Koněv překážel, Praha nyní nabízí kalendář s tvářemi nacistů

26.05.2020

Dříve nemožné a trestné - nyní realita. Naše vojsko (NV) vydalo na rok 2021 trhací kalendář s tvářemi nacistů. Hlavně, že měl primátor Hřib námitky proti matrjoškám... Trhací "kalendář s osobnostmi třetí říše" nabízí fotografie ve velikosti přímo k zarámování... Leden začíná portrétem Adolfa Hitlera. Není divu, že Koněv "překážel"...

"Československý" kalendář nacistických pohlavárů

Všechny měsíce jsou napsány v českém a slovenském jazyce. V kalendáři najdeme tato "jména" - leden (Adolf Hitler), únor (Reinhard Heydrich), březen (Joseph Goebbels), duben (Karl Hermann Frank), květen (Hermann Wilhelm Göring), červen (Erich von Manstein), červenec (Heinrich Luitpold Himmler), srpen (Otto Adolf Eichmann), září (Joseph Mengele), říjen (Rudolf Walter Richard Hess), listopad (Erwin Johannes Eugen Rommel), prosinec znovu (Adolf Hitler). 

Neuvěřitelné je, že kalendář je označen identifikací knižního vydání pod číslem 978-80-206-0076-9 a logem nakladatelství Naše vojsko, které se po tak dlouholeté vydavatelské činnosti k něčemu takovému vůbec propůjčilo.

Co takhle pokus o možnou "revizi" roku 1968 ze strany Ruska? To už by byl ruský velvyslanec volán na kobereček ... Na druhou stranu, pokud se v Praze takto adoruje nacismus, kdo koho zavolá na kobereček? Zřejmě nikdo nikoho...

Příznačné je, že uvnitř kalendáře není ani slovo o tom, kdo je autorem tohoto projektu. Jisté ale je, že obsahuje velmi kvalitní ilustrace, pouze stačí je vystavit někde na chodbě oficiální budovy... Pokud si uvědomíme, že z Vítkova musel zmizet po mnoho let vystavovaný tank T-34, že byla demontována socha maršála SSSR I. S. Koněva, že byla odstraněna i pamětní deska z věže Staroměstské radnice, zasvěcená Koněvovi - a mnoho let předtím z náměstí Kinských celý piedestal (i s tankem) a pamětními deskami padlých vojáků Rudé armády v Praze - nezačíná se náhodou ukazovat určitý směr? Uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

Zdroj: snews.com