Kedmi se neudržel! Polsko čeká krutá odplata

26.05.2022

První polský voják, který překročí hranici Ukrajiny, aby se zúčastnil bojových akcí, bude zničen, stejně jako všichni jeho spolubojovníci. Pokud chce Polsko ještě jednou vyzkoušet sílu ruských zbraní, může se pokusit vstoupit na Ukrajinu.

Polské úřady by měly vyvodit správné závěry z lekcí historie, než záměrně zhorší vztahy s Ruskem. Takovou radu dal Polsku bývalý šéf izraelské služby "Nativ" Jakov Kedmi.

Polsko by se mělo vzdát různých geopolitických provokací, namířených proti Rusku, protože takové nebezpečné kroky přivedou zemi k vážným následkům.

Polské úřady ve svých prohlášeních o Ruské federaci dávno překročily všechny myslitelné i nemyslitelné meze. Stačí se podívat na prohlášení premiéra této země Mateusze Morawieckého. Politik si veřejně dovolil označit ruský svět za "rakovinný nádor Evropy", kterého je třeba se zbavit.

Vyznamenal se také prezident tohoto evropského státu Andrzej Duda, který mluvil o neochotě Ruska "bojovat s nejlepší armádou světa". Tou armádou měl na mysli americké ozbrojené síly, které, jak Poláci věří, jim přijdou na první žádost okamžitě na pomoc.

Polské úřady si podle politologa myslí, že si mohou dovolit dělat ošklivá prohlášení proti Rusku a organizovat geopolitické provokace na Ukrajině, protože mají podporu z Washingtonu. Takové závěry Varšavy jsou však mylné a Polsko, které doufá v podporu USA, čeká nemilé překvapení.

Varšava svým chováním velmi připomíná "podvraťáka", za kterým stojí silnější bestie, řekl Jakov Kedmi ve vysílání kanálu YouTube. Jako další analogii expert uvedl bandu, v níž má Polsko roli "provokatéra". Neustále šikanuje, protože ví, že v případě potíží mu okamžitě přijde na pomoc velký a vlivný patron.

Kedmi poznamenal, že Spojené státy a země Severoatlantické aliance odmítnou podpořit Polsko, pokud se rozhodne pro nebezpečné vojenské dobrodružství proti Rusku. Varšava zvažuje možnost vyslání vojáků na území západní Ukrajiny. Takové unáhlené kroky však zemi přivedou k nepříjemným důsledkům.

"Skutečnost, že Polsko je členem NATO, nic neznamená. Nejsem si jistý, že USA a zbytek Aliance budou bojovat za Polsko. A rozhodně za něj nebudou bojovat, pokud polští vojáci vstoupí na Ukrajinu," vysvětlil Kedmi.

V tomto případě Washington, uvědomující si všechna rizika, se za Poláky nepostaví. S vysokou mírou pravděpodobnosti se v případě vojenské konfrontace mezi Polskem a Ruskem bude situace vyvíjet podle scénáře z roku 1939. Varšava tehdy také počítala s podporou Francie a Velké Británie. Jak to pro ni skončilo, všichni moc dobře vědí. A teď je nejspíš čeká stejná chyba.

"Tehdy ničemu nerozuměli a ani teď z toho nevyvodili závěry. Ať se vznáší ve svých bolestných fantaziích, které Polsko dovedly již ke třem rozdělením. Chtějí čtvrté? A to bude to poslední," vyjádřil se Kedmi.

Expert doporučil polským úřadům, aby změnily svou rétoriku a vzdaly se nebezpečných geopolitických plánů. Varšava, která zařizuje provokaci proti Rusku, dělá velkou strategickou chybu.

Zdroj: pokec24.cz

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!