pavel, který u příležitosti korunovace Charlese III. poskytl britskému listu Guardian exkluzivní rozhovor, kde se samozřejmě mluvilo o Ukrajině. Český generál v roli prezidenta začal vést opravdu "divné řeči" v takovém formátu, že na Twitteru a sociálních sítích se začalo křičet a podezřívat Pavla, že je dezolát a že je na Hradě nasazený Kremlem! Co se stalo?

Český prezident už varuje, že je potřeba se vnitřně připravit na jiný výsledek na Ukrajině, než si přejeme…

Petr Pavel pro Guardian totiž prohlásil, že bez ohledu na to, co se stane s ukrajinskou a neustále odkládanou ofenzívou, tak Ukrajina jako útočící armáda na zakopané Rusy utrpí strašlivé ztráty! A to není všechno. Největší šok nastal ve chvíli, kdy Pavel prohlásil, že přestože pomáháme Ukrajině tak moc, jak je to jen možné, musíme se interně připravit i na možnost a situaci, že válka na Ukrajině nedopadne podle našich předpokladů. 

Pavel doslova uvedl: "A samozřejmě jim (Rusům) to obrana usnadňuje, protože Ukrajina utrpí strašné ztráty, i když je dobře připravená. Takže zaútočit na nepřítele, jako je Rusko, bude obtížné a Rusové se nenechají zaskočit. Myslím, že bychom měli udělat vše, co je v našich silách, abychom Ukrajince povzbudili a podpořili je v jejich úspěchu. Vnitřně bychom ale měli být připraveni i na další nepředvídatelné události…"

Generál Petr Pavel se tak i v roli prezidenta chová pořád jako generál a pražská fialová sebranka mu to dá pěkně sežrat, protože takovéto řeči jsou označovány na Facebooku za zradu Ukrajiny, za řeči Putinovy propagandy a není prý důvod se na nic vnitřně připravovat, protože nic než vítězství Ukrajiny nepřipadá v úvahu.

Zvolení Petra Pavla do funkce prezidenta mělo Fialově vládě připravit prostor a klid na práci, ale místo toho se ukazuje, že generál Pavel "zlobí" a vypouští výroky pořád jako generál, a ne jako prezident. Tohle je možná tzv. postižení z povolání, kdy prostě voják zůstane vojákem a prezident je prostě jen další funkce, přilepená generálovi na uniformu. Asi tak se to dá nejlépe charakterizovat.

Ukrajincům nezbývá nic jiného, než porazit Rusy pomocí propagandy. A jedou zostra. Skoro třikrát pomalejší raketou ze systému Patriot prý sestřelili Rusům desetimachový Kinžál…

Ruská televize RT totiž okamžitě Pavlův výrok pro Guardian zaregistrovala a citovala, a v souvislosti s tím, co říká Kissinger a rovněž s tím, co píše americký list Politico, je už více než jasné, že kolektivní Západ se chystá na nevyhnutelné, tedy na konec války, který nebude podle představ Kyjeva o totálním vítězství a o porážce Ruska.

Kyjevu už nezbývá mnoho nástrojů na udržení války, tedy kromě propagandy, jako třeba příběh o sestřelení ruské hypersonické střely Kinžal americkým systémem Patriot, samozřejmě ale bez poskytnutí důkazů v podobě trosek střely, bez poskytnutí videa a jiných důkazních materiálů. Kinžál operuje při rychlostech Mach 10, zatímco americký systém Patriot používá 2,5x pomalejší rakety MIM-104C PAC-2/3, které dosahují rychlosti maximálně okolo Mach 4.

Raketa Kinžál (KH-47M2) na záchytné stíhačce MiG-35
Raketa Kinžál (KH-47M2) na záchytné stíhačce MiG-35

Kyjev tak znovu vypustil neuvěřitelnou kachnu, kterou dokáže vyvrátit i malé dítě, které umí číst a vyhledávat informace na internetu. Dva a půl krát pomalejší raketou opravdu Kinžál nesestřelíte, a to ani omylem. Jedinou možností, jak by mohla raketa Kinžál spadnout, je technická závada, selhání náporového motoru rakety, který spaluje atmosférický kyslík namísto paliva, trefení hejna ptáků během letu, apod.

To se samozřejmě může stát a Kyjev si to přivlastní a řekne, že raketu Rusům sestřelil. Propaganda v každé prohrané válce kapituluje vždycky až jako poslední, to je třeba si zapamatovat, takže i když Ukrajinci budou už definitivně v loji, jejich propaganda pojede na plné obrátky. O tom není třeba pochybovat. Důležitější jsou signály, které přichází ze Západu od lidí, jako je Kissinger, Pavel a co píšou západní média.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!