Česko patří mezi pět největších dodavatelů zbraní na Ukrajinu!

22.05.2022

Česká republika investovala do Ukrajiny mnohomiliardové částky. Během posledních několika měsíců tam poslala dodávky s vojenským materiálem v takovém množství, že se podle náměstka ministryně obrany Tomáše Kopečného zařadila mezi pět největších dodavatelů zbraní do této země. Lidé s tím nesouhlasí. 

Podle Kopečného se Česko začalo na velké dodávky zbraní na Ukrajinu připravovat už na konci loňského roku. Následně byl otevřen fond ke shromáždění peněz na tyto účely: "Oslovil jsem ukrajinského velvyslance, jestli by nechtěli vytvořit speciální fond," sdělil Kopečný.

Do tohoto fondu finančně přispěla i česká vláda a rovněž další zahraniční úřady. Přesné částky, vynaložené na vojenské dodávky na Ukrajinu, si ministerstvo nepřeje zveřejňovat, náměstek ministryně je ovšem označuje za "velmi důstojné" a podotýká, že tak republika "zařazuje mezi pět největších dodavatelů zbraní na Ukrajinu".

Poslankyně SPD Karla Maříková na sociální síti citovala náměstka a napsala: "Náměstek ministryně obrany Tomáš Kopečný: Česko patří mezi pět největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu."

Tento příspěvek vyvolal bouřlivou reakci za strany národa. Lidé odsuzují vojenskou podporu:

"Chlubit se tímhle může jen blbec. Protože každá zbraň, dodaná na Ukrajinu, je potencionální věc k vraždění. Místo, aby se starali o uklidnění situace, ji ještě gradují. Nesouhlasím s válkami," rozhořčuje se Petra Smejkalová.

"To se to hovado jako chlubí, že ČR pomáhá rozdmýchávat vojenský konflikt a podporuje zabíjení lidí...?? Není to náhodou trestné...?? Není, já vím, zákony si určují oni sami. Ale ať aspoň to prase rochní za sebe, já jako občan ČR toto jednoznačně odsuzuji a tomu dobytku jsem hlas a tím pádem mandát k něčemu takovému rozhodně nedal," rozčiluje se Jiří Novotný.

Rovněž lidé označují vládu za vlastizrádnou:

"Okrádat vlastní občany a za jejich peníze zásobovat Ukrajinu zbraněmi mohou jen vlastizrádci," prohlašuje Hana Jungbauerová.

"Pravděpodobně proto, že máme vládu složenou ze samých idiotů a vlastizrádců. To se těm fašistům na Ukrajině moc líbí. Jsou to šmejdi, řízení z USA a EU," píše Ludmila Žitníková.

Zdroj: cz.sputniknews.com

Budvobraze.net
Všechna práva vyhrazena 2024
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!