Institut žádá uvalení vazby pro Vojtěcha a Svrčinovou

16.11.2021

Institut práva a občanských svobod podal trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou a další osoby pro podezření ze spáchání úmyslného trestného činu šíření nakažlivé nemoci. Institut je podle slov předsedy Tomáše Nielsena přesvědčen, že opatření vedou k nekontrolovatelnému šíření koronaviru očkovanými lidmi.

"Proto jsme rovněž požádali orgány činné v trestním řízení, aby neprodleně zahájily kroky vedoucí k uvalení takzvané předstižné vazby na hlavní hygieničku Svrčinovou a ministra zdravotnictví Vojtěcha. Předstižná vazba se od koluzní a útěkové vazby odlišuje zejména svou funkcí. Zajišťovací funkci u ní výrazně zastiňuje funkce prevenční. Jejím účelem je zabránit pachateli v dalším páchání trestné činnosti," uvádí advokát Tomáš Nielsen, předseda Pro Libertate - Institutu práva a občanských svobod, a dodává: "Pokud policie potvrdí náš názor, že ke spáchání trestného činu dochází, měla by ve věci vazby bezodkladně konat."

Vláda ANO a ČSSD podle dostupných informací se v pátek ráno chystá schválit další nesmyslná opatření proti šíření covidu-19. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha mohou být tato opatření zásadní povahy. To víceméně potvrdil také dosluhující premiér, který sice odmítl, že by opatření mohla znamenat uzávěru Česka, povahu opatření nechtěl specifikovat, ale podle něj mohou být dost zásadní.

Server Seznam Zprávy upozornil, že by Česko mohlo od prosince po vzoru Rakouska jako potvrzení o bezinfekčnosti uznávat jen očkování nebo prodělaný covid-19. Na kulturní nebo sportovní akce či do restaurací by nebylo možné jít s negativním testem na covid. Rada pro zdravotní rizika odmítá povinné očkování, i když se o něm podle serveru "velmi silně" diskutovalo.

Právníci Pro Libertate podali také trestní oznámení proti "brutální" očkovací kampani Ministerstva zdravotnictví. Podle nich se zveřejněním snímků může Ministerstvo zdravotnictví dopouštět hanobení lidských ostatků a šíření poplašné zprávy. "Mám pocit, že se vláda na sklonku svého funkčního období dostala do jakési absurdní křeče. Zřejmě potřebuje dokončit obchody, které rozjela a nechce je nechat příští vládě," uzavírá Nielsen.

Zdroj: czechfreepress.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!