Generál Blaško uvedl, co je ve skutečnosti za kauzou „ruského agenta“ s ricinem

06.05.2020

Europoslanec a generálmajor Hynek Blaško poskytl rozhovor portálu Parlamentní listy, v němž se vyjádřil k aktuální kauze ruského "agenta" s kufříkem, v němž měl být údajně jed ricin. Promluvil také o tom, jaké nebezpečí hrozí pražským politikům, kteří jsou kvůli tomu pod policejní ochranou. 

Hned v úvodu rozhovoru Blaško, politik za SPD, uvedl, že ať starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný, pražský primátor Zdeněk Hřib a starosta Prahy 6 Ondřej Kolář "už udělali cokoliv, ruskému medvědovi to nestojí ani za to, aby se ohnul". Podle jeho slov je celá kauza hloupost nejvyššího kalibru.

Pokud by Rusko chtělo něco udělat, tak úplně jinak, jinde a nebudou na sebe upozorňovat. Podle Blaška si tímto nedocenění "politici" řeší svoje ego, dodává.

Svůj názor na věc vysvětluje tím, že v žádném případě tajné služby takovým způsobem nepracují. "Pokud by tak pracovaly, tak už nejsou tajné služby, ale veřejné služby a najednou se všichni dozvíme, že sem letí agent z Ruska s jedem v batohu, který tu použije kvůli třem lidem... to je nesmysl."

Vyzval také všechny, aby se zamysleli nad tím, "proč by v této vypjaté chvíli zpravodajské bezpečnostní služby tak rychle předaly tyto informace do médií".

Dodal také, že se nestačí divit tomu, jak někteří politici o této kauze uvažují. Zmínil například projev šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové, jejíž názor označil za naprosto nenormální a scestný.

Komu slouží vypuštění takové informace?

Blaško se mimo jiné pokusil odpovědět na to, komu slouží vypouštění takových informací, zvláště pokud nejsou pravdivé.

"Jen těm, kdo tu rozdmýchávají protiruské vášně, které začaly tahanicemi kolem maršála Koněva, a navíc si ještě poté dovolují tvrdit, že se Rusko vměšuje do vnitřních záležitostí Česka. Jestliže někdo takhle postupuje a dokonce primátor Hřib vykládá, že Sovětská armáda vstoupila do již osvobozené Prahy... Pak tedy nevím, odkud primátor Hřib tyto vědomosti má, asi pravděpodobně od těch, co už zemřeli, protože mu předali tyto informace ze záhrobí." 

"Jen se rozdmýchávají vášně proti Rusku. Podle mého se začíná ukazovat, že v chaosu, který způsobil koronavirus, by se s největší pravděpodobností také mohlo stát, že tak, jak někteří čelní představitelé různých stran chtějí vystoupit z Evropské unie, potažmo ze Severoatlantické aliance, tak je potřeba tady vytvořit nějakého nepřítele s obrovskými chapadly a svaly, aby se lidé začali bát," dodal.

Informace v Respektu

Řeč přišla také na to, jak si dotyčný vysvětluje skutečnost, že se taková informace objevila právě v médiích, konkrétně v týdeníku Respekt. Na to reagoval slovy, že velmi pochybuje o tom, že by zpravodajské služby, či jakákoliv ze služeb, které se zabývají těmito otázkami, poskytly nějakému novináři podobnou informaci.

"Takové informace se podávají jen prezidentovi a předsedovi vlády. Jestliže jeden nebo druhý uzná za vhodné, aby tato informace byla zveřejněna, tak buď k tomu dají pokyn, aby zveřejněna byla, nebo ji zveřejní sami. Jinak veškeré informace, které se posílají do těchto dvou kanceláří, jsou takového charakteru, o kterém si mohou pánové Hřib, Kolář a Novotný nechat jenom zdát," uvádí.

Někteří dokonce uvádějí, že redakce Respektu se vědomě podílí na tažení proti Rusku. K tomu dodal, že s tímto názorem souhlasí, protože přesně tak to na něj působí.

Hrozí politikům reálné nebezpečí?

"Jim hrozí asi takové reálné nebezpečí, že je někdo potká na ulici a nafackuje jim. Ale že by je někdo vraždil, o tom silně pochybuji," míní.

K aktérům všech těchto událostí pak uvedl, že jejich činy (odstranění sochy Koněva, vybudování pomníku vlasovcům či přejmenování náměstí na náměstí Borise Němcova) vnímá jako cílenou provokaci.

"To jsou lidé, kterým se říká užiteční idioti, protože vším, co dělají, jen dokazují, že jsou nastrčené figury, které jsou řízeny někým zcela úplně jiným, v jehož zájmu pracují," vyjádřil svůj názor na politiky.

Zdroj: snews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!