Igor Strelkov vystoupil na podporu Vladimira Putina

15.05.2023

Igor Strelkov vystoupil na podporu Vladimira Putina a varoval před rozpadem Ruské federace, protože za Putina prý není legitimní náhrada a údajně proces na jeho odchod již de facto započal!

Jevgenij Prigožin podle Strelkova vstupuje do politiky a v Kremlu se rozpoutala mocenská krize! Průzkum NAFI se neobjevil jen tak náhodou, je to součást procesu odcházení Vladimira Putina z Kremlu! Speciální vojenská operace na Ukrajině spustila podle Strelkova krizi v Putinově systému moci budovaném více jak 20 let!

O víkendu se v Rusku rozpoutalo peklo. Doslova tak se dá hodnotit vystoupení plukovníka GRU Igora Girkina Strelkova na setkání ruských vlastenců, kde prohlásil, že navzdory jeho kritice Vladimira Putina je v této chvíli Putin jediným legitimním politikem v zemi, který může vést Rusko, ale za současnou krizi v Kremlu si prý Putin může úplně sám. Obklopil se neschopnými, ale 100% loajálními lidmi.

Dokud nenastala Speciální vojenská operace na Ukrajině, dalo se to maskovat, a to de facto více jak 20 let. Po zahájení SVO se však ukázala nekompetentnost generálů uvnitř generálního štábu Ruské armády, přičemž nekompetentnost není přesné slovo, protože neschopnost některých velitelů hraničí až s vlastizradou. Podle Strelkova jde o tzv. klan Vlasovců uvnitř Kremlu a v generálním štábu. A nespokojenost těch, kdo Putina v roce 1999 přivedli k moci, začíná být už natolik zjevná, že si začali za Putina vybírat náhradníka.

Video:

https://aeronet.news/video-igor-strelkov-vystoupil-na-podporu-vladimira-putina-a-varoval-pred-rozpadem-ruske-federace-protoze-za-putina-pry-neni-legitimni-nahrada-a-pritom-proces-na-jeho-odchod-jiz-de-facto-zapocal/

A bude se postupovat podle osvědčeného mustru. Nástupce opět nebude z řad politiků, ale opět z okruhu tajných služeb a vojenských organizací. Jevgenij Prigožin byl podle Strelkova aktivován na podzim loňského roku, když začal kritizovat generální štáb a veřejně odhaloval problémy v ruském vojenském zásobování, čímž odhalil nepříteli stav problémů uvnitř Ruské armády. Od té doby se jeho rétorika zesiluje a vyvrcholila minulý týden ostrým výpadem proti ministru obrany Sergeji Šojgu a proti náčelníku generálního štábu Valeriji Gerasimovovi.

Oba dva obvinil ze smrti několika desítek operátorů PMC Wagner, protože nedostali od armády dostatek munice. Roztržku po pár dnech uklidnil generál Sergej Surovikin, že zajistí pro Wagnerovce munici. Jenže už ve středu vyšel v Rusku na médiích bleskový telefonický průzkum agentury NAFI, který ukázal, že Jevgenij Prigožin zaostává ve volebních preferencích za Vladimirem Putinem jen o necelá 3 procenta. Pokud by se konaly prezidentské volby, Prigožin by byl za Putinem v těsném závěsu.

Prigožin usiluje o vstup do politiky a má nahradit Vladimira Putina, což ale podle Strelkova povede k rozpadu Ruska

Ten průzkum se podle všeho neobjevil náhodou, ale jde o proces přípravy na možný odchod Vladimira Putina z Kremlu. Je to počátek tzv. veřejné objednávky nespokojenosti, přičemž Rusům je automaticky v průzkumu nabízen potenciální nástupce v podobě Jevgenije Prigožina. Je to úplná kopie průzkumů veřejného mínění, které se objevily v Rusku na jaře v roce 1999, kdy nespokojenost s Borisem Jelcinem, který nedokázal řešit ekonomické problémy v zemi, už byla tak zřetelná, že bylo jasné, že Jelcin nakonec brzy odejde.

Ten proces byl podle Strelkova právě zahájen a jde podle něho o nebezpečný proces, který může vést k rozpadu Ruska.

Vladimir Putin drží Rusko pohromadě desítkami zákulisních dohod s ruskými oligarchy po celém Rusku. Na klíčová místa dosadil své loajalisty, jejichž loajalita je ale jen tak silná, jak silná je pozice Vladimira Putina v Kremlu. A ta v poslední době oslabuje. Kreml je prostoupen Vlasovci, kariérními diplomaty, politiky a kariérními generály ve vojenském štábu.

Video: aeronet.news/

Děti těchto lidí studují anebo už dokonce trvale žijí v zemích na Západě, ti lidé nemají vlastenecký vztah k Rusku, protože jejich děti a celé rodiny jsou navázány na život na Západě. Nedivte se proto, že kolektivisté uvalili sankce na ruské oligarchy žijící na západě, tedy na některé nejkřiklavější z nich, protože to funguje jako forma nátlaku, vydírání a varování těmto kremelským politikům a generálům, že ty sankce by mohly dopadnout i na jejich rodiny a děti v EU a v USA.

A tak během speciální vojenská operace generálové v ruském štábu nedodávají vojákům včas munici, bezdůvodně nařizuji ruským vojákům stažení bez boje z úseku fronty, a to pod záminkou nedostatku munice, kterou generálové v Moskvě sami způsobili, aby měli výmluvu, proč ustupují z pozic.

