Itálie vstoupila do blockchainového partnerství, Juventus zavedl tokeny pro fanoušky

23.08.2019

Itálie vstoupila do Evropského partnerství v oblasti blockchainové technologie, jak uvedla italská poslankyně Liuzziová, informoval Cointelegraph Italy.

Podle Liuzziové partnerství - tj. spolupráce 26 zemí EU - podepsal v Bruselu ministr hospodářského rozvoje, práce a sociální politiky Luigi Di Maio.

Poslankyně uvedla: "Zapojení do partnerství umožní Itálii... vymezit svoji vlastní linii ve vývoji technologie [blockchain] - což je praxe, kterou předchozí vláda nikdy neuskutečnila."

Luizziová, poslankyně z vládnoucího Hnutí pěti hvězd, také zmínila, že vláda brzy najme odborníky na blockchain, aby rozvíjeli národní strategii pro odvětví, související s kryptoměnami.

Evropské partnerství v oblasti blockchainové technologie vzniklo v dubnu 2018, aby sloužilo jako prostředek pro spolupráci mezi členskými státy EU. Nejprve se k partnerství připojilo 22 zemí, organizace se poté rozšířila na 26 členů, neboť se ke skupině ještě připojilo Řecko, Rumunsko, Dánsko a Kypr.

V Neapoli byla zřízena skupina odborníků, podporována vedením města, jejímž cílem bude podpora blockchainu a případné zavedení počátečních nabídek měny (ICO) ze strany města. Později se tento jihoitalský region snažil rozšiřovat svoji autonomii, a oznámil, že je ochoten zavést svou vlastní kryptoměnu.

Itálie se údajně snaží používat technologie, související s kryptoměnou, v širším měřítku. Například fotbalový klub Juventus ve spolupráci s platformou socios.com zavedl vlastní "tokeny pro své fanoušky".

Zdroj: cointelegraph.com