Jindřich Kulhavý: 5 000 Kč není moc, ale dost to stojí

04.06.2022

Vládní tahanice o mimořádný jednorázový příspěvek na děti pro většinu českých rodin by měl přijít státní pokladnu na 9 miliard korun.

To je dost peněz na to, kolik si jednotlivé rodiny za ty peníze užijí. Navíc v období prázdnin, kdy by měl být vyplácen, prostě většinou vyšumí do bazénu, dovolené či podobných záležitostí, ovšem ekonomicky národ nijak nepozvedne. Ten naopak zadupávají vysoké ceny všeho a na podzim bude smrtící topení plynem i elektřinou. Pomalu začne mizet veškeré volně dostupné dřevo, na severovýchodu se bude nakupovat polské uhlí, možná dojde na dieselové elektrocentrály, poháněné kradenou naftou. 

Vítejte v Africe, přemístěné do Evropy!

Dotyčných 5 000,-Kč určených jako příspěvek pro děti ze sociálně slabšího prostředí může pomoci rodinám, které jich mají hodně. A věřte, že především Romové si to pohlídají. Jinak ale plno lidí ani netuší, jak si pro tyto peníze dojít. V podstatě tedy nejde o žádnou zvláštní pomoc občanům, ale o velmi drahé promo před podzimními volbami, na které si bude muset vláda půjčit. Samozřejmě v kontextu s vyplácením peněz Ukrajincům, kteří mohou dostávat těchto 5 000,- půl roku jen tak za to, že utekli z většinou bezválečné zóny, přičemž řada z nich přijela vskutku solidním vozidlem a pražský outlet Fashion arena vůbec díky návštěvnosti ukrajinsky hovořících zákazníků, nesoucích hromady plných tašek, vůbec nenapovídá o tom, že by byli v hmotné krizi, je státní příspěvek pro naše děti směšný.

Němci už vystavili stopku, jen naši modrožlutí nacionalisté ve vládě, podporující neofašismus příslušníků ukrajinských bojových oddílů, rozdávají nadále z děravé státní pokladny ve velkém. Nyní sice přišlo omezení, ale to je řadě lidí z invazních zástupů jedno, často si tu koupili auto a vrátili se zpět. Mimochodem ta auta nekupují proto, aby vozili na frontu své vojáky, prostě s nimi kšeftují. Nora Fridrichová na ČT opět jen ukázala svou pomýlenost a omezenost, když něco podobného tvrdila. I v této situaci je plánována integrace malých Ukrajinců do normálních tříd, navíc se uvažuje o výuce ukrajinštiny. To už hraničí se skutečnou ztrátou i poslední špetky rozumu.

O peníze na dávky se nyní nejvíce hlásí ukrajinsko-maďarští Romové. Doslova si stěžují, že vážili tak dlouhou cestu a nic nedostali a nemohou se dostatečně postarat o své děti. To lze považovat za drzost, nicméně jejich hlas je stejně silný, jako když si naši méně přizpůsobiví spoluobčané žádají své, tedy úlitbu za to, že tu jsou a patří k více opáleným. Takže se dá čekat, že jim vláda nakonec přispěje. Přinejmenším je krmí a stará se o pohodový průběh jejich dovolené. Takže mají co jíst, kde kempovat, a ještě dělají svůj obvyklý nepořádek. Nechceme nic předjímat, ale možná občas někde něco ukradnou, je to jejich přirozenost. O to více si vážíme těch, kteří se u nás vymanili z bludného kruhu a dokážou být přínosem pro společnost. To se však těchto kolem nádraží a ve stanech netýká.

Utrácení vlády je skutečně šílené. Na Ukrajinu posílá peníze, zbraně, vojenskou techniku. Sice to jsou často šroty, ale kdo byl kdy na vojně a vzpomene si na technický stav uloženek, ten ví, o čem je řeč. Nyní se však uvažuje o moderní výzbroji, dá se tedy očekávat, že Rusové budou nuceni nasadit modernější techniku a konflikt urychlit. Zelený tajtrdlík z Kyjeva mezitím požaduje pomoc a dodávky všeho, čím by mohl prodlužovat boje a vysávat zároveň pomýlené politiky, ovládající některé státy. 

Zelenskyj už tuší, že v případě prohry bude muset utéct do exilu, protože by pravděpodobně od Rusů žádnou milost nedostal. Jeho vyjednávací možnosti jsou mizerné a za snahu hodit na Rusy to nejhorší, co způsobují jeho jednotky, musí počítat s jistou dávkou intolerance. 

Mezitím se část světa odklání od Západu, a i na davoském sympóziu, zvaném Světové ekonomické fórum, dochází k štěpení. Někteří zástupci zemí, neochotných skákat dle Schwabeho not, už se veřejně distancovali od plánů na Gren Deal, Great Reset a dalších bludů, tvořených světovou smetánkou. Ukrajina už tolik netáhne a s výjimkou Američanů (stále chtějí škodit Rusku), Poláků, Slováků a nás ji má většina běžných lidí jaksi mimo své zorné pole. Neplatí to jen pro liberální politiky, kteří si z Ukrajiny udělali živnost, a pro nadšence, mající modrožlutý flek či hadr všude, kde to jen jde.

Milá vládo, těch 5 000,- Kč, kterými nás zase více zadlužíte, nikomu nepomůže. Užitečnější by bylo zavřít otevřenou dlaň, směřující k Ukrajincům, zajet do Moskvy, omluvit se za vlastní idiocii a dohodnout kontrakty na plyn, ropu a další komodity. Postupně to stejně udělají i ostatní. Jelikož se s vámi kolem Fialy nikdo nebude chtít bavit, měla by tam jet nová vláda. Vy už táhněte tam, kam patříte. Těch pár cel se snad volných najde.

Zdroj: Jindřich Kulhavý, infokuryr.cz/n

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!