Írán se vyjádřil k obvinění, že zasahuje do prezidentských voleb v USA

22.10.2020

Írán nemá zájem o vměšování do prezidentských voleb v USA a neupřednostňuje žádného z kandidátů, oznámil pro ABC News tiskový mluvčí stálého zastupitelstva Íránu při OSN Alireza Mirusefi.

Jak dříve uvedl ředitel amerických tajných služeb John Ratcliffe, informace o registraci amerických voličů se dostaly do rukou Íránu a Ruska. Podle něj tyto údaje mohou být použity zahraničními hráči, kteří zaregistrovaným voličům mohou zaslat lživé informace, což "vytvoří pochyby, zaseje chaos a podkope důvěru v americkou demokracii".

"Na rozdíl od USA Írán do voleb v jiných státech nezasahuje, protože to nemá zapotřebí. Je nám celkem jedno, kdo v kterém západním státě vládne, protože jejich pohled na naši zemi se tím stejně nezmění," uvedl Mirusefi.

Podle něj se svět stává svědkem zoufalých pokusů USA o zpochybnění výsledků vlastních voleb na nejvyšší možné úrovni.

"Tímto obviněním ukázali světu a americkým voličům, jak špatně jsou z hlediska bezpečnosti volby v USA zabezpečeny. Írán nemá zájem o zásah do voleb v USA a znovu podotýká, že neupřednostňuje žádného z kandidátů," zdůraznil.

Vyzval USA, aby "ukončily svá zákeřná a nebezpečná obvinění na adresu Íránu".

Připomeňme, že americké prezidentské volby se budou konat letos 3. listopadu, přičemž předčasné hlasování v několika státech již začalo. Uchazeči jsou republikánský kandidát a úřadující šéf Bílého domu Donald Trump a demokratický kandidát Joe Biden.

Ekoaktivistka Greta Thunbergová podpořila Bidena

Sedmnáctiletá švédská ekoaktivistka Greta Thunbergová na Twitteru vyzvala k tomu, aby v nadcházejících amerických prezidentských volbách lidé hlasovali pro kandidáta Demokratické strany Joeho Bidena.

"Nikdy se nezapojuji do stranické politiky, ale nadcházející volby v USA jsou na prvním místě. Stačí se propojit a všechny přesvědčit, aby hlasovali pro Bidena," napsala Thunbergová na Twitteru.

Zdroj: middleeasteye.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!