V arktickém pásmu Ruska jsou radary nové generace, hypersonické rakety neproletí

22.01.2020

Arktické pásmo Ruska bude nepřístupné pro jakékoli letecké a jiné útočné prostředky. Ať už jde o letadla, vrtulníky, bezpilotní letouny nebo rakety různého druhu, všechny budou včas zjištěny a v případě nutnosti zaručeně zničeny.

V některých oblastech za polárním kruhem jsou instalovány radary nové generace. Právě k nim patří radar dálkového zachycení málo viditelných vzdušných cílů Rezonans-N. Zdroj ruských médií v obranně-průmyslovém komplexu Ruska oznámil, že kromě pěti radarů tohoto typu, které už Ministerstvo obrany RF u výrobce objednalo, se velení generálního štábu rozhodlo v Arktidě rozmístit dalších pět podobných radarů.

I když neexistují žádná potvrzení, že západní státy vyvinuly hypersonické rakety podobné ruským, jako je Kinžal, Cirkon a Avangard, ruští generálové rádi pracují s předstihem a obklopují polární ruskou arktickou oblast radary Rezonans.

Výrobci u tohoto radaru vyzdvihují celou řadu důležitých předností před jinými. Především Rezonans-N umožňuje zachycovat na nebi různé, mj. i malé a stealth cíle, ve vzdálenosti 10 - 1 100 km. Nepřátelská stíhačka letící ve výšce až 10 kilometrů bude tímto nejnovějším radarem zjištěna ve vzdálenosti 350 km. Identifikace, určení souřadnic a parametrů letu objektů, probíhá v automatickém režimu.

Radar může sledovat až 500 letících objektů současně. Obsluze protiletadlovým komplexům a systémům radar ukáže cíle také automaticky. Radar Rezonans neustále kontroluje situace vzniklých poruch a v případě nutnosti se automaticky ubrání před jejich působením.

Kromě řešení mírových úkolů včasného varování o případném vzdušném útoku, poskytne informační zabezpečení bojových odvetných akcí letectva a prostředků protivzdušné obrany.

Další velmi důležitou vlastností tohoto radaru pro bezporuchové fungování v Arktidě je odolnost čtyřicetistupňovým mrazům a nárazům větru až 50 metrů za sekundu. Kromě toho jsou dobře mobilní a dají se přepravovat jak automobily, tak i po železnici, loděmi a letadly.

Podle informací z veřejných zdrojů už byly tři podobné radary rozmístěny v arktickém pásmu Ruska.

Zdroj: tasnimnews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!