I. Vyskočil: Miloš Vystrčil je jako "vůdce Bratrstva kočičí pracky" 

07.09.2020

Parlamentní listy zveřejnily poznámky herce Ivana Vyskočila, který se v pravidelné rubrice Nedělní ráno vyslovil k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan. Umělec upozornil i na některé další zajímavosti.

"Tak pan Vystrčil úspěšně odletěl na Tchaj-wan. Pan prezident Klaus poněkud neuctivě poznamenal, že by bylo lepší, kdyby se pan Vystrčil raději někam zastrčil a přestože používá bonmoty jen zřídka, tento opravdu sedí," uvedl na začátek herec.

Poznamenal, že při každé prezentaci Vystrčila v Senátu si vybavuje Štětináče z komiksu Rychlé šípy od Jaroslava Foglara.

"Ta podoba s vůdcem Bratrstva kočičí pracky je skoro dokonalá. Jen tou výškou za Štětináčem trochu pokulhává," podotkl herec.

"Obchází mě hrůzná myšlenka. Nedej Bůh, aby se s panem prezidentem něco stalo. Pak by ho ze zákona na prezidentském stolci zastoupil Štětináč," bojí se Vyskočil.

Také připomněl, že ironií osudu je právě čínský ministr na cestě po západní Evropě. "Všude ho přijímají s poctami, ve Francii, v Německu, jen v ČR jsme díky Vystrčilovi za idioty," vyjádřil se umělec.

Také poukázal na použití dvojího metru v hodnocení politiků a jejich činů.

"Frau Merkel, prezident Macron se s čínským ministrem fotí a potřásají si rukama, usmívají se a nikdo z mainstreamových medií nehlásá nic o "prdelolezectví"!!! Dokonce i sluníčkáři a adorovaná prezidentka Čaputová dělá to samé a "pražská kavárna" je ticho? Čím to??" dotazuje se Vyskočil.

"Vždyť kdyby něco podobného udělal pan prezident Zeman, to by bylo řevu a vulgárních výrazů. Jen si říkám, čím to je, že to těm sluníčkářům není trapné, když je to tak průhledné? Například Václav Havel promarodil téměř celé prezidentské období! Miloš Zeman si zlomí ruku, a už ho vyzývají k odstoupení?" diví se umělec.

V této souvislosti přišel i se sarkastickým doporučením: "Tak bych všem sluníčkářům, kavárníkům a zločinným neziskovkám doporučil upravit heslo: NAŠE PRAVDA A LÁSKA MUSÍ ZVÍTĚZIT - NAD ZDRAVÝM ROZUMEM!!" 

Poté pokračoval s hodnocením Vystrčila: "Mimochodem, Štětináčovi se povedl ještě jeden fór. Servilně při svém projevu prohlásil, že ač je z Telče - je Tchajwanec. A protože téměř celý svět uznává celistvost jedné Číny, pan Vystrčil se mimoděk přiznal, že je Číňan. A Číňana máme za předsedu Senátu?" podotkl umělec.

Následky Vystrčilova "výletu"

Umělec se domnívá, že mnoho hoteliérů a lidí v turistickém průmyslu výletem pana Vystrčila moc nadšeno nebude, když díky jeho výstřelkům přijdou o výdělek, ne-li o práci, kterou zajišťovali čínští turisté.

"Myslím, že si Štětináč a s ním celá ODS zajistí nehynoucí vděčnost mnoha lidí. Tuším, že to nebude jen v turistických službách, ale i v technických oborech," předpovídá Vyskočil.

Ze strany umělce padla zmínka i o nedávné návštěvě Mika Pompea v České republice. Jedná se vlastně o přivítání v českém Senátu. 

"Pan Štětináč-Vystrčil se mohl upoklonkovat a předal Američanovi klíče od Senátu," uvedl, přičemž dodal, že to nebylo ani příliš symbolické gesto.

"Vždyť oni si tam ve většině případů počínají tak, jak si Velký Bratr přeje. Tchaj-wanský výlet je toho dostatečným důkazem," poznamenal.

Poukázal v této souvislosti i na některé protokolní "tradice" z minulosti, s nimiž ztotožnil chování Vystrčila.

"Bylo to úplně stejné (jelikož teď máme svobodu, tak snad ještě horší), než když se v minulosti papaláši na letišti hubičkovali. Bylo to tak servilní uvítání, kterým pan předseda Senátu popřel veškerá svá prohlášení o tom, jak jsme suverénní stát a můžeme si dělat v zahraniční politice, co chceme," podotkl.

"Frontmani" domácí politické scény

Vyskočilova kritika se dotkla i některých dalších známých osobností: "Když lidé sledují všechny ty Fischery, Drahoše, Hilšery, Lásky, co tam berou tak krásné platy, tak by měli společně americkému ministrovi zatleskat, aby si Amerika u nás trochu vylepšila kredit, který v poslední době tolik ztrácí."

V závěrečné části rubriky umělec zpochybňuje existenci jednotné zahraniční politiky ČR a dotazuje se: "Máme jednotnou zahraniční politiku?"

"To je vláda tak slabá, nebo neschopná, že si neumí dupnout na všechny ty Koláře, Hřiby, nesvéprávné Pavly Novotné a hlavně na Vystrčily a jemu podobné, aby nefušovali do něčeho, co jim nepřísluší? Jejich chování bude mít dalekosáhlé důsledky pro nás všechny a navíc i pro vládu. Jak máme my občané respektovat takovou vládu, kde si každý dělá, co chce?!" ptá se Ivan Vyskočil.

Zdroj: snews.com