Kazašský prezident vyzval k obnově SSSR v modernizované podobě

31.05.2023

Kazašský prezident Kasim Tokajev vyzval na summitu Euroasijské ekonomické unie v Moskvě k projednání možností přístupu Kazachstánu a dalších post-sovětských zemí do Svazu Ruska a Běloruska, čímž dojde k restartu a k obnově SSSR na stejných základech vlády sovětů, ale v modernizované podobě 21. století!

Ano, kolektivní západ se bojí návratu SSSR, a proto se válka na Ukrajině mění na terorismus v Rusku!

Není naprosto už žádných pochyb o tom, co je hlavním cílem Kremlu v současné a více než podivné Speciální vojenské operaci na Ukrajině. Nejde de facto o nic jiného, než o plán restartu a návratu Sovětského svazu do svých původních hranic, ovšem pochopitelně za jiných a modernizovaných podmínek, než které platily v dobách bolševické revoluce. Minulý týden proběhl v Moskvě summit Euroasijské ekonomické unie (EAEU), která sdružuje zatím Rusko, Bělorusko, Kazachstán, Kyrgyzstán a Arménii.

Během diskusního fóra vystoupil s projevem i prezident Kazachstánu Kasim Tokajev, který je známý tím, že sedí na dvou židlích a jde na ruku jak Moskvě, tak i kolektivnímu Západu, a to pokaždé podle toho, který z těchto dvou zrovna má na Tokajeva delší klacek a větší páku. Takhle to vlastně funguje i na většinu politiků ve světě, jenže právě u Tokajeva je to vidět nejvíce. Kazachstán je klíčová země pro Rusko a nezbytnou součástí procesu obnovy SSSR. A představte si, k čemu došlo minulý týden v Moskvě.

Video: https://aeronet.news/video-kazassky-prezident-kasim-tokajev-roztresenym-hlasem-vyzval-na-summitu-euroasijske-ekonomicke-unie-v-moskve-k-projednani-moznosti-pristupu-kazachstanu-a-dalsich-post-sovetskych-zemi-do-svazu/

Právě Tokajev k naprostému údivu všech pozorovatelů začal oceňovat a vyzdvihovat Svaz Ruska a Běloruska, který představuje podle jeho slov precedentní unii v podobě "2 země – 1 stát" a Tokajev to označil za unikátní model svého druhu v současném světě. Kdyby se neomezil na současný svět, tak by musel přiznat, že to není unikátní model, ale jedná se o oživenou kopii Sovětského svazu, kde to fungovalo úplně stejně, tedy mnoho zemí tvořilo jeden stát. Co je ale důležité, to je Tokajevova rétorická otázka, jak budou ostatní země jako třeba právě Kazachstán v tomto svazu fungovat? O tom je prý potřeba na fóru diskutovat.

Kdo se připojí ke svazové smlouvě, bude mít jaderné zbraně

Ano, proces na těsné přimknutí států EAEU k sobě do svazového spojení stejně, jako se spojilo Rusko a Bělorusko, je na pořadu dne. A právě Tokajev zmínil, že země v tomto svazovém uspořádání budou mít i společné jaderné zbraně, kromě společné politiky, společné měny, společné unijní vlády atd. S komentářem na to reagoval i běloruský prezident Alexander Lukašenko, který prohlásil, že je to velmi jednoduché. Země, které vstoupí do Svazu s Ruskem a Běloruskem, budou mít i přístup k jaderným zbraním, resp. k možnosti jejich rozmístění Ruskou armádou na svém území. Tedy stejný model, který byl aplikován při nedávném rozmístění ruských jaderných operačně-taktických raket Iskander-M na území Běloruska.

Kasim Tokajev, prezident Kazachstánu
Kasim Tokajev, prezident Kazachstánu

Všimněte si ve videu, jak měl Tokajev nejistý a roztřesený hlas, protože evidentně z toho moc nadšený nebyl, ale nemohl cuknout, zatímco kamera provedla střih na Lukašenka a Putina, jak se usmívají a podávají si ruce po zmínce Tokajeva o jaderných zbraních. Symbol byl vyslán. A opravdu velice drsný symbol. Tokajev je velice rozporuplná postava. Je si vědom na jedné straně naprosté ekonomické provázanosti Kazachstánu na ruský trh a průmysl, je si vědom, kolik milionů Kazachů pracuje v Rusku, protože pro ně v Kazachstánu není práce a potom z Ruska posílají domů rodinám peníze.

