Itálie povolila vylodění 27 nezletilých migrantů. Co na to Salvini?

15.09.2019

Italské orgány povolily 27 nezletilým migrantům vystoupit na ostrově Lampedusa z lodi Open Arms španělské nevládní organizace Proactiva, informoval portál Rainews24.

Vylodění bylo možné poté, co italský místopředseda vlády a ministr vnitra Matteo Salvini v dopise vyhověl prosbě premiéra Giuseppe Conteho.

Salvini současně zdůraznil, že tento krok se neshoduje s jeho názory a je to de facto rozhodnutí premiéra Conteho. Ministr vnitra vyjádřil naději, že se tato epizoda nestane precedentem pro podobné akce jiných nevládních organizací.

V sobotu odpoledne vypluly lodě pobřežní stráže a italské finanční stráže k malé lodi u pobřeží Lampedusa jižně od Sicílie. V souvislosti s mimořádnou hygienickou situací nastoupili na loď italští odborní lékaři.

Následně bylo do přístavu dopraveno 27 migrantů, a v lodi Open Arms zůstalo dalších 107 osob. Španělská nevládní organizace uvedla, že do té doby byli na moři celkem 16 dní.

Conte zaslal otevřený dopis Salvinimu a obvinil ho z "dalšího případu nesprávné spolupráce" v souvislosti se situací kolem migrantů, uvězněných na lodi Open Arms.

Podle slov italského předsedy vlády informovaly Francie, Německo, Rumunsko, Portugalsko, Španělsko a Lucembursko o své připravenosti podílet se na rozdělení migrantů.

V minulosti stejnou loď navštívil americký filmový herec Richard Gere, který předal migrantům humanitární pomoc a vyzval italské úřady, aby povolily vylodění uprchlíků v přístavu. Tehdy Salvini zareagoval na výroky herce a navrhl, aby vzal migranty s sebou do USA.

"Pokud se tento velkorysý milionář stará o osud migrantů z lodě Open Arms, tak mu za to mnohokrát děkujeme. Pokud mu na jeho srdci leží jejich blaho, může je dopravit do Hollywoodu svým soukromým letadlem a ubytovat je ve svých vilách," citovala Salviniho agentura Bloomberg.

Portál Euro News informoval s odkazem na mezinárodní organizace pro migraci o tom, že od začátku tohoto roku dorazilo do Evropy přes Středozemní moře více než 34 000 migrantů. Na cestě zemřelo nebo beze stopy zmizelo asi 700 osob.

Zdroj: khaama.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!