Izrael zaútočil na desítky objektů v Sýrii

20.11.2019

Izraelské obranné síly oznámily, že jako odvetu za úterní ostřelování zaútočily na desítky cílů v Sýrii. Informuje o tom portál Haaretz, který uvádí, že šlo asi o 20 cílů, a že během akce byli podle informací zabiti dva lidé.

Tiskové oddělení izraelské armády v úterý oznámilo, že vojáci zaznamenali čtyři letící rakety na izraelské území, vypálené ze syrského území, ale všechny byly zneškodněny.

Během následující noci se objevily informace, že v hlavním městě Sýrie došlo k výbuchům. Státní syrská televize uvedla, že protivzdušná obrana odrážela raketové útoky na hlavní město a okolí.

Reakce na úterní útoky

"Velení izraelské armády ve středu oznámilo, že zaútočilo na množství cílů, patřících íránským silám Al-Kuds a armádě Bašára Asada na území Sýrie," uvádí se ve zprávě na portálu Haaretz.

Izraelská armáda uvedla, že šlo o odvetnou reakci na dřívější útoky ze syrské strany.

"V reakci na odpálené rakety íránskými silami ze syrského území na Izrael bojové letouny izraelské armády zasáhly vojenské cíle íránských jednotek Al-Kuds a syrských ozbrojených sil, včetně jejich raket země-vzduch, vojenských základen, a skladišť se zbraněmi," uvádí se v prohlášení armády.

V prohlášení se dále uvádí, že útoky byly provedeny na 20 cílů, které patří íránským silám, působícím v Sýrii. Jedním z nich byla budova v blízkosti damašského letiště, kde se podle tvrzení izraelské armády nachází sídlo íránských jednotek Al-Kuds.

K nočnímu útoku se vyjádřil i izraelský premiér Benjamin Netanjahu, který uvedl, že noční útok na objekty v Sýrii byl odpovědí na úterní ostřelování Izraele. Dodal také, že všechny složky jsou v pohotovosti a budou nadále zajišťovat bezpečnost státu.

Izraelská armáda v noci na sobotu také zaútočila na objekty hnutí Hamás v Pásmu Gazy, které v noci ostřelovalo město Beer Ševa.

Zdroj: snews.com