Ale přitom na straně druhé to hraje i na stranu Západu a Kazachstán oznámil, že bude dodržovat západní sankce na Rusko. Po příjezdu do Moskvy dostal určitě kartáč a bylo mu připomenuto, že kdyby Rusko uvalilo sankce na Kazachstán, např. proti gastarbeiterům z Kazachstánu pracujícím v Rusku, došlo by v Kazachstánu k nepokojům a Tokajev by čelil další revoluci z ulice. Jeho vystoupení v Moskvě je doslova konceptuální čítanka. Je potřeba něco udělat, nedá se svítit, ale radost z toho nemám, ale musíme začít o tom jednat. Asi takto by se dalo shrnout Tokajevovo vystoupení.

Alexander Lukašenko a Vladimir Putin v okamžiku, kdy Tokajev hovořil o jaderných zbraních
Alexander Lukašenko a Vladimir Putin v okamžiku, kdy Tokajev hovořil o jaderných zbraních

Budování nového SSSR již oficiálně na summitu EAEU

Kreml na summitu přitlačil na pilu, protože nastal čas. Až dosud se o obnově SSSR mluvilo jen v akademické rovině, ale s tím je konec. Odteď se bude už věcně jednat o podmínkách vytvoření svazových smluv, o přístupu dalších postsovětských států do nového Sovětského svazu, který bude mít s tím původním mnoho společného, pouze kosmeticky to bude modernizováno na 21. století, takže to bude zahrnovat volné trhy, volný pohyb zboží, služeb, osob a kapitálu, bude v tom zahrnuta kolektivní obrana, rozmístění jaderných zbraní (za odměnu), společná měna, společná svazová vláda, zřejmě dojde k oživení Nejvyššího sovětu, postupně k tomu přibyde i společná fiskální a zahraniční politika. Obnova SSSR bude vedena do původních hranic SSSR tam, kde to bude možné.

A tam, kde to možné nebude, tam se počká, až to možné bude. Není pochyb o tom, že i státy v Pobaltí se vrátí jednoho dne do SSSR, po rozpadu NATO. Nový SSSR se ale rozroste i na západ do Evropy, bude to výsledek III. sv. války, která se přežene přes Evropu, nejprve ze západu na Rusko, a poté z Ruska na západ. Populace Evropy bude zredukována na 10% současné populace.

Takové jsou odhady výsledku případné války mezi NATO a Ruskem, na kterou se již začala připravovat česká armáda, podle slov náčelníka generálního štábu AČR Karla Řehky.

Sovětský svaz se vrací, je zpátky a ten děs na západě tomu odpovídá. Nechtějí obnovu SSSR připustit, a proto chystají válku mezi NATO a Ruskem. Proto se snaží Rusko zatáhnout do přímého střetu s NATO, doslova o to západ usiluje a provokuje Rusko, aby se nechalo do přímého střetu s NATO zatáhnout.

Náčelník GŠ AČR Karel Řehka
Náčelník GŠ AČR Karel Řehka

Právě v úterý proběhl další útok ukrajinských dronů na Moskvu, ale nikoliv na nějaké vojenské cíle, ale na civilní objekty s cílem rozsévání teroru a strachu, aby se Rusové začali bát a aby vyšli do ulic a chtěli svrhnout Putina. Jenže, takhle Rusové nefungují. Tyto útoky pouze utvrzují Rusy v oprávněnosti SVO na Ukrajině, protože pokud Ukrajinci útočí na civilní cíle v Moskvě, tak je jasné, že jde o terorismus. To ovšem není to nejzajímavější.

Moskva pátrá po Zalužném!

Dřívější informace o těžké zranění náčelníka generálního štábu Valerije Zalužného, který měl podle posledních informací utrpět těžké tříštivé zranění od šrapnelu ve velitelském štábu v Dněpropetrovsku po ruském raketovém útoku ze dne 8. května tohoto roku už také není tak přesvědčivá.

V úterý totiž Ministerstvo vnitra RF zařadilo vrchního velitele ozbrojených sil Ukrajiny Valerije Zalužného na seznam hledaných osob. V dokumentu je uvedeno, že je "hledaný podle paragrafu trestního zákoníku" a není tam nic dalšího.

