Íránský ministr obvinil USA z „lékařského terorismu“

30.03.2020

Trvající sankce, které USA uložily vůči Íránu v době neustále se rozšiřující koronavirové infekce, jsou "lékařský terorismus", uvedl íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf v rozhovoru pro deník Kommersant.

Íránský ministr k tomu ještě dodal, že USA neustále podnikají všemožné pokusy zpřísnit sankce proti Íránu.

"Kvůli nezákonnému blokování íránských finančních zdrojů prostřednictvím masivních sankcí, uvalených americkou vládou, je přístup k lékům a lékařskému vybavení nemožný, což povede k humanitární katastrofě," prohlásil Zaríf.

"Evropské společnosti, zabývající se výrobou zdravotnických prostředků, odmítají kvůli americkým hrozbám obchodovat s Íránem a neprodávají této zemi lékařské zboží. Sankce Spojených států se mimo jiné vztahují na legální obchod. Nedávné podmínky amerických oficiálních činitelů o zákazu prodeje léků, zdravotnického zařízení a humanitárního zboží představují vážné překážky v úsilí v boji proti šíření COVID-19 v Íránu. Americký ekonomický a zdravotnický terorismus vůči Íránu tak získává novou formu," poznamenal iránský ministr zahraničí.

Ministr také poznamenal, že americké akce z hlediska práva nejsou jen terorismem proti Íránu, ale také zločinem proti lidskosti a světovému společenství.

"V současném citlivém okamžiku je jedinou užitečnou věcí, kterou Amerika může udělat, nezasahovat do boje Íránu s koronavirem a neblokovat poskytování mezinárodní pomoci. Světové společenství se musí vzpamatovat a pomoci Íránu zastavit ekonomický a lékařský terorismus, vedený Spojenými státy," zdůraznil Zaríf.

Zdroj: worldbulletin.net

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2023
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!