Bojkot olympiády!? Senát se chová jako "poslušný psík" USA 

21.05.2021

Český Senát jako poslušný psík amerických páníčků znovu prorazil dno vlastní důstojnosti! Přesně měsíc po výzvě americké vládní komise k bojkotu olympiády v Číně v roce 2022 se k výzvě připojil i český Senát, který totéž navrhuje českým politikům a představitelům! Už zase ti údajní liberálové tahají politiku do olympiád, stejně jako v roce 1980 v Moskvě a 1984 v Los Angeles!

Čínské ministerstvo zahraničí na tiskovce odvysílalo šokující video s americkým ex-šéfem štábu Colina Powella, kde přiznává roli CIA na využití Ujgurů k destabilizaci Číny!

Jestli si myslíte, že Česká republika se dostala po bok USA na ruský seznam nepřátelských zemí nějakou náhodou kvůli poslední kauze s Vrběticemi, tak jste na totálním omylu. Vrbětice totiž pro Rusy byla jen poslední kapka. Česko se dostalo na seznam kvůli něčemu jinému, kvůli svému zaražení do amerického pozadí tak hluboko, že Česku z toho amerického pozadí trčí už jen kmitající se polobotky, které usilují o ještě hlubší ponor zbytku toho, co zůstalo z české suverenity, svrchovanosti a hlavně důstojnosti. Český Senát totiž po loňské provokační akci svého šéfa Miloše Vystrčila na Taiwanu opět přidal na plynu a předvedl další okopírovaný americký trik, jako poslušný psíček, který se od páníčka naučí kopírovat všechno, co mu nakáže.

Český Senát totiž dnes v čele s předsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Pavlem Fischerem přednesl návrh usnesení, které by apelovalo na neúčast českých politiků a vrcholných představitelů na Zimní olympiádě 2022 v Číně, a to zejména prý kvůli porušování lidských práv Ujgurů, do kterých americká CIA a Pentagon vkládají obrovské naděje na odstartování destabilizace Číny. A toto si musíme vysvětlit, pod jaké spiknutí se čeští senátoři s Američany spolupodepisují.

Na oficiálním serveru čínského ministerstva zahraničí je záznam tiskové konference ze dne 27. 3. 2021, kde tisková mluvčí Hua Chunying novinářům odvysílala unikátní a současně odhalující video s Lawrencem Wilkersonem, bývalým americkým šéfem štábu ministra zahraničí Colina Powella, které odhaluje skutečné 3 důvody pro americkou přítomnost v Pákistánu a v Afghánistánu. Je to snaha o využití Ujgurů k vyvolání vnitřní občanské války v Číně.

Hua Chunying: "Dobré odpoledne, přátelé z tisku. Vítejte na naší každodenní tiskové konferenci. Jak vidíte, postavili jsme zde projektor. Před zahájením tiskové konference jste mohli zhlédnout video, na kterém Kanaďan Daniel Dumbrill přednáší na akci "Genocida v Sin-ťiangu?". Ráda bych vám ukázala ještě jedno krátké video."

Řečníkem je Lawrence Wilkerson, bývalý náčelník štábu bývalého ministra zahraničí Colina Powella a plukovník americké armády ve výslužbě. V Institutu Rona Paula v srpnu 2018 hovořil o trojím účelu americké přítomnosti v Afghánistánu, z nichž jedním z nich je zadržování Číny. Neskrývaně řekl, že "třetím důvodem, proč jsme tam [v Afghánistánu], je to, že tam [v Sin-ťiangu] žije 20 milionů Ujgurů. CIA by chtěla destabilizovat Čínu a to by byl nejlepší způsob, jak to udělat, aby podnítila nepokoje a spojila se s těmito Ujgury a zatlačila na Chany v Pekingu spíše z vnitřních míst než zvenčí".

