Intenzita vojenských cvičení armád NATO svědčí o přípravě na válku

18.12.2019

Scénáře intenzivních vojenských cvičení armád NATO svědčí o cílevědomé přípravě aliance na rozsáhlý vojenský konflikt, prohlásil náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska Valerij Gerasimov.

Gerasimov na brífinku pro vojenské přidělence cizích států připomenul, že v doktrinálních dokumentech Bruselu byl Rusku přidělen status "nepřítele", a v průběhu prosincového summitu NATO bylo oznámeno, že přesun vojenských posil a techniky na "východní křídlo" aliance každým dnem navyšuje.

Podle slov náčelníka Generálního štábu od roku 2016 zvýšily členské země NATO výdaje na obranu celkem o 130 miliard dolarů, a do roku 2024 se předpokládá zvýšení o 400 miliard USD. Kromě toho si USA zajišťují dominanci ve vesmíru, a na summitu bylo přijato rozhodnutí uznat kosmický prostor jako zvláštní sféru bojových akcí, stejně jako na zemi, ve vzduchu, na moři a v kybernetickém prostoru.

"V Evropě pokračují práce na rozmísťování americké protivzdušné obrany. V baltských zemích a v Polsku, ve vodách Černého a Baltského moře zesiluje vojenská aktivita a zvyšuje se intenzita vojenských cvičení armád NATO. Cvičení jsou zaměřena na nasazení vojsk NATO v rozsáhlém vojenském konfliktu," dodal Gerasimov.

"Každý krok Ruska v oblasti zajišťování vojenské bezpečnosti, každé naplánované a transparentně prováděné opatření v rámci příprav armády a vojenského námořnictva, a každé cvičení západní propagandisté a falešná média jednoznačně prezentují jako 'ohrožování míru' ze strany Ruska," podotkl Gerasimov.

Napětí se zesiluje

Podle slov generála akce aliance zesilují napětí a snižují úroveň bezpečnosti na hranici Ruska.

Na začátku prosince ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že přibližování NATO k hranicím Ruska ohrožuje bezpečnost země. Putin znovu připomenul, že Rusko nejednou vyjádřilo ochotu ke spolupráci s aliancí NATO, aby společně čelily reálným hrozbám, jako jsou mezinárodní terorismus, lokální ozbrojené konflikty a nekontrolovatelné šíření zbraní hromadného ničení.

Zdroj: antiwar.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!