I. Chaun: S cestou Fialy je to jinak, než je nám prezentováno

17.03.2022

Český filmový scenárista a režisér Igor Chaun okomentoval cestu premiéra Petra Fialy do Kyjeva, kterou předseda vlády podnikl společně se svými kolegy z Polska a Slovinska. Chaun se také kriticky vyjadřuje vůči snaze vlády omezit či zakázat alternativní informační zdroje, což hrozí postupným zavedením totality.

Včerejší cesta premiérů České republiky, Polska a Slovinska do Kyjeva za účelem setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským ukazuje, že ozbrojený konflikt na Ukrajině není takový, jak ho prezentují místní média, domnívá se český režisér Igor Chaun.

"Přátelé, já si to neodpustím. Ano, budete mě někteří kamenovat, dostanu milion mínusů, ale já to prostě říct musím. Pokud je tohle pravda, a premiéři tří evropských zemí jedou veřejně vlakem do ostřelovaného a obléhaného Kyjeva podpořit jejich prezidenta Zelenského, pak je prostě s touhle válkou něco jinak, než je nám to prezentováno. Protože v normální válce by to vůbec nepřipadalo v úvahu," píše na Facebooku režisér.

Kromě toho se ohrazuje proti šíření cenzury, která se v poslední době uplatňuje v evropské společnosti. Jedná se především o média a další zdroje, které poskytují alternativní informace o tom, co se děje na Ukrajině. Chaun se obává, že takové praktiky mohou vést k omezení svobody slova a sklouznutí k totalitě.

"POZOR! Pokud rezignujeme na hledání pravdy a budeme sami sobě zakazovat zvídavost a touhu po informacích, není to cesta k lepší společnosti, ale k totalitě. Viz zakazování alternativních zdrojů, webů a médií. Nejhorší je totiž nedůvěra k občanům, že jsou schopni pravdu sami rozeznat a sami si názor z dostupných zdrojů vytvořit. Každá vláda, mocenská klika nebo vládnoucí garnitura, která začala svým občanům přikazovat, co si smějí myslet, skončila dříve či později totalitou - a v propadlišti dějin," varuje známý režisér.

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!