Americká participace na Středním Východě má za úkol blokovat tzv. Čínskou iniciativu

Nepřipadá vám to jako déjà vu? V projevu na Texaské univerzitě v dubnu 2019 se bývalý americký ministr zahraničí Mike Pompeo chlubil: "Lhali jsme, podváděli jsme, kradli jsme. Pořádali jsme celé výcvikové kurzy. Připomíná to slávu amerického experimentu". To je to, co USA říkaly a dělaly. V roce 2003 zahájily USA vojenské údery proti Iráku s odůvodněním, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení, což způsobilo statisíce obětí a více než milion lidí připravilo o domov. O několik let později USA přiznaly, že důkazem o tom, že Irák drží zbraně hromadného ničení, není nic jiného, než malá tuba bílého pracího prášku.

V roce 2018 zahájily USA, Spojené království, Francie a některé další země letecké údery na Sýrii s tvrzením, že syrské vládní síly použily proti syrskému lidu chemické zbraně. Letecké údery vedly ke statisícům obětí a vysídlení nevinných civilistů. Ukázalo se však, že důkazy o takzvaném použití chemických zbraní syrskou vládou nejsou ničím jiným než zinscenovaným videem v režii Bílých přileb, skupiny financované zpravodajskými službami USA a Spojeného království.

National Endowment for Democracy (NED), který velel protičínským demonstracím v Hong Kongu v roce 2001 je nevládní nezisková organizace USA, založená roku 1983 se záměrem podporovat demokracii v zahraničí. Je primárně financovaná Kongresem Spojených států.

V roce 2019, během nepokojů kvůli navrhovaným legislativním změnám v Hongkongu, CIA ruku v ruce s NED sponzorovala, podněcovala a dokonce velela protičínským, destabilizujícím silám v Hongkongu, aby zahájily vandalské, rabovací a žhářské útoky, které vtrhly do budovy Legislativní rady ve jménu boje za demokracii a svobodu ve snaze vyvolat v Hongkongu "barevnou revoluci". Nyní se USA a několik jejich západních spojenců zaměřují na čistou a bílou bavlnu v Sin-ťiangu. Uvalily sankce na příslušné čínské osoby a subjekty kvůli falešnému obvinění z neexistujících "zločinů", "nucené práce", "nucené sterilizace" a dokonce "genocidy" v Sin-ťiangu.

Jak však přiznal bývalý americký úředník ve videoklipu, takzvaná ujgurská otázka v Sin-ťiangu je pouze strategickým spiknutím se snahou rozvrátit Čínu zevnitř a zadržet ji. V této "hře", zinscenované USA, sehráli někteří politici a média v USA a jejich spojeneckých zemích velmi hanebnou roli. Někteří z nich se spolčili s protičínskými silami a bez skrupulí vedli proti Číně pomlouvačnou a očerňující kampaň pod nepodloženými záminkami.

A někteří z ideologických předsudků raději věří lžím, vymyšleným hrstkou protičínských elementů, než aby naslouchali hlasu 25 milionů lidí všech etnických skupin v Sin-ťiangu a postavili se čelem k základním faktům o vývoji a pokroku v Sin-ťiangu. Jsou plni spravedlivého rozhořčení, když "hájí" lidská práva v Sin-ťiangu citováním některých takzvaných "věrohodných" svědků nebo informací. Budou nyní, po zhlédnutí tohoto videa Lawrence Wilkersona, věřit slovům svého vládního úředníka, nebo budou i nadále důvěřovat těmto nešikovným hercům divadelní hry?

Čína čelí mohutné operaci CIA na rozpoutání občanské války uvnitř Číny a čeští politici tomu agilně a dychtivě "přicmrndávají"!