A k čemu to vede? K nespokojenosti těch, kteří dali Putinovi povel k SVO operaci na Ukrajině. Je to nespokojenost Moskevských kanceláří. Putin si dosadil za 20 let do mocenských struktur loajalisty, kteří jsou ale ve skutečnosti pro-západně zavázaní, skrze své rodiny, potomky atd.

Strelkov: Putin si za mocenskou krizi v Kremlu může sám, obklopil se Vlasovci a dosadil je v posledních 20 letech úplně všude

E tak má Putin v řídících pozicích Vlasovce! Ano, pro-západní ruské elity. A dokud nevypukla válka na Ukrajině, dařilo se Putinovi tento fakt skrývat. Ti Vlasovci neměli příležitost se projevit, zviditelnit se. Jenže po vypuknutí SVO najednou ti samí Vlasovci měli na frontě řídit boje proti svým západním chlebodárcům, proti zemím NATO, ve kterých žijí, studují, pracují a podnikají jejich děti, rodiny, potomci, vnuci.

A najednou loajalita Putinovi u těchto Vlasovců mizí, najednou přichází vlastizrada při velení na frontě maskovaná za neschopnost, případně za logistické problémy s municí. A Putin nemůže dělat nic, protože on tyto lidi do těch funkcí jmenoval, on je tam dosadil během těch 20 let a obvinit je teď z neschopnosti nebo z vlastizrady by znamenalo udělat z Putina buď diletanta, nebo spolupachatele, protože on je tam dosadil a on si je měl prověřit předem, že nezradí, že nemají na západě střet zájmů atd.

Bleskový průzkum ruské agentury NAFI z poloviny týdne
Bleskový průzkum ruské agentury NAFI z poloviny týdne

Igor Strelkov to zhodnotil naprosto skvěle, přesně tato situace teď vznikla v Kremlu a Moskevské kanceláře zahájily ten samý proces, který naposledy běžel v Rusku na jaře roku 1999, tedy proces počátku odcházení vládnoucího prezidenta, se kterým už není spokojenost. Ten proces bude pokračovat a nenastane odchod Vladimira Putina ze dne na den, to se nestalo ani v tom roce 1999.

Budou se v následujících týdnech a měsících kumulovat a nezvykle medializovat projevy neschopnosti lidí, které dosadil k moci Putin, a to tak, aby vina za jejich neschopnost nakonec padla na Putina. Explodující drony nad Kremlem, explodující rafinérie hluboko v Rusku, teroristické útoky v Rusku, ztráty a ústupy Ruské armády kvůli neschopnosti generálů jmenovaných Putinem, na což okamžitě a hlasitě ve videu upozornit Jevgenij Prigožin, kterému tím znovu naskočí procenta preferencí. Takhle je to připravené. Aby chyby lidí, které tam dosadil, padli na hlavu právě jemu. Vladimir Putin je v procesu odcházení.

Putinovský systém jednoty Ruska je založen na zákulisních dohodách s oligarchy. Jakmile padne Putin, ty dohody padnou spolu s ním

Problém je v tom, že celistvost Ruska je založena na dohodách, na zákulisních obchodech mezi Putinem a mocnými oligarchy, vojensko-průmyslovým sektorem, Gazpromem atd. A pokud Putina nahradí někdo jako Jevgenij Prigožin, tyto dohody padnou a oligarchové v regionech začnou sypat peníze do procesů osamostatnění, do hnutí za nezávislost s podporou Západu atd.

Prigožin dokáže vyhlásit všeobecnou mobilizaci, dokáže i obsadit celou Ukrajinu v totální válce, ale ve stejné chvíli dokáže rozložit celé Rusko, protože totální válka proti Ukrajině vyvolá totální odpor ruských oligarchů, kteří drží pohromadě Rusko. Všimněte si, proč Ruská armáda dodnes nebombardovala největší ukrajinskou rafinérii v Kremenčuku? Protože tato rafinérie je přes ruský Tatněft vlastněna dvěma ruskými oligarchy, Děripaskou a Minnichanovem, i když Ukrajina proti nim uvalila sankce. Ale oni oba nechtějí, aby jim Ruská armáda rafinérii na Ukrajině rozstřílela.

Lev Leviev, rusko-izraelský obchodník s diamanty a bývalý předseda Federace židovských obcí v Rusku, který v roce 1999 přivedl Vladimira Putina do Kremlu
Lev Leviev, rusko-izraelský obchodník s diamanty a bývalý předseda Federace židovských obcí v Rusku, který v roce 1999 přivedl Vladimira Putina do Kremlu

A tak ukrajinská armáda díky tomu nemá o palivo nouzi! A o provozu ropovodu Družba, který dodává ropu do Maďarska, který opět má vazbu na Tatněft, se není třeba ani bavit, protože na ten zase pro změnu nesmí zaútočit ukrajinská armáda, není dovoleno! To jsou pouze příklady za všechny, jak bizarní pravidla má speciální vojenská operace, která se vyznačuje "speciálním" přístupem k tomu, komu lze vybombardovat podnik na Ukrajině až do základů, a kterého závodu se naopak nesmí ruská nebo ukrajinská armáda ani dotknout.

Takže v Rusku již běží průzkumy s Prigožinem a Strelkov varuje před mocenskou krizí v Kremlu. Všechno do sebe zapadá. SVO odkrylo karty o Kremlu, ale jediné, co bylo vyjeveno, to je fakt, že neschopnost těch, kteří nesou zodpovědnost, je legitimizováno tím, kdo je do funkce protlačil a instaloval – Vladimir Putin. Otázkou jen je, jestli tito Vlasovci budou mít více loajality k Putinovi, anebo k jeho nástupci, kterého mu chystají ti, které sám dosadil do funkcí v Kremlu za posledních 20 let.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!