J. Rajchl: Veřejně prohlašuji, že předseda vlády je hlupák a lhář

25.08.2022

Můžeme mít plyn za 15 Kč/kubík a elektřinu za 3 Kč/kWh.

Opět několik krátkých komentářů k aktuálním zprávám:

1) Petr Fiala nám oznámil, že ceny elektřiny předčí i ta nejhorší očekávání. Dále dodal, že je třeba zajistit pro české občany elektřinu za dostupné ceny, a že se o tom bude bavit příští týden s německým kancléřem Olafem Scholzem.

Veřejně prohlašuji, že předseda naší vlády je hlupák a lhář. Za prvé jsme před touhle výší ceny varovali už asi rok. Pokud očekával cokoliv jiného, tak se jednalo o zcela nerealistické očekávání. Nu a za druhé mi přijde jako špatný vtip, že se o elektřině jede radit s představitelem státu, kvůli kterému ty ceny takhle vysoké jsou. Počítám, že odchod z lipské burzy mu asi pan Scholz neporadí.

Bohužel si myslím, že se za německým kancléřem nejede radit, nýbrž že si za ním jde pro notičky.

Za sebe jasně konstatuji, že odmítám ponižovat Českou republiku na 17. spolkovou zemi SRN! My jsme suverénní svrchovaný stát - chovejme se podle toho!

2) Další výhra u soudu! Nejvyšší správní soud nám svým nejnovějším rozsudkem opět potvrdil, že neočkovaní lidé byli neoprávněně znevýhodňováni, když ministerstvo zdravotnictví vloni na podzim rozhodlo, že se PCR testy budou proplácet pouze očkovaným lidem.

Tady mám jen jeden krátký komentář - my nezapomínáme. Až tenhle režim padne, tak jim všem vystavíme účty. Šikana a apartheid vůči jakékoliv skupině lidí nesmí být v žádné civilizované zemi tolerovány a zůstat nepotrestány. Jednou ti, co tohle rozpoutali, ponesou odpovědnost. Všichni!

3) Bulharsko = náš vzor!

V Bulharsku před nějakou dobou padla vláda probruselského eurohujera Kirila Petkova. Nastoupila úřednická vláda s premiérem Galabem Donevem, jenž jmenoval ministrem energetiky zkušeného experta Rosena Christova. Ten začal okamžitě jednat.

Christov nejprve nechal zastavit "pro administrativní nesrovnalosti" výstavbu plynovodu do Řecka, kterou Bulharsku vnutily USA za předchozí vlády Petkova. Američané chtěli do Bulharska přes Řecko dodávat svůj zkapalněný plyn.

Hned poté Christov zrušil kontrakty na dodávky plynu LNG, který se měl přes turecké a řecké přístavy dopravovat loděmi do Bulharska podle smluv, uzavřených Petkovem. Jako důvod zrušení smluv Christov uvedl "ceny, které si Bulharsko nemůže dovolit".

A do třetice Christov oznámil, že dodávky ruského plynu do Bulharska jsou nevyhnutelné, a obvinil předchozí vládu Petkova z úmyslného poškozování dobrých vztahů s Ruskem. Ihned poté obnovil jednání s Gazpromem o dodávkách levného plynu pro nadcházející zimu.

Já říkám - pojďme tou samou cestou!

Donuťme tuto vládu k demisi a rychle ustavme úřednickou vládu odborníků. Okamžitě vyměníme na ministerstvu průmyslu zoufale neschopného Jozefa Síkelu za jednoho z našich energetických expertů a zajistíme levný plyn od Gazpromu. Současně stáhneme českou spotřebu elektřiny z lipské burzy, na které budeme prodávat pouze přebytek. Plyn za 15 Kč/kubík, elektřina za 3 Kč/kWh!

Na závěr bych Vás rád pozval na další spanilé jízdy - přijďte si se mnou popovídat o tom, co vás zajímá a co trápí Českou republiku:

  • 25.8.2022 v 18.00 - Náchod - Sokolovna Náchod, Tyršova 207
  • 26.8.2022 v 18.00 - bývalá restaurace Hospoda pod Zámrskem. Zámrsk 60
  • 29.8.2022 v 18.00 - Kladno - Dům Techniky, C. Boudy 1444
  • 31.8.2022 v 19.00 - Pardubice - Kulturní dům Ideon, Jiráskova 1963

Vracím se tedy do svých rodných končin. Hradec, Pardubice, Náchod. Přijďte za námi a buďte PRO!

Zdroj: infokuryr.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!