Fakta opakovaně dokazují, že v otázce Sin-ťiangu v žádném případě nejde o etnickou příslušnost, náboženství nebo lidská práva, ale o boj proti separatismu, terorismu a vměšování. USA vytvořily takzvanou otázku Sin-ťiangu nikoli proto, že by jim záleželo na ujgurském národě. Proč by jinak po útoku z 11. září pod záminkou boje proti terorismu útočily na muslimské země, což vedlo k úmrtí a rozdělení rodin desítek milionů muslimů? A proč zavedla jediný "zákaz vstupu muslimů" na světě a diskriminovala a pronásledovala muslimy a další etnické menšiny v USA? Jejich skutečným záměrem je podkopat bezpečnost a stabilitu Číny a zabránit jejímu posilování.

"Slavnostně informujeme americkou stranu, že dnešní Čína není ani Irák, ani Sýrie, a už vůbec ne pozdní dynastie Čching, kterou potlačily spojenecké síly osmadvacítky. Čína je otevřená a nadstranická. Všechny zlovolné lži a fámy proti Číně se rozpadnou před fakty a pravdou. Máme plnou rozhodnost, odhodlání a schopnost pevně bránit národní suverenitu, bezpečnost, důstojnost a čest. Nechť opona nad touto hrou zinscenovanou Spojenými státy spadne," uzavřela čínská tisková mluvčí svoji první část projevu.

Senátor přirovnal olympiády v Soči a v Číně k nacistické Olympiádě v Berlíně v roce 1936

No, a jak vidíte, český Senát skoro na den přesně po měsíci po USA zdvihá v ČR ujgurskou otázku a vyzývá v usnesení poslance a představitele ČR, aby bojkotovali zimní olympiádu v Číně příští rok. Prý kvůli "pošlapávání práv Ujgurů". Úplně ze stejného důvodu k bojkotu vyzvala americká vládní komise před měsícem. Naprosto stejná slova, stejný narativ, útisk a útlak Ujgurů v Číně je prý tak strašný, že účast amerických politiků na olympiádě by vrhla špatné světlo na americké hodnoty.

A čeští senátoři to ještě přebili, trumfli. "Bohužel, ideály olympismu, které jsou velmi vznešené, jsou potřísněny některými velmi špatnými zkušenostmi z historie. Olympiáda se konala v Německu v předvečer druhé světové války. Olympiáda se konala v Soči v Ruské federaci právě ve chvíli, kdy Rusko začalo s vojenskou operací na okupaci Krymu," řekl šéf senátního výboru Pavel Fischer. Ano, senátní liberálové srovnávají olympiádu v Berlíně v roce 1936 se Soči, a teď dokonce i se zimní olympiádou v Číně. Uběhl měsíc a "čeští psíci" v Senátu se znovu pokusili zalíbit páníčkovi za mořem.

Americká vládní komise totiž již před měsícem ve středu 21. dubna 2021 vyzvala Bidenovu administrativu, aby na zimní olympijské hry 2022 v Pekingu neposílala své úředníky, a to s odkazem na náboženské pronásledování represí Číny vůči ujgurským muslimům, což Washington označil za genocidu. Administrativa prezidenta Joea Bidena již dříve v tomto roce signalizovala, že nemá v plánu zakázat americkým sportovcům účast na hrách v Pekingu. Ze strany zákonodárců a aktivistů však sílí výzvy ke koordinovanému diplomatickému bojkotu, při němž by sportovci soutěžili, ale vládní představitelé by se hrám vyhýbali.

Američané vyzvali k bojkotu čínské olympiády kvůli Ujgurům. Jaké to překvapení?

Někteří se rovněž vyslovili pro možné odložení nebo přesunutí akce plánované na únor příštího roku. Americká komise pro mezinárodní náboženskou svobodu ve výroční zprávě vyzvala Washington, aby pokračoval v uvalování cílených finančních a vízových sankcí na čínské vládní agentury a úředníky odpovědné za "systematické, trvalé a závažné porušování ochrany práv Ujgurů".