Valerij Zalužný je na seznamu hledaných osob ruského ministerstva vnitra, ale nejde o zatykač a dokonce ani není známo podle kterého paragrafu

Chybí tam paragraf, což je naprosto nevídané a neobvyklé. Podle ruských novinářů se paragraf neuvádí v případě, že existuje podezření, že hledaná osoba je obětí trestného činu, anebo spáchala sebevraždu, anebo jde o unesenou osobu, nezvěstnou s podezřením dosud neidentifikovaného trestného činu, anebo nezvěstnou s podezřením, že se stala obětí neidentifikovaného trestného činu.

Zdá se, že Moskva nehledá Zalužného kvůli nějakému stíhání, ale kvůli jeho zmizení, zřejmě na podnět Zalužného příbuzných.

Zalužný prý má v Rusku příbuzné, údajně ze strany jeho matky. Jestli tedy jde o podnět příbuzných, kteří nemají se Zalužným kontakt již od konce dubna, kdy náhle zmizel, tak by to dávalo smysl. A když ruské ministerstvo vnitra Zalužného pouze dalo na seznam hledaných osob, ale nevydalo ani zatykač, a neuvedlo ani paragraf, tak se opravdu může jednat o podnět k nalezení Zalužného ze strany příbuzných.

Zalužný totiž se opravdu dosud nikde neobjevil, poslední video se Zalužným bylo vyhodnoceno bývalým zaměstnancem amerického Pentagonu jako podvrh. Zalužný má totiž modré oči, ale na videu z údajné kanceláře má oči hnědé. Dnešní nástroje umělé inteligence umí vytvářet opravdu kvalitní zfalšovaná videa, umí animovat obličeje ze statických obrázků, umí vkládat hlas existujícího člověka, ale obsahující úplně jiné věty, které nikdy neřekl, atd. Proč musel Zalužný zmizet? Ano, mohl se stát obětí ruského raketového útoku, je to velmi pravděpodobné. Jenže, co když jeho zmizení nebo indispozice Kyjevu vyhovuje, protože Zalužný by nesouhlasil se změnou vojenské taktiky?

Zalužný zmizel a ukrajinskou armádu teď nově řídí šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov

Najednou Ukrajinci posílají drony do Moskvy na civilní cíle, přepadají pohraniční oblasti Ruska, zatímco na Ukrajině se žádná ofenzíva nekoná, přestože je slibována již od konce listopadu loňského roku, kdy měla začít. Nejprve se čekalo na zamrznutí půdy. Půda zamrzla, ale zimní ofenzíva Ukrajinců nepřišla a změnila se na jarní ofenzívu. Potom se čekalo, až pro změnu půda vyschne. Půda vyschla, bude červen a ofenzíva pořád nikde, ale dokonce nikde ani Zalužný, samotný velitel AFU. Namísto toho o vojenských operacích rozhoduje šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov, který oznamuje, kde se bude bojovat.

Kyrylo Budanov, šéf ukrajinské GUR
Kyrylo Budanov, šéf ukrajinské GUR

Není to nakonec tak, že to byla právě ukrajinská GUR, která se Zalužného zbavila? A teď má Budanov klid na práci a zahájil ostrou a plnou fázi terorismu v Rusku? V pohraničí Ruska a přímo v Moskvě? A s tím by asi Zalužný nesouhlasil, protože by musel vědět, že tím se Rusko nejen nedá porazit, ale právě naopak, Rusy to ještě více semkne. Jenže ukrajinská GUR plní zadání amerických kurátorů, a zadáním je objednávka na transformaci vojenských operací AFU na terorismus v Rusku.

Zalužný už nemá důvěru Američanů. Takže, neustále slibovaná ofenzíva je v nedohlednu, ale zato se rozjely teroristické útoky na Rusko. V úterý došlo dokonce k útoku ukrajinské armády pomocí raket na ubytovnu s uprchlíky z Ukrajiny v Belgorodské oblasti. Na místě jsou mrtví. Tohle je typická práce teroristických praktik ukrajinské GUR. Prostě raketami zabíjí své vlastní lidi, kteří uprchli před válkou do Ruska. Pokud tedy Zalužný zmizel, není divu, že příbuzní po něm vyhlásili pátrání. Jenom ne u těch úřadů, kde by se to čekalo, ale u těch ruských.

Zdroj: -VK- Šéfredaktor AE News, aeronet.news/

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!