Doporučila také, aby americká vláda "veřejně vyjádřila znepokojení nad pořádáním zimních olympijských her v Pekingu v roce 2022" a prohlásila, že "američtí vládní představitelé se her nezúčastní, pokud bude čínská vláda pokračovat v potlačování náboženské svobody." Aktivisté a odborníci OSN na práva tvrdí, že v táborech v čínské oblasti Sin-ťiang je zadržován nejméně milion muslimů.

Někteří západní politici dokonce obviňují Čínu z používání mučení, nucených prací a sterilizací a americký ministr zahraničí Antony Blinken potvrdil dřívější rozhodnutí Trumpovy administrativy, že toto zneužívání představuje genocidu. Čína všechna obvinění ze zneužívání opakovaně popírá a tvrdí, že její tábory nabízejí odborné vzdělávání a jsou potřebné pro boj s extremismem.

Krátce po zveřejnění zprávy komise předložil republikánský senátor Mitt Romney pozměňovací návrh k zákonu proti Číně, který by zavedl diplomatický bojkot her v Pekingu ze strany USA, a uvedl, že je "zarážející a pobuřující", že by země mohla pořádat olympijské hry a zároveň páchat genocidu.

Bojkot je na úrovni (zatím jen) politických delegací. Sportovcům, když vyhrají, nikdo z vlastních politiků tak z tribuny nezatleská.

"Pozměňovací návrh vyzývá k diplomatickému bojkotu, takže tam nebudeme vysílat žádné diplomaty, aby se účastnili olympijských her," řekl Romney na slyšení v Senátu a dodal, že mladým americkým sportovcům by přesto mělo být umožněno splnit si svůj sen a zúčastnit se her. Romney stál v čele organizačního výboru zimních her v Salt Lake City v roce 2002. Po týdnech vyjednávání mezi demokraty a republikány senátní výbor ve středu drtivou většinou podpořil širší návrh zákona, vyvíjející tlak na Peking v oblasti lidských práv a hospodářské soutěže.

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na tiskovém brífinku uvedl, že ministerstvo závěry komise zvážilo, ale že se jedná o nezávislý federální orgán, který svou zprávu nesdělil žádné vládní agentuře ani ministerstvu. "Jejich zprávu samozřejmě bereme v úvahu, když se zabýváme našimi rozhodnutími, pokud jde o určení náboženské svobody, k nimž se, jak očekávám, vyjádříme později v tomto roce," řekl Price.

Začátkem tohoto měsíce mluvčí Bílého domu Jen Psakiová uvedla, že Spojené státy o společném bojkotu se spojenci a partnery nejednaly.

Pekarová se svými bláboly inspirovala u Gayle Manchinové

Nury Turkel, americký právník a člen ujgurské komise, agentuře Reuters řekl, že je zklamán, že myšlenka diplomatického bojkotu je stále předmětem diskuse. "Myslím, že pro každého politika se zdravým rozumem a slušným politickým postojem bude politickou sebevraždou se toho zúčastnit kvůli probíhající genocidě," řekl Turkel. V březnu čínská vláda uvalila sankce na Gayle Manchinovou a Tonyho Perkinse, předsedkyni a místopředsedu komise, kvůli dřívějším doporučením komise, aby vláda USA a její partneři sankcionovali čínské představitele za zneužívání moci na podporu Ujgurů v Sin-ťiangu.

Manchinová uvedla, že jí "lichotí, že se stala terčem sankcí Pekingu". Stejně tak šéfka TOP 09 Markéta Adamová Pekarová před pár dny řekla, že je to "čest, že ČR je po boku USA na ruském seznamu nepřátelských zemí," a říkáte si, kde ji napadlo vyplodit takovou perlu? Ona se prostě jen inspirovala Gayle Manchinovou, která už v dubnu před měsícem uvedla, že jí lichotí, že se dostala pro změnu na čínský nepřátelský seznam. Takže znovu vidíte, proč Rusové dali ČR po bok USA na svém seznamu. To není česká vláda, ani český Senát, to jsou trčící polobotky z amerického pozadí!

Publikováno na webu: https://www